GSO 150/600 f4
GSO 150/600 f4
Díky.
Přeji úspěšné testy a těším se na výsledek !
Přeji úspěšné testy a těším se na výsledek !
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
GSO 150/600 f4
Zdravím ,zvažujem kúpu GSO 150/600 s RCC korektorem.V popise je písané,že obrazová rovina od posledného členu RCC korektora je 94.5mm, to znamená, že medzi korektor a zrkadlovku sa vkladá ešte nejaká predlžovacia trubka?
GSO 150/600 f4
ANo, RCC má vzdálenost od OR 91.5mm, je tam tedy místo jak pro off-axis guider nebo pro filtrové kolo. Pokud tam žádné další příslušenství nepřijde a připojovat se bude zrcadlovka s T-kroužkem, je nutné vložit prodlužovací tubus cca 36mm. Z továrně vyráběných pomůže kombinace TS 20mm a Baader 15mm nebo v jednom kuse Baader #25V stavitelný v rozsahu 29-46mm.
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
- amil
- Příspěvky: 704
- Registrován: 25. 10. 2010, 22:37
- Bydliště: Bohouňovice I č.44
- Věk: 87
- Kontaktovat uživatele:
GSO 150/600 f4
Ahoj Slávku , za 24tis.od p.Drbohlava mám dalekohled Newton-čočkový s uzavřeným tubusem 135mm/F4 přímo na focení výstup pro Canon 350d.Není to špatné ale na malé objekty to zrovna není.To je lepší 200mm.Fotky mám na mých stránkách,třeba by se Ti líbil.Amil.
Dobson300/F6 Drbohlav,Newton fotokom. 135/F4,2 Drbohlav,N200/800 Drbohlav, dělostřel. binar 10x80 Meopta r.1956,450Da Mmys,ASI 120 MM mini,ASI 533 Pro,
,NEQ6 Pro ,TV guid. MMys,
http://www.fotovesmirmilosevic.estranky.cz
,NEQ6 Pro ,TV guid. MMys,
http://www.fotovesmirmilosevic.estranky.cz
GSO 150/600 f4
Ahoj všichni , konečně jsem měl chvilku a tak jsem cvaknul M42 s tím GSO dal jsem to na ulož to pod názvem gsom42 . Je to focené v Praze tak nic moc , navíc mě zlobila pointace a kolimace jěště není taky stopro . Foceno Canonem 400 mod a filtr CLSCCD
- pavelseb
- Příspěvky: 994
- Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
- Bydliště: Senetářov
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
GSO 150/600 f4
Tak jsem našel na TS "upgrade" tohoto teleskopu a to o výtah Monorail. Jestli jsem to dobře pochopil má tento výtah zdvih 70 mm a celkově by měl být stabilnější než Crayford.
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... cuser.html
A jestli jsem to dobře pochopil ta k tomu doporučují tento Coma corrector. http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... m-f-4.html.
Zajímalo by mě názory na toto řešení a zda je to vhodné řešení pro začátky s astrofotem se zrcadlovkou,......
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... cuser.html
A jestli jsem to dobře pochopil ta k tomu doporučují tento Coma corrector. http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... m-f-4.html.
Zajímalo by mě názory na toto řešení a zda je to vhodné řešení pro začátky s astrofotem se zrcadlovkou,......
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, QHY 294MM, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x
GSO 150/600 f4
Myslím, že výtah u tohoto prcka problém nebude. Spíš bych se bál víc o pavouka, kterej vypadá (na ten poměrně velkej sekundár a f4) chatrně.
Máš vyřešeou pointci na té EQ5? Bez pointace tyto starší montáže 600mm rozhodně neutáhnou víc jak pár vteřin.
Máš vyřešeou pointci na té EQ5? Bez pointace tyto starší montáže 600mm rozhodně neutáhnou víc jak pár vteřin.
- pavelseb
- Příspěvky: 994
- Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
- Bydliště: Senetářov
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
GSO 150/600 f4
Jo pointace řekněme vyřešená bude.
Ale u toho původního řešení byl problém, že k zaostření zrcadlovkou bylo nutné vytáhnout výtah na maximum. Zde jsem pochopil že to nebude na doraz. Celkově to bude více robustní. Nevím jak ale z hlediska vinětace.
Co se týče pavouka, s tím nemám zkušenosti žádné, ale chápu to tak že problém je v těch packách co drží sekundár?
Přemýšlím tak že bych s tím začal a někdy v buducnu, až mě to nebude stačit, tak bych je vyměnil. Dá se tak uvažovat?
A zajímá mě ten coma corrector, nebo bude nutné zakoupit ten RCC, který, zdá se trochu napravuje vinětaci. (Viz pár příspěvků výše)
Ale u toho původního řešení byl problém, že k zaostření zrcadlovkou bylo nutné vytáhnout výtah na maximum. Zde jsem pochopil že to nebude na doraz. Celkově to bude více robustní. Nevím jak ale z hlediska vinětace.
Co se týče pavouka, s tím nemám zkušenosti žádné, ale chápu to tak že problém je v těch packách co drží sekundár?
Přemýšlím tak že bych s tím začal a někdy v buducnu, až mě to nebude stačit, tak bych je vyměnil. Dá se tak uvažovat?
A zajímá mě ten coma corrector, nebo bude nutné zakoupit ten RCC, který, zdá se trochu napravuje vinětaci. (Viz pár příspěvků výše)
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, QHY 294MM, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x
GSO 150/600 f4
Ten pavouk je z tenkýho měkýho plechu (viz čtvrtý snímek toho dalekohledu z nabídky Supry) a dost se kroutí , takže je možný, že zkolimuješ, otočíš tubus někam na druhou stranu a sekundár se může pohnout a je to rozkolimovaný a hlavně u f4 to bude mnohem víc znát, než u f5, kde je ten problém relativně okrajový.
- pavelseb
- Příspěvky: 994
- Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
- Bydliště: Senetářov
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
GSO 150/600 f4
Opravdu je to tak špatné?
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, QHY 294MM, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x
GSO 150/600 f4
Ono s tím fotit samozřejmě půjde, ale když budeš chtít 100% kvalitu fotek (co se týče kolmostí) budeš muset třeba kolimovat víckrát za noc (což je ale s tak malým tubusem otázka 2 minut). Já to u mýho newtona f5 kolimuju před každým objektem, co fotím a pokaždé je nuné trochu dokolimovat, byť nepatrně, ale hýbe se to, takže na f4 to bude znát ještě víc, ale zase nechci strašit, jen to bude chtít trochu víc péče. Obecně je skoro každej běžnej newton nižších cenových kategorií trochu nestabilní a chce to zpravidla i jemný zacházení, netlačit na tubus hlavně v oblasti zrcadel apod...
GSO 150/600 f4
Ahoj
rozhoduji se proridit nejaky mensi dalekohled na foto a rozhoduji se mezi temato ,ktery koupit?
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... 18119.html
http://www.astro-partner.cz/teleskop-gs ... p-604.html
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... ORAIL.html
diky
J.
rozhoduji se proridit nejaky mensi dalekohled na foto a rozhoduji se mezi temato ,ktery koupit?
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... 18119.html
http://www.astro-partner.cz/teleskop-gs ... p-604.html
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... ORAIL.html
diky
J.
GSO 150/600 f4
Možná by nebylo od věci napsat montáž...
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
GSO 150/600 f4
Na rozhodování, který z dalekohledů, nemá v tomto případě asi žádný vliv , jakou máš montáž. Všechny uvažované přístroje mají podobné parametry vzhledem k požadavkům na montáž.
Vzhledem k tomu, že chceš dalekohled na foto, určitě bych se přiklonil k fotografické variantě. Hlavním důvodem je to, že již v konstrukci dalekohledu je počítáno s tím, že tam bude komakorektor a zrcadlovka a nebude potřeba dělat úpravy tubusu a okulárového výtahu. Rovněž tak již velikost sekundáru počítá s focením na zrcadlovku a nebudou problémy s vinětací.
Vzhledem k tomu, že chceš dalekohled na foto, určitě bych se přiklonil k fotografické variantě. Hlavním důvodem je to, že již v konstrukci dalekohledu je počítáno s tím, že tam bude komakorektor a zrcadlovka a nebude potřeba dělat úpravy tubusu a okulárového výtahu. Rovněž tak již velikost sekundáru počítá s focením na zrcadlovku a nebudou problémy s vinětací.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz