Mars 2007
-
basshunter
- Příspěvky: 137
- Registrován: 22. 10. 2007, 15:17
Mars 2007
Datum zakrytu Marsu Mesicem se blizi, proto bych se rad zeptal, zda se najde nekdo, kdo by jel pozorovat nekam, kde bude mit "jistotu", ze bude jasno.
Jako rozeny pesimista se po porovnani predpovedi pocasi se skutecnym stavem na obloze domnivam, ze nasim meteorologum se neda verit a nerad bych tento vzacny ukaz propasl
.
Jel by nekdo napr. do rakouskych Alp? Nebo je neco bliz, co bude dost vysoko?
Jako rozeny pesimista se po porovnani predpovedi pocasi se skutecnym stavem na obloze domnivam, ze nasim meteorologum se neda verit a nerad bych tento vzacny ukaz propasl
Jel by nekdo napr. do rakouskych Alp? Nebo je neco bliz, co bude dost vysoko?
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Mars 2007
Zakov napsal: Datum zakrytu Marsu Mesicem se blizi, proto bych se rad zeptal, zda se najde nekdo, kdo by jel pozorovat nekam, kde bude mit "jistotu", ze bude jasno.
Jako rozeny pesimista se po porovnani predpovedi pocasi se skutecnym stavem na obloze domnivam, ze nasim meteorologum se neda verit a nerad bych tento vzacny ukaz propasl
.
Jel by nekdo napr. do rakouskych Alp? Nebo je neco bliz, co bude dost vysoko? :-)Předpověď mi zatím připadá ještě dost daleko, ale jestli padnou inverze, sleduj dění v horských oblastech ČR (Šumava, Krkonoše, Jeseníky) na webkameře a NOAA, podle mně by stačilo tam.
Jako rozeny pesimista se po porovnani predpovedi pocasi se skutecnym stavem na obloze domnivam, ze nasim meteorologum se neda verit a nerad bych tento vzacny ukaz propasl
Jel by nekdo napr. do rakouskych Alp? Nebo je neco bliz, co bude dost vysoko? :-)Předpověď mi zatím připadá ještě dost daleko, ale jestli padnou inverze, sleduj dění v horských oblastech ČR (Šumava, Krkonoše, Jeseníky) na webkameře a NOAA, podle mně by stačilo tam.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Mars 2007
Včerejší Mars během Minisetkání na Polomu.
NCN310 , 17:53UT ,Minolta Z1, seing 3/10
NCN310 , 17:53UT ,Minolta Z1, seing 3/10
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, KC200/2000, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Mars 2007
Velmi zdařilý snímek Marsu a poměrně příhodný seeing. Máš k tomu časový údaj snímku ?
Habl
P.S. - již jsem si to zjistil u sousedů: (17.53 UT) lze dobře identifikovat útvary Niliacus, M.Acidalium na sev. polokouli a M.Eryhraeum a Auroae na již. polokouli.
H.
Habl
P.S. - již jsem si to zjistil u sousedů: (17.53 UT) lze dobře identifikovat útvary Niliacus, M.Acidalium na sev. polokouli a M.Eryhraeum a Auroae na již. polokouli.
H.
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Mars 2007
Kamile moc pěkný snímek!!!! Tady je znát průměr!!! Porovnej si snímky z N170 a současný NCN310, rozdíl na první pohled. To až jedné noci se vzduch nezachvěje a Mars bude jak přikovaný, to bude fotka!!!
Jinak lze na snímku spatřit kromě výrazných alb. utvarů i slabé albedové útvary ... nemám momentálně u sebe simulátor, takže odhadovat nebudu, ale jsou opravdu hezky vidět.
Petr
Jinak lze na snímku spatřit kromě výrazných alb. utvarů i slabé albedové útvary ... nemám momentálně u sebe simulátor, takže odhadovat nebudu, ale jsou opravdu hezky vidět.
Petr
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
Mars 2007
SKLP napsal: Kamile moc pěkný snímek!!!! Tady je znát průměr!!! Porovnej si snímky z N170 a současný NCN310, rozdíl na první pohled. To až jedné noci se vzduch nezachvěje a Mars bude jak přikovaný, to bude fotka!!!
Jinak lze na snímku spatřit kromě výrazných alb. utvarů i slabé albedové útvary ... nemám momentálně u sebe simulátor, takže odhadovat nebudu, ale jsou opravdu hezky vidět.
Petr
Dokonalý seing,dokonale vytemperovaná optika a člověka to posadí na zadek. Před 14 dny byl Saturn přes Cassegrain špica. Však si to jednou zkusíš na i vlastní oči. ;D
Jinak lze na snímku spatřit kromě výrazných alb. utvarů i slabé albedové útvary ... nemám momentálně u sebe simulátor, takže odhadovat nebudu, ale jsou opravdu hezky vidět.
Petr
Dokonalý seing,dokonale vytemperovaná optika a člověka to posadí na zadek. Před 14 dny byl Saturn přes Cassegrain špica. Však si to jednou zkusíš na i vlastní oči. ;D
SW102/500, SW ED100/900, R100/1500, R125/1583, N127/646, R150/1800, C150/2250, N152/1178, N170/1022, KC200/2000, NCN310/1768/5970,... + další sklíčka do 0,75m.
Mars 2007
Zakov napsal: Datum zakrytu Marsu Mesicem se blizi, proto bych se rad zeptal, zda se najde nekdo, kdo by jel pozorovat nekam, kde bude mit "jistotu", ze bude jasno.
Jako rozeny pesimista se po porovnani predpovedi pocasi se skutecnym stavem na obloze domnivam, ze nasim meteorologum se neda verit a nerad bych tento vzacny ukaz propasl
.
Jel by nekdo napr. do rakouskych Alp? Nebo je neco bliz, co bude dost vysoko? :-)Ty Alpy me neprijde jako moc stastny napad. Za inverze tam sice bude jasno, ale k zakrytu Marsu nedojde. Hranice tecneho zakrytu prochazi jen nekolik desitek km jihozapadne od Sumavy a pokracuje JV smerem, cca stredem Rakouska. Velmi zajimave by ale bylo najit si stanoviste na hranici tecneho zakrytu.
Jako rozeny pesimista se po porovnani predpovedi pocasi se skutecnym stavem na obloze domnivam, ze nasim meteorologum se neda verit a nerad bych tento vzacny ukaz propasl
Jel by nekdo napr. do rakouskych Alp? Nebo je neco bliz, co bude dost vysoko? :-)Ty Alpy me neprijde jako moc stastny napad. Za inverze tam sice bude jasno, ale k zakrytu Marsu nedojde. Hranice tecneho zakrytu prochazi jen nekolik desitek km jihozapadne od Sumavy a pokracuje JV smerem, cca stredem Rakouska. Velmi zajimave by ale bylo najit si stanoviste na hranici tecneho zakrytu.
Mars 2007
Mars dle meho vcerejsiho pozorovani. Refraktor 140/1200, zvetseni 240x, zluty filtr. Chvili po pulnoci, cili vlastne uz dnes. Pozorovano v Radotine, klid vzduchu podprumerny, chvilemi slusny. na scanu to ovsem vypada hur nez v mem sesite, co se ale da delat
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Mars 2007
Libor napsal:
Ty Alpy me neprijde jako moc stastny napad. Za inverze tam sice bude jasno, ale k zakrytu Marsu nedojde. Hranice tecneho zakrytu prochazi jen nekolik desitek km jihozapadne od Sumavy a pokracuje JV smerem, cca stredem Rakouska. Velmi zajimave by ale bylo najit si stanoviste na hranici tecneho zakrytu.
Sakrys, to mi nedocvaklo
. Tak se poohlednu po nejakem ceskem kopecku. Mate nekdo tip na kopec, kde bude pri inverzi jasno a bude do asi 200km od Havl. Brodu
?
Ty Alpy me neprijde jako moc stastny napad. Za inverze tam sice bude jasno, ale k zakrytu Marsu nedojde. Hranice tecneho zakrytu prochazi jen nekolik desitek km jihozapadne od Sumavy a pokracuje JV smerem, cca stredem Rakouska. Velmi zajimave by ale bylo najit si stanoviste na hranici tecneho zakrytu.
Sakrys, to mi nedocvaklo
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Mars 2007
No to už máš skoro kamkoliv. Sleduj vývoj počasí, sleduj snímky NOAA a pak jeď.. nejblíž máš Orlický hory, Jeseníky, případně Novohradský hory, vše nad 100 km Spíš myslím, že při inverzi se ti vyjasní v inkriminované noci i někde blíž.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
- Martin Vyskočil
- Příspěvky: 1940
- Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Věk: 45
Mars 2007
Dneska rikali na CT1, ze inverze konci ve vysce 600-700m. MilANuv odkaz na aerologicky vystup to potvrzuje.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)