Fotografie IC 5067 a NGC 7000
- pavelseb
- Příspěvky: 992
- Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
- Bydliště: Senetářov
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Marat:
Nádhera, tiše závidím
Nádhera, tiše závidím
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, QHY 294MM, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Je to perfektní nápad udělat takto podrobnou prohlídku této oblasti a jen s DSLR. Bude radost se na to dívat. Podařil se ti husarský kousek a neuvěřitelně nádherná fotka. Když to vidím takhle v malém napadlo mně jen, že je to nahoře možná moc useklé, ale neumím si představit, že bys tam měl něco dofotit, takže u mně je to kandidát na nejlepší fotku léta.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Jelikoz s klukama casto spolecne pozorujeme, vedel jsem o tomto velkem projektu jiz dlouho dopredu. Jelikoz znam nadseni Martina a k tomu schopnost perfektniho zpracovani fotografii, hodne jsem se na jeho vysledek dlouhe prace tesil.
Martine, tvuj snimek je absolutne spickovy a dokonaly! Zcela predcil ma ocekavani a to jsem cekal fakt hodne. Toto je, prosim, snimek mladeho kluka a nekonecneho entuziasmu! Martine, uprimne Ti gratuluji, protoze takto detailni pole a v takoveto kvalite se opravdu nevidi. Na mem PVA NEC monitoru si doslova uzivam tech barevnych prechodu mlhovin, ktere radi pozorujeme i vizualne! Kontrastni zarezy nepropustnych prachovych oblasti, tisice hvezd, vse ostre jak ziletka...
Prosim, kdo muzete, vykaslete se na prohlizeni teto fotografie na blbych TN displejich a pustte si ji na poradnem PVA/IPS monitoru, je to velky rozdil.
Schvalne jsem si zazoomoval az na maximum a dosah, ktereho jsi svoji technikou dosahl, je impozantni. Vyzdimal jsi z techniky ocividne maximum. Klobouk dolu, pane! Toto je zcela regulerne hubble-like snimek!
Tento snimek si necham po souhlasu Martina vyvolat a povesim na zed. Na tento bezkonkurencne nejlepsi snimek roku se chci divat kdykoliv budu doma. Jelikoz mam Sev. Ameriku i Pelikana dost napozorovany a mam tyto objekty moc rad, o to vice je mi martinova fotografie blizsi.
A jeste si nemuzu odpustit jednu poznamku. Autora znam osobne a verte, ze takovych schopnych a pritom skromnych a nenafoukanych lidi je jak safranu! Martine, nezpychni (i kdyz mas na co) a drzim Ti palce do dalsich impozantnich projektu, jako je tento, ktery posunuje amaterskou astrofotografii zase o poradny krok vpred!
Martine, tvuj snimek je absolutne spickovy a dokonaly! Zcela predcil ma ocekavani a to jsem cekal fakt hodne. Toto je, prosim, snimek mladeho kluka a nekonecneho entuziasmu! Martine, uprimne Ti gratuluji, protoze takto detailni pole a v takoveto kvalite se opravdu nevidi. Na mem PVA NEC monitoru si doslova uzivam tech barevnych prechodu mlhovin, ktere radi pozorujeme i vizualne! Kontrastni zarezy nepropustnych prachovych oblasti, tisice hvezd, vse ostre jak ziletka...
Prosim, kdo muzete, vykaslete se na prohlizeni teto fotografie na blbych TN displejich a pustte si ji na poradnem PVA/IPS monitoru, je to velky rozdil.
Schvalne jsem si zazoomoval az na maximum a dosah, ktereho jsi svoji technikou dosahl, je impozantni. Vyzdimal jsi z techniky ocividne maximum. Klobouk dolu, pane! Toto je zcela regulerne hubble-like snimek!
Tento snimek si necham po souhlasu Martina vyvolat a povesim na zed. Na tento bezkonkurencne nejlepsi snimek roku se chci divat kdykoliv budu doma. Jelikoz mam Sev. Ameriku i Pelikana dost napozorovany a mam tyto objekty moc rad, o to vice je mi martinova fotografie blizsi.
A jeste si nemuzu odpustit jednu poznamku. Autora znam osobne a verte, ze takovych schopnych a pritom skromnych a nenafoukanych lidi je jak safranu! Martine, nezpychni (i kdyz mas na co) a drzim Ti palce do dalsich impozantnich projektu, jako je tento, ktery posunuje amaterskou astrofotografii zase o poradny krok vpred!

Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Bezpochyby paradni snimek s velkym detailem. Tu ukrutnou praci se skladanim takhle velke mozaiky si vubec neumim predstavit.
Myslim ze je tam jeste velka rezerva a dalo by se jeste malinko vice stretchnout (i kdyz zase vylezou rozdily v jednotlivych polich a bude nutno jeste zapracovat na prechodech)... :-/
Myslim ze je tam jeste velka rezerva a dalo by se jeste malinko vice stretchnout (i kdyz zase vylezou rozdily v jednotlivych polich a bude nutno jeste zapracovat na prechodech)... :-/
Pavel Vabrousek
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Fantastický záběr. Je to jen můj názor, ale jistě by se tam našla rezervička ještě v jednom stretchnutí a doladění úrovní aby mlhoviny v pozadí byly výraznější. Sice vyleze kruhový reflex v pravé 1/2 snímku, a sem tam gradient, ale možná by to za to stálo. Přechody jsem při té 1600px verzi nenašel. Já jsem mozaiky vzdal. Na tohle chce opravdu pevné místo a ne dojíždět 50km.
MartinV
MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Ahoj, díky moc za názory, cením si toho!
Větší verze (3000x1813) po kliknutí na obrázek, popřípadě na zmiňovaných stránkách http://www.buna.cz/mosaic
Martin
Větší verze (3000x1813) po kliknutí na obrázek, popřípadě na zmiňovaných stránkách http://www.buna.cz/mosaic
Martin
Martin Bůna
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
NEQ-6 PRO SS, HEQ-5 SS, Borg 101ED, GSO 8" a TS 10" Ritchey-Chretien, CCD Atik One 6.0, ZWO ASI183MMC, ASI071MC PRO (Lucie), QHY5 http://www.astronomy-mb.cz/
- Peter S. (cactae)
- Příspěvky: 250
- Registrován: 21. 03. 2009, 19:11
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
pridavam moj posledny pokus
, este sa musim ale pohrad s farbami,ked bude viac casu 
popis http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 358717.jpg
popis http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 358717.jpg
Peter Jurista
https://astrophotography-jurista.com/
https://astrophotography-jurista.com/
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Minulý víkend jsem zkoušel tuto mlhovinu taky, maje strach z šumu a světelného znečištění (foceno cca do půl noci pak jsem pokračoval na M45) bohužel v naší vísce se světla zhasínaj až po půlnoci, nebo bohu dík?.
množství expozic se zdá celkem pomohlo, posuďte.
24 x 10 min při ISO 800, bohužel jak již tradičně kolimace stojí za starou belu. Ale snad bude lépe.
To jsem už někde psal, ne?
http://astrofotoweb.wz.cz/Galerie/Mlhov ... 0_01_L.jpg
množství expozic se zdá celkem pomohlo, posuďte.
24 x 10 min při ISO 800, bohužel jak již tradičně kolimace stojí za starou belu. Ale snad bude lépe.
To jsem už někde psal, ne?
http://astrofotoweb.wz.cz/Galerie/Mlhov ... 0_01_L.jpg
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Mala vzpominka na leto:
info:http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 489526.jpg
Puvodne jsem to planoval jako jednoduchou oddychovku, nakonec se z toho ale vyklubala pakarna, ktera mi znechutila astrofoceni skoro na pul roku
EDIT:Jeste jsem trochu stahnul saturaci, takze pripadne F5 refresh jako obvykle
info:http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 489526.jpg
Puvodne jsem to planoval jako jednoduchou oddychovku, nakonec se z toho ale vyklubala pakarna, ktera mi znechutila astrofoceni skoro na pul roku
EDIT:Jeste jsem trochu stahnul saturaci, takze pripadne F5 refresh jako obvykle
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
- Karell
- Příspěvky: 5638
- Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
- Bydliště: Brána do Krkokonoš
- Kontaktovat uživatele:
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Ondro, přestože nejsem příznivcem úzkopásmového focení, uznávám, že se ti desítky hodin času věnované této oblasti, ve výsledku vrátily. Pravděpodobně jsi na maximu toho, co z použité techniky lze dostat. A je to špičková fotka. Přesto, pokud bych měl šanci ti poradit, mně to přijde barevně moc přesycené, tam bych ubral.
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
mich1:Diky Jinak fotit HST sirokouhle, je ta nejvetsi blbost co muze covek udelat 
Karell:Karle diky za komntar! S tou saturaci mas pravdu, trochu jsem to jeste stahnul.
Karell:Karle diky za komntar! S tou saturaci mas pravdu, trochu jsem to jeste stahnul.
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
- MMys
- Příspěvky: 18574
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Vypadá to fantasticky, rád bych to viděl 1:1, prostě v plným rozlišení (pokud jsi to nefotil v binningu 2x2). Pokud nechceš vystavovat, můžeš i soukromě. Zajímaly by mě detaily, jejich projkreslení. Takhle to vypadá velmi povedeně.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM