Venuše

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2769
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Mars 2011-2012

#646

Příspěvek od KpS »

hokle: Ta popelčí práce s výběrem se rozhodně vyplatila. Mars je čistý a bez defektů. Vynikající snímek!
Karel
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2159
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Mars 2011-2012

#647

Příspěvek od mitovka »

KpS: Bravó, krásny výsledok.

hokle: Krásne detaily, na mojom monitore ma trochu rušia duchovia, alebo slabé halo alebo čo to je, čo prečnieva mimo planétu smerom hore. Možno by stačilo trochu posunúť čierny bod.
mitovka
Uživatelský avatar
hokle
Příspěvky: 1585
Registrován: 03. 03. 2009, 13:21

Mars 2011-2012

#648

Příspěvek od hokle »

Díky :).
Mítovka: černý bod jsem posunul, jeví se ti tato verze lepší?

http://www.astro.cz/galerie/d/51466-1/m ... 10m_v4.jpg
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2159
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Mars 2011-2012

#649

Příspěvek od mitovka »

hokle: Paráda, krásny snímok.

Cztwerec: tak ukáž
mitovka
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8491
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Mars 2011-2012

#650

Příspěvek od Cztwerec »

Příspěvek jsem smazal, napsal jsem to trochu blbě a přišel jsem na to až teď, omlouvám se.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
hokle
Příspěvky: 1585
Registrován: 03. 03. 2009, 13:21

Mars 2011-2012

#651

Příspěvek od hokle »

mitovko, díky za kritiku a radu!
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
Uživatelský avatar
Jazzmen
Příspěvky: 630
Registrován: 05. 09. 2011, 15:39

Mars 2011-2012

#652

Příspěvek od Jazzmen »

páni tlieskam, a zároveň ticho závidím :)
Dobson GSO DX 880 254/1250; eq plošina; ASI 120MM, Astronomik RGB filtre
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1868
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Venuše 2012

#653

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Včera jsem zkusil Venuši přes barevné filtry a i když se to moc nezdá, lehounký náznak okrového nádechu uprostřed vidím:


19:53 SELČ, newton 200/1000, EQ-5M, Powermate 5×, DMK21, Meade RGB filtry (jen sklíčka bez IR), Registax 5, GIMP.
SW 200/1000, SW 200/800, SW130/650PDS, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-1 mark II, E-M1 mark III, E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
Tomáš Grygarčík
Příspěvky: 1868
Registrován: 18. 07. 2010, 23:35
Bydliště: Malé Hoštice
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Mars 2011-2012

#654

Příspěvek od Tomáš Grygarčík »

Včera jsem se po namlsání z Venuše pokusil o Mars, ale je to bída. Co napáchal seeing IV. nespraví žádný program.



20:14 SELČ, newton 200/1000, EQ-5M, Powermate 5×, DMK21, Meade CCD filtry (bez IR), Registax 5, GIMP.
SW 200/1000, SW 200/800, SW130/650PDS, TS Photoline 72mm f/5.5 APO, LUNT Ha 60/500 B1200
ZWO ASI1600MM Pro, 2×QHY-5 mono, OM-1 mark II, E-M1 mark III, E-M1 mark II mod
SW EQ6-R, SW HEQ-5 SS, TS AZGP, vlastní dobsonova montáž

FITS prohlížeč
Uživatelský avatar
hokle
Příspěvky: 1585
Registrován: 03. 03. 2009, 13:21

Venuše 2012

#655

Příspěvek od hokle »

Tomáši není to náznak. Já to jasně vidím. Krásný snímek!

Mě se včera konečně také seeing na Venuši vydařil.

9.4.2012, 18:30-19:10, SW254/1200, IMG0H za Vixen 4mm LV, UV,IR,B filtr
IR, B 1000 snímků, UV 10000 snímků v Registax 5
NWT 14", TS804 Triplet APO, SW70/500, AD800, EOS450Dm, EQ8, турист-4 10x30, ASI220MM Mini, ASI462MM, ASI662MC, C1-3000, Atik460EXm
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12971
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Venuše 2012

#656

Příspěvek od Psion »

Tohle se mi líbí moc!
Uživatelský avatar
Slávek.M
Příspěvky: 360
Registrován: 14. 06. 2011, 02:55
Bydliště: Hradec Králové

Venuše 2012

#657

Příspěvek od Slávek.M »

Na tohle nelze nereagovat moc pěkné snímky!
Pentax K-5 mod. & K-1...
výběr z bižuterie (10-17FE, 11-18/2.8, 14/2.8, 15-30/2.8, 31/1.8, 50/1.4, 85/1.4, 100/2.8, 135/2.0, 300/4, 150-450...)
SW NEQ-6 PRO SS, SW Star Adventurer
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6266
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Venuše 2012

#658

Příspěvek od Roman (Rick) »

Tak UVčko robí svoje. Krásne detaily v oblačnosti, gratulujem :). Farebne sa mi viac páči IRBUV verzia, i keď v tej druhej verzii zas krajšie vyliezajú detaily v oblačnosti.
Uživatelský avatar
ivanmsk
Příspěvky: 1463
Registrován: 17. 10. 2005, 02:35

Venuše 2012

#659

Příspěvek od ivanmsk »

to hokle: perfektne!!! :o
Orion N200/900, NEQ6Pro, CG5Adv, CCD Astropix 1.4+, Astropix 4.0, Canon 5D a 600D,  Ivan Majchrovič, ivan(bodka)bpu(slimak)chello(bodka)sk
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2159
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Venuše 2012

#660

Příspěvek od mitovka »

Klobúk dole!
mitovka
Odpovědět