Stránka 389 z 569
Re: Jupiter 2018
Napsal: 20. 04. 2018, 19:01
od Tibor

- 2018-04-20-0146_5jpg.jpg (12.1 KiB) Zobrazeno 2105 x
Dnes som z toho viac nedostal. Spracovaných 13 jednominutových snímkov AS2 drizzle1,5x, RS6 50% a WJ. SC 8" a základné ohnisko 2000 + nevyhnutné ADC.
Re: Jupiter 2018
Napsal: 20. 04. 2018, 19:43
od Tibor
Prikladám ešte animáciu. Snímal som dnes 60 minút od 01,41 do 02,40 h. Ku koncu sa seeing začal rapídne zhoršovať. Animácia je len z prvých 40 minút a na konci vidieť ako sa seeing zhoršil. Chýbajú mi v animácií dva snímky, v ktorých mi Jupiter ušiel z obrazu tak to trochu seká.

Re: Jupiter 2018
Napsal: 20. 04. 2018, 20:06
od proky
Tibore vzhledem k tomu jaké byly dnes v noci podmínky je to velmi slušný..
Re: Jupiter 2018
Napsal: 20. 04. 2018, 22:21
od Giftmacher
To rozhodně, já u dalekohledu proseděl celou minulou noc a všechna data jsem smazal.
Re: Jupiter 2018
Napsal: 21. 04. 2018, 16:08
od proky
Dnešní noc také nebyla úplně marná.
C11, ZWO ADC, 2xBarlow, ASI224MC, Praha.

Re: Jupiter 2018
Napsal: 21. 04. 2018, 17:32
od hokle
Vyšel ti parádně! Já se podíval do dalekohledu před jednou hodinou a seeing byl špatný. Kotouček byl jak rozpitý, tak jsem šel pokračovat ve spánku.
Re: Jupiter 2018
Napsal: 21. 04. 2018, 20:40
od Tibor
Proky, pekný výsledok. Tty v tej Prahe máš asi nejakú protekciu so seeingom.
Ja som dopadol presne tak isto ako píše hokle.
Pozrel som sa do ďalekohľadu o jednej hodine a seeing bol špatný. Kotúčik bol rozpitý, tak som išiel pokračovať v spánku.

Re: Jupiter 2018
Napsal: 21. 04. 2018, 22:26
od hokle
Tibore: Moc pěkná animace.
Já jsem konečně zpracoval videa z předešlých nocí. Nakonec jsem mile překvapen, co z toho vyšlo.

Jupiter 18.4.2018 23h39mUT

Jupiter 19.4.2018 23h37mUT
NWT14", ASI185MCC, ADC, L filtr
Re: Jupiter 2018
Napsal: 21. 04. 2018, 22:30
od ok1in

nemám slov, úžasné obrázky...
Re: Jupiter 2018
Napsal: 22. 04. 2018, 10:25
od proky
A pak že je slušný seeing jen v Praze..

Honzo parádní snímky..
Re: Jupiter 2018
Napsal: 22. 04. 2018, 10:34
od SIRIUS_758
Honzo,
krásné, hebké, hřejivé.. Na ty podmínky úplně super. Včera už Měsíc ukazoval, že seeing u mne jinak stabilní je už kapku horší, ale pořád cca 7/10. Ale 02 hod.jsem vylezl na lodžii kvůli Jupíku a našel ho pod pramenem horského potoka..

Efektivní zvětšení, které mělo smysl bylo pouhých 180x, pěkně vypadající a slušně klidný byl při 120ti.
Re: Jupiter 2018
Napsal: 22. 04. 2018, 11:40
od Cztwerec
To je Honzo snad poprvé co se mi líbí více ta "nezajímavá" strana bez GRS. Pěkný výsledek!
Re: Jupiter 2018
Napsal: 22. 04. 2018, 13:35
od hamr
První letošní "bobeček" (sobota kolem 2.hod), větší nemá cenu, tam není vidět vůbec nic. Seeing tradičně hrůza. Natočil jsem jen jedno video, pral jsem se vůbec se zprovozněním kamerky, téměř po půl roce.......... Dávám to sem jako ilustrační foto a budu čekat na lepší podmínky ( N200, ASI 120)

- jupiter1.png (95.17 KiB) Zobrazeno 2189 x
Re: Jupiter 2018
Napsal: 22. 04. 2018, 15:15
od hokle
Díky pánové! Osobně se těším na zpracování od KpS. Ta ochutnávka vypadá moc slibně.
hamr: Gratuluji k zahájení Jupiterovy sezóny a přeji lepší seeing
Re: Jupiter 2018
Napsal: 22. 04. 2018, 17:58
od Roman (Rick)
Konečne trochu lepší seeing aj u mňa

. 8" Newton + ASI290mono. Viac info na klik.
