Temné snímky

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5679
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Temné snímky

#61

Příspěvek od Konihlav »

tak jsem zakoupil presne ten adapter, cos mi Martine dal v linku vyse (nejdrive jsem v Praze zaskocil do GME v domneni, ze jdu do GESu a meli ze me radost, kdyz jsem jim hrdinsky rovnou rekl skladove cislo, jenze od konkurence ;D takze jsem byl zas jednou za vola ;D )
No a snad uz to chladi (alespon priblizne):
http://wsim.pc.cz/ASTRO/DARK1x1_600cool_0001.fit
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 18579
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Temné snímky

#62

Příspěvek od MMys »

Offtopic příspěvek smazán. General01, proč dáváš stejný příspěvek do několik a témat, ten tvůj patří tam, kde jsem ho nechal, tady nemá co dělat. Díky za pochopení.

MMys
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
General01
Příspěvky: 11
Registrován: 27. 07. 2008, 14:30

Temné snímky

#63

Příspěvek od General01 »

Ten prispevek sem byl omyl a pak sem ho zapomel smaznout...jeste jednou sorry :)
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1191
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 54
Kontaktovat uživatele:

Temné snímky

#64

Příspěvek od BiF »

Prostě temných snímků by melo být MINIMÁLNĚ tolik, kolik je zpracovávaných snímkůNení nějaké omezení, kolik těch darků stačí (třeba 20) ::) ? Když fotím, tak už většinou nejdu pod třicet snímků, většinou 40x10-12 minut a už mě nebaví k tomu dělat zase 40x12 minut darků, začíná to být neúnosné.
Jak to děláte ostatní?
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

Temné snímky

#65

Příspěvek od MartinV. »

Já dělám u všech snímků stejný počet. Počet snímků Lights=DF=FF=BIAS.

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
honza.ho
Příspěvky: 982
Registrován: 20. 05. 2007, 06:31

Temné snímky

#66

Příspěvek od honza.ho »

Ahoj,

ještě paralelně k vláknu o chladících boxech doplním moji zkušenost. Já stejný počet temných snímků nepořizuju prakticky nikdy. Většinou se snažím pořídit 6-8ks co nejpřesnějších. To je u DSLR dost nemožné jak již zde někdo psal, ale aspoň se snažím dodržet venkovní teplotu +- o 2-3 stupně. Pozadí mám při tomto počtu v pořádku a při větším počtu jsem si nevšiml markantního rozdílu. Stejně vždy na tmavé části snímků (krom hvězd) aplikuji nějaký medián na redukci šumu.
Web: http://www.space-walk.info
Technika: FSQ85ED, SW70/500,15×70, QHY9,QHY8L Color,QHY5,
QHY 2"m.FW, 2"L,R,G,B,C,Ha, HEQ5, budka, i7 16gb, SSD&NAS, Nexus S+G.Tab, Wacom 4 L
Cloud: DropBox
Uživatelský avatar
Sasa3
Příspěvky: 4699
Registrován: 06. 11. 2007, 15:22
Bydliště: Ricany
Kontaktovat uživatele:

Temné snímky

#67

Příspěvek od Sasa3 »

Já jsem dělával vždycky po 4 normálních snímcích jeden dark, takže jsem měl těch dark snímků 4x míň a stačilo to. Podle mne je u DF důležitější spíš to, aby byly pořízeny za stejných podmínek jako snímky, než jejich celkový počet.

Rozumný celkový počet dark snímků bude záviset na vyčítacím šumu foťáku, hodnotě temného proudu a celkovém jasu oblohy. Tipuji si, že v našich podmínkách bude dominovat pozadí oblohy a tak nakonec nebude nutné pořizovat nějaké velké množství DF. Může to být ale jiné u snímků přes Ha filtr. Tam by, zvláště v létě, mohl být příspěvek temného proudu značný a k jeho eliminování by bylo potřeba víc DF. Hrubý odhad se dá udělat jednoduše. Jestli je pozadí na normálním snímku několikrát větší než je hodnota na DF (po odečtení master bias snímku), tak opravdu stačí míň DF.
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5679
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Temné snímky

#68

Příspěvek od Konihlav »

update temnych snimku:
test bez chlazeni:

test se zapnutym chlazenim:

Orion StarShoot II mono - 10min expozice (potreboval jsem si vyrobit mapu hotpixelu pro jiste ucely a rovnou jsem otestoval, zda mi jeste funguje chlazeni).
Odpovědět