Venuše
- KpS
- Příspěvky: 2769
- Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
- Bydliště: Praha Lužiny
- Věk: 80
- Kontaktovat uživatele:
Mars 2011-2012
hokle: Ta popelčí práce s výběrem se rozhodně vyplatila. Mars je čistý a bez defektů. Vynikající snímek!
Karel
Mars 2011-2012
KpS: Bravó, krásny výsledok.
hokle: Krásne detaily, na mojom monitore ma trochu rušia duchovia, alebo slabé halo alebo čo to je, čo prečnieva mimo planétu smerom hore. Možno by stačilo trochu posunúť čierny bod.
hokle: Krásne detaily, na mojom monitore ma trochu rušia duchovia, alebo slabé halo alebo čo to je, čo prečnieva mimo planétu smerom hore. Možno by stačilo trochu posunúť čierny bod.
mitovka
Mars 2011-2012
Díky
.
Mítovka: černý bod jsem posunul, jeví se ti tato verze lepší?
http://www.astro.cz/galerie/d/51466-1/m ... 10m_v4.jpg
Mítovka: černý bod jsem posunul, jeví se ti tato verze lepší?
http://www.astro.cz/galerie/d/51466-1/m ... 10m_v4.jpg
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
- Cztwerec
- Příspěvky: 8491
- Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
- Bydliště: Břežany II.
- Kontaktovat uživatele:
Mars 2011-2012
Příspěvek jsem smazal, napsal jsem to trochu blbě a přišel jsem na to až teď, omlouvám se.
Lectorem iustus...
Mars 2011-2012
mitovko, díky za kritiku a radu!
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
Mars 2011-2012
páni tlieskam, a zároveň ticho závidím 
Dobson GSO DX 880 254/1250; eq plošina; ASI 120MM, Astronomik RGB filtre
- Tomáš Grygarčík
- Příspěvky: 1868
- Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
- Bydliště: Malé Hoštice
- Věk: 38
- Kontaktovat uživatele:
Venuše 2012
Včera jsem zkusil Venuši přes barevné filtry a i když se to moc nezdá, lehounký náznak okrového nádechu uprostřed vidím:
19:53 SELČ, newton 200/1000, EQ-5M, Powermate 5×, DMK21, Meade RGB filtry (jen sklíčka bez IR), Registax 5, GIMP.
19:53 SELČ, newton 200/1000, EQ-5M, Powermate 5×, DMK21, Meade RGB filtry (jen sklíčka bez IR), Registax 5, GIMP.
SW 200/1000, SW 200/800, SW130/650PDS, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-1 mark II, E-M1 mark III, E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž
FITS prohlížeč
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-1 mark II, E-M1 mark III, E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž
FITS prohlížeč
- Tomáš Grygarčík
- Příspěvky: 1868
- Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
- Bydliště: Malé Hoštice
- Věk: 38
- Kontaktovat uživatele:
Mars 2011-2012
Včera jsem se po namlsání z Venuše pokusil o Mars, ale je to bída. Co napáchal seeing IV. nespraví žádný program.
20:14 SELČ, newton 200/1000, EQ-5M, Powermate 5×, DMK21, Meade CCD filtry (bez IR), Registax 5, GIMP.
20:14 SELČ, newton 200/1000, EQ-5M, Powermate 5×, DMK21, Meade CCD filtry (bez IR), Registax 5, GIMP.
SW 200/1000, SW 200/800, SW130/650PDS, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-1 mark II, E-M1 mark III, E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž
FITS prohlížeč
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-1 mark II, E-M1 mark III, E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž
FITS prohlížeč
Venuše 2012
Tomáši není to náznak. Já to jasně vidím. Krásný snímek!
Mě se včera konečně také seeing na Venuši vydařil.
9.4.2012, 18:30-19:10, SW254/1200, IMG0H za Vixen 4mm LV, UV,IR,B filtr
IR, B 1000 snímků, UV 10000 snímků v Registax 5
Mě se včera konečně také seeing na Venuši vydařil.
9.4.2012, 18:30-19:10, SW254/1200, IMG0H za Vixen 4mm LV, UV,IR,B filtr
IR, B 1000 snímků, UV 10000 snímků v Registax 5
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
Venuše 2012
Na tohle nelze nereagovat moc pěkné snímky!
Pentax K-5 mod. & K-1...
výběr z bižuterie (10-17FE, 11-18/2.8, 14/2.8, 15-30/2.8, 31/1.8, 50/1.4, 85/1.4, 100/2.8, 135/2.0, 300/4, 150-450...)
SW NEQ-6 PRO SS, SW Star Adventurer
výběr z bižuterie (10-17FE, 11-18/2.8, 14/2.8, 15-30/2.8, 31/1.8, 50/1.4, 85/1.4, 100/2.8, 135/2.0, 300/4, 150-450...)
SW NEQ-6 PRO SS, SW Star Adventurer
- Roman (Rick)
- Příspěvky: 6266
- Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
- Kontaktovat uživatele:
Venuše 2012
Tak UVčko robí svoje. Krásne detaily v oblačnosti, gratulujem
. Farebne sa mi viac páči IRBUV verzia, i keď v tej druhej verzii zas krajšie vyliezajú detaily v oblačnosti.
Venuše 2012
to hokle: perfektne!!! 
Orion N200/900, NEQ6Pro, CG5Adv, CCD Astropix 1.4+, Astropix 4.0, Canon 5D a 600D, Ivan Majchrovič, ivan(bodka)bpu(slimak)chello(bodka)sk