Astronomický humor
Astronomický humor
Pri beznem surfovani me zaujala tato scenka ze serveru http://hvezdarna.cz , je jich tam vice a mam dojem ze patri do teto rubriky...
http://www.youtube.com/watch?v=aWv3c_NGS20
A spis bych to ale pojmenoval Pat a Mat stavi hvezdarnicku.
Shqwert
http://www.youtube.com/watch?v=aWv3c_NGS20
A spis bych to ale pojmenoval Pat a Mat stavi hvezdarnicku.
Shqwert
Neuvěřím, dokud neuvidím...
Astronomický humor
Pluto/S ? Tak to jsem taky vlastnil. No co k němu říct? Fuj! Kvalita optiky je možná úsměvná, ne profesionální. Uchycení hledáčku které nedrželo, drhnoucí a nepřesné pohyby montáže, dodávané okuláry vysloveně katastrofické kvality (jediný použitelný byl 20mm) o barlow ani nemluvě. Plastový okulárový výtah bídné kvality, atd. Jsem moc rád, že už ho nemám. Ale abych Bresseru jen nekřivdil.. ..mám cca 8 let triedr Bresser optik Cobra 7x50 a zatím jsem, co se týče ostrosti a kontrastu, nekoukal přes lepší triedr. Možná jsem měl jen štěstí na dobej kus..
Mlicko napsal:
Jsou tam i další perličky. Fakt slušný počtení ;D
http://internetovy-obchod.msbox.cz/zrca ... -dp-55790/
Zrcadlový hvězdářský dalekohled Bresser Pluto/S
Tento profesionální teleskop dosahuje nejlepší obrazové kvality. Newtonův systém zaručuje ostrý a kontrastní obraz.
Vybavení: Ohniskové zaostřování. 2 okuláry (8/20). Snadná ekvatoreální montáž pomocí stupnice a protizávaží. Sledování pomocí ohebných hřídelů. Nastavení výšky pólů země. Stabilní hliníkový stativ.
Technická data: Zvětšení: 25 až 187x (s okulárem 4 mm až 375 x), ohnisková vzdálenost: 500 mm, průměr objektivu: 114 mm. Hmotnost: 8 kg.
Mlicko napsal:
Jsou tam i další perličky. Fakt slušný počtení ;D
http://internetovy-obchod.msbox.cz/zrca ... -dp-55790/
Zrcadlový hvězdářský dalekohled Bresser Pluto/S
Tento profesionální teleskop dosahuje nejlepší obrazové kvality. Newtonův systém zaručuje ostrý a kontrastní obraz.
Vybavení: Ohniskové zaostřování. 2 okuláry (8/20). Snadná ekvatoreální montáž pomocí stupnice a protizávaží. Sledování pomocí ohebných hřídelů. Nastavení výšky pólů země. Stabilní hliníkový stativ.
Technická data: Zvětšení: 25 až 187x (s okulárem 4 mm až 375 x), ohnisková vzdálenost: 500 mm, průměr objektivu: 114 mm. Hmotnost: 8 kg.
Astronomický humor
Damy a pani. Musim vam predstavit krvilacneho zabijaka menom vesmir...
Citujem Vesmír přece jen udeřil. Naštěstí ne v takovém rozsahu, jak se mnozí obávali.
http://druidova.mysteria.cz/UKAZY_VE_VE ... KO_666.htm
Viac somarin na linku co vidite ;D ::)
Len pre autora tohto textu mam odkaz. Mna nezabije vesmir ale tie somariny co tam pises ked som to zbadal mi ranna kava zabehla a mal som co robit aby som to rozdychal
Ale aby so si len srandu nerobil...
http://druidova.mysteria.cz/UKAZY_VE_VE ... E_ROJE.htm Az na par chyb celkom fajn clanok. Az sa mi nechce verit ze oba clanky napisal ten isty clovek (a su na tom istom webe)...
Citujem Vesmír přece jen udeřil. Naštěstí ne v takovém rozsahu, jak se mnozí obávali.
http://druidova.mysteria.cz/UKAZY_VE_VE ... KO_666.htm
Viac somarin na linku co vidite ;D ::)
Len pre autora tohto textu mam odkaz. Mna nezabije vesmir ale tie somariny co tam pises ked som to zbadal mi ranna kava zabehla a mal som co robit aby som to rozdychal
Ale aby so si len srandu nerobil...
http://druidova.mysteria.cz/UKAZY_VE_VE ... E_ROJE.htm Az na par chyb celkom fajn clanok. Az sa mi nechce verit ze oba clanky napisal ten isty clovek (a su na tom istom webe)...
Astronomický humor
Maksutov-cassegrain 152/1900, bino Bresser 16x50, 2x zahradní malotraktor, 1x štípač na dřevo, srovnávačka s protahem 400, spodní fréza, 1x tragáč, atd
Astronomický humor
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Astronomický humor
Maksutov-cassegrain 152/1900, bino Bresser 16x50, 2x zahradní malotraktor, 1x štípač na dřevo, srovnávačka s protahem 400, spodní fréza, 1x tragáč, atd
Astronomický humor
Maksutov-cassegrain 152/1900, bino Bresser 16x50, 2x zahradní malotraktor, 1x štípač na dřevo, srovnávačka s protahem 400, spodní fréza, 1x tragáč, atd
- Martin Vyskočil
- Příspěvky: 1940
- Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Věk: 45
Astronomický humor
Cassi napsal: http://www-ucjf.troja.mff.cuni.cz/schei ... 4&strip=69
To mi pripomina jeden inzerat na kolejich na konci skolniho roku:
"Dame 100,- Kc tomu, kdo nam vynese kose..."
To mi pripomina jeden inzerat na kolejich na konci skolniho roku:
"Dame 100,- Kc tomu, kdo nam vynese kose..."
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Astronomický humor
Cassi napsal: http://www-ucjf.troja.mff.cuni.cz/schei ... &strip=69A mně to připomnělo důkaz matematickou indukcí, že se do tramvaje vejde nekonečně mnoho pasažérů ( když se jich tam vešlo n, tak se jich tam n+1 nacpe taky).
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Astronomický humor
neviem ci to dat do sekcie astrohumor, alebo ci vytvorit sekciu "nostalgia" 
Tuto rozpravku som ako dieta doslova miloval. Na hvezdarni v Humennom sla takmer stale
http://youtube.com/watch?v=Fm1tHJN9Vt8 Tak som ju uploadol na youtube. Je jednoducho skvela. Kozmicke prihody
Tuto rozpravku som ako dieta doslova miloval. Na hvezdarni v Humennom sla takmer stale
http://youtube.com/watch?v=Fm1tHJN9Vt8 Tak som ju uploadol na youtube. Je jednoducho skvela. Kozmicke prihody
- Martin Vyskočil
- Příspěvky: 1940
- Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Věk: 45
Astronomický humor
Jé ;D
nedáš to někde ke stažení v lepší kvalitě ?Zavesil som to tu.
Subor ma 174,2 MB
nedáš to někde ke stažení v lepší kvalitě ?Zavesil som to tu.
Subor ma 174,2 MB