Astronomický humor

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Shqwert
Příspěvky: 163
Registrován: 29. 06. 2007, 02:41

Astronomický humor

#526

Příspěvek od Shqwert »

Pri beznem surfovani me zaujala tato scenka ze serveru http://hvezdarna.cz , je jich tam vice a mam dojem ze patri do teto rubriky...

http://www.youtube.com/watch?v=aWv3c_NGS20
A spis bych to ale pojmenoval Pat a Mat stavi hvezdarnicku.

Shqwert
Neuvěřím, dokud neuvidím...
Uživatelský avatar
dromy
Příspěvky: 48
Registrován: 12. 03. 2007, 06:33

Astronomický humor

#527

Příspěvek od dromy »

Pluto/S ? Tak to jsem taky vlastnil. No co k němu říct? Fuj! Kvalita optiky je možná úsměvná, ne profesionální. Uchycení hledáčku které nedrželo, drhnoucí a nepřesné pohyby montáže, dodávané okuláry vysloveně katastrofické kvality (jediný použitelný byl 20mm) o barlow ani nemluvě. Plastový okulárový výtah bídné kvality, atd. Jsem moc rád, že už ho nemám. Ale abych Bresseru jen nekřivdil.. ..mám cca 8 let triedr Bresser optik Cobra 7x50 a zatím jsem, co se týče ostrosti a kontrastu, nekoukal přes lepší triedr. Možná jsem měl jen štěstí na dobej kus..

Mlicko napsal:


Jsou tam i další perličky. Fakt slušný počtení ;D  

http://internetovy-obchod.msbox.cz/zrca ... -dp-55790/

Zrcadlový hvězdářský dalekohled Bresser Pluto/S
Tento profesionální teleskop dosahuje nejlepší obrazové kvality. Newtonův systém zaručuje ostrý a kontrastní obraz.

Vybavení: Ohniskové zaostřování. 2 okuláry (8/20). Snadná ekvatoreální montáž pomocí stupnice a protizávaží. Sledování pomocí ohebných hřídelů. Nastavení výšky pólů země. Stabilní hliníkový stativ.

Technická data: Zvětšení: 25 až 187x (s okulárem 4 mm až 375 x), ohnisková vzdálenost: 500 mm, průměr objektivu: 114 mm. Hmotnost: 8 kg.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 52

Astronomický humor

#528

Příspěvek od LaBa »

Damy a pani. Musim vam predstavit krvilacneho zabijaka menom vesmir...
Citujem Vesmír přece jen udeřil. Naštěstí ne v takovém rozsahu, jak se mnozí obávali.
http://druidova.mysteria.cz/UKAZY_VE_VE ... KO_666.htm
Viac somarin na linku co vidite ;D ::)
Len pre autora tohto textu mam odkaz. Mna nezabije vesmir ale tie somariny co tam pises ked som to zbadal mi ranna kava zabehla a mal som co robit aby som to rozdychal :)
Ale aby so si len srandu nerobil...
http://druidova.mysteria.cz/UKAZY_VE_VE ... E_ROJE.htm Az na par chyb celkom fajn clanok. Az sa mi nechce verit ze oba clanky napisal ten isty clovek (a su na tom istom webe)...
Uživatelský avatar
RYHA
Příspěvky: 52
Registrován: 12. 02. 2007, 00:48

Astronomický humor

#529

Příspěvek od RYHA »

Maksutov-cassegrain 152/1900, bino Bresser 16x50, 2x zahradní malotraktor, 1x štípač na dřevo, srovnávačka s protahem 400, spodní fréza, 1x tragáč, atd
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3306
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Astronomický humor

#530

Příspěvek od Regulus »

SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
Beasty
Příspěvky: 353
Registrován: 29. 03. 2007, 22:18

Astronomický humor

#531

Příspěvek od Beasty »

Uživatelský avatar
RYHA
Příspěvky: 52
Registrován: 12. 02. 2007, 00:48

Astronomický humor

#532

Příspěvek od RYHA »

:D jsem rad, ze pobavilo :D
Maksutov-cassegrain 152/1900, bino Bresser 16x50, 2x zahradní malotraktor, 1x štípač na dřevo, srovnávačka s protahem 400, spodní fréza, 1x tragáč, atd
Uživatelský avatar
RYHA
Příspěvky: 52
Registrován: 12. 02. 2007, 00:48

Astronomický humor

#534

Příspěvek od RYHA »

Maksutov-cassegrain 152/1900, bino Bresser 16x50, 2x zahradní malotraktor, 1x štípač na dřevo, srovnávačka s protahem 400, spodní fréza, 1x tragáč, atd
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 45

Astronomický humor

#535

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Cassi napsal: http://www-ucjf.troja.mff.cuni.cz/schei ... 4&strip=69
To mi pripomina jeden inzerat na kolejich na konci skolniho roku:

"Dame 100,- Kc tomu, kdo nam vynese kose..."
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
kavka
Příspěvky: 1358
Registrován: 14. 11. 2005, 14:35
Bydliště: Rovensko pod Troskami
Věk: 71

Astronomický humor

#536

Příspěvek od kavka »

Cassi napsal: http://www-ucjf.troja.mff.cuni.cz/schei ... &strip=69A mně to připomnělo důkaz matematickou indukcí, že se do tramvaje vejde nekonečně mnoho pasažérů ( když se jich tam vešlo n, tak se jich tam n+1 nacpe taky).
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 52

Astronomický humor

#537

Příspěvek od LaBa »

neviem ci to dat do sekcie astrohumor, alebo ci vytvorit sekciu "nostalgia" :)
Tuto rozpravku som ako dieta doslova miloval. Na hvezdarni v Humennom sla takmer stale :)
http://youtube.com/watch?v=Fm1tHJN9Vt8 Tak som ju uploadol na youtube. Je jednoducho skvela. Kozmicke prihody :D
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 45

Astronomický humor

#538

Příspěvek od Martin Vyskočil »

moc hezky
;D
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
3J

Astronomický humor

#539

Příspěvek od 3J »

Jé ;D
nedáš to někde ke stažení v lepší kvalitě ?
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 52

Astronomický humor

#540

Příspěvek od LaBa »

Jé ;D
nedáš to někde ke stažení v lepší kvalitě ?Zavesil som to tu.
Subor ma 174,2 MB
Odpovědět