Svítící oblaka - NLC
Re: Svítící oblaka - NLC
V noci z pátka na sobotu jsem zaznamenal letošní první NLC. Nádhera.
- Přílohy
-
- NLC662026.jpg (290.67 KiB) Zobrazeno 295 x
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
- Howking
- Příspěvky: 1614
- Registrován: 31. 08. 2015, 12:02
- Bydliště: Ostrava
- Věk: 55
- Kontaktovat uživatele:
Re: Svítící oblaka - NLC
Tohle jsem vyfotil v 24. 5. ve 03:48 ráno. Zapomněl jsme na to. Tak publikuju až teď.
(neměl jsme dobře zaostřeno, ale za tím pásem naleznete při troše pozornosti Velký vůz)
(neměl jsme dobře zaostřeno, ale za tím pásem naleznete při troše pozornosti Velký vůz)
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Svítící oblaka - NLC
Howkingu toto je klasická vysoká oblačnost našich středoevropských pater. Povšimni si u NLC jiných struktur i barvy.. v zenitu bývají, ale ne takováto a ne koncem května.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod