moc si mě potěšil Po pravdě jsem se s tím tentokrát dost nadřel.. a lepší už to asi nebude. Myslím, že už narážím i na limity jak ohniska tak celkového rozlišení této sestavy (skoro 3arc sec/pixel ) tak jsem spokojený.
Až ji zkusím příště tak třeba Newtonem a jinou kamerou s větším senzorem a menšími pixely.
Newton 200/600, NEXUS kk, ASKAR FRA 300, SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro, ASI 2600mm, ASI 290mm, ZWO EFW, Pegasus Falcon Rotator v2, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Ďakujem, ja to skôr beriem ako odpad, ktorý mi bolo ľúto vyhodiť už niekoľko mesiacov bojujem s flatom na newtone + 6D (včera ma napadlo, že by to mohol spôsobovať aj white balance vo foťáku, kvôli nemu je napr. pri 50% histograme zelený kanál na 50%, červený okolo 30% a modrý na 100% prepálený, dnes ak bude vhodné počasie na skyflat si to overím, potom už ma nič nenapadá, jedine nejaký LPS filter aby trochu stiahol pozadie a zjednodušil flaty...) + ešte som mal na 2/3 snímkov oválne hviezdy ale po zložení nevyzerajú zle.
V tom případě dost slušný ,,odpad,, Myslím , že dost lidí by to považovalo už za docela slušnou fotku .. ano je tam šum v pozadí, ale galaxie jako taková je velice pěkná .
Newton 200/600, NEXUS kk, ASKAR FRA 300, SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro, ASI 2600mm, ASI 290mm, ZWO EFW, Pegasus Falcon Rotator v2, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Ari:
při focení do RAWu se žádný WB na RAW datech nedělá (pouze se do hlavičky crw uloží, jak byl foťák nastavený, aby to mohl využít nějaký SW, co s tím umí zacházet, třeba Adobe Camera RAW). Pokud to fotíš na modré soumrakové obloze, tak čas musí být tak krátký, aby ani jeden z kanálů nebyl v saturaci. A nechodil bych raději přes 2/3 rozsahu. Ale pozor, nesmíš koukat na histogram na foťáku (i kdyby sis ho zobrazil po jednotlivých kanálech), to je histogram výsledného snímku prohaného gamma korekcí a všemi dalšími procesy včetně barevného vyvážení. Musíš koukat na nedebayerovaná RAW data, pomocí nějakého astro-SW.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Moje první "astrofoto" (ne EAA záznam) s menším začátečnickým zpracováním v Deepskytracker a Photoshop.
Foceno přes: Officina Stellare APO 130/780 + reduktor 0.75, EQ8R, ZWO Miniguide scope, ASI294MC.
1x10min přes Radian Triad ultra quadband (narrowband) , 1x10min IDAS NGS1 (broadband), 1x10min dark -> takový můj menší pokus, aby vynikly více mlhoviny v této krásné galaxii.
Asi by to chtělo více expozic... (hold zatím fotím v takovém polovičním EAA režimu, kdy sázím 1x10 až 15min expozice na jeden objekt a pak se kochám, co mi z toho vyleze a v mezičase pozoruji visuálně jiným dalekohledem)
Taková pěkná přirozená nazelenalá barva ono to přijde, časem
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby Astrofotky