Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Prave vcera som skusal upravovat prvy pokus o LRGB cez remote controlled TMB 130/780 + G3-8300, ktore prevadzkuje kamarat Andrej...
Este original L-ka (=Ha), zmenseny na 80%, z ktoreho som to cropol:
remote controlled TMB 130/780, G3-8300, Ha, bin 1×1, spracovane v AA + PS CS2
Autor: Andrej Mraz
Este original L-ka (=Ha), zmenseny na 80%, z ktoreho som to cropol:
remote controlled TMB 130/780, G3-8300, Ha, bin 1×1, spracovane v AA + PS CS2
Autor: Andrej Mraz
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Ještě jeden Pelikán, tentokrát jako zkouška vyměněného H.alfa Astronomik filtru
Větší a podrobnosti na klik
Větší a podrobnosti na klik
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Pěkný Pelikán Milane! A od čeho vznikají ty přerušované difrakční kříže?
ahoj
Petr
ahoj
Petr
LightBridge 12 palců; Vixen VMC 110L; triedr 10x50; okuláry Pan 24mm, Hyperion 17mm, SW Planetary 7mm; filtr Astronomik UHC-E; Atik 16IC; stativ Celestron s Alt-Az hlavicí; HEQ5 Pro
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Podívej se, jak vypadá difrakční kříž na jasné hvězdě při focení do RGB a pak si to srovnej s monochromatickým snímkem přes H-alfa filtr. Myslím, že je to jasné, ne?
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
http://astrofotky.cz/~Prazan/
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Hlavně je klika, že se přišlo na tu chybu ve filtru a s tím novým je to podle mně dokonalé. Já vím, že pořád řešíte, kde komu co ve snímku schází, ale uznejte, tento snímek nemá chybu.. (?)
Osobně se mi na Milanových záběrech nejvíc líbí vzhled hvězd a přirozené zpracování snímků. Je vidět, že nefotí prvním rokem
Osobně se mi na Milanových záběrech nejvíc líbí vzhled hvězd a přirozené zpracování snímků. Je vidět, že nefotí prvním rokem
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Martine, máš pravdu. Milanem zveřejněné snímky jsou téměř vždy excelentní - pro mně. Beru to už (bohužel?) jako standard, a tak mně ani tento nepřekvapil a nedal jsem to hned najevo.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
http://astrofotky.cz/~Prazan/
- Peter Polakovic
- Příspěvky: 141
- Registrován: 16. 11. 2010, 14:45
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
A ešte jeden HA pelikán odo mňa. OIII a SII budem musieť zopakovať 
http://aam.8mag.net/coppermine/displayimage.php?pid=147
http://aam.8mag.net/coppermine/displayimage.php?pid=147
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows 
- MMys
- Příspěvky: 18574
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Dávám sem svoji úzkopámovou "prvotinu" s mapováním barev ala HST. Nedávno jsem si pořídil poslední z trojice potřebných filtrů - tedy SII, a toto je první test. H-alfu jsem použil z loňska, a nyní vždy po půlnoci po tři dny dofotil OIII a SII. Úroveň signálu v SII, a zvláště pak v OIII oboru spektra, mě nechávala na pochybách, zde je vůbec moje snažení smysluplné (oproti H-alfa byly inteznity výrazně slabší). Nakonec jsem od každého kanálu nabral přes čtyři hodiny expozic. Vyrobení snímku nebyla zas taková alchymie, jak jsem čekal. V zásadě je zde ohromná volnost v tom, jak to barevně podat (jak moc stretchnout jednotlivé kanály). Trošku je boj s tím, udržet hvězdy co nejvíce bílé (bez barevného halo).
nakonec se celkem zadařilo:
větší na klik a více na astrofotkách:
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 750139.jpg
nakonec se celkem zadařilo:
větší na klik a více na astrofotkách:
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 750139.jpg
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
MMys:je to nadhera!
Ale to se dalo cekat, ze si s tim poradis bez problemu
Ale to se dalo cekat, ze si s tim poradis bez problemu
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
- pavelseb
- Příspěvky: 994
- Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
- Bydliště: Senetářov
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Mně se to teda jako mooooc líbí. Paráda. Ty HST, to je prostě super,....
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, QHY 294MM, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x
- Peter Polakovic
- Příspěvky: 141
- Registrován: 16. 11. 2010, 14:45
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Hm... este to nemam take pekne ako MMys, ale ja sa to tiez raz naucim 
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows 
- Peter Polakovic
- Příspěvky: 141
- Registrován: 16. 11. 2010, 14:45
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Tak... trik som pochopil a teraz asi cvicit, cvicit, cvicit... 
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows 
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Jeden snímek lepší než druhý, mým favoritem je z posledních příspěvků Milan, krásně decentně zpracované, sametové. Ani se neodvažuji sem napřémo vložit svůj snímek z včerejší noci. Bylo opravdu nádherně jasno, tak jsem zksil AT otestovat na tomto objektu. Je to jen 35 expozic, zmenšeno na 50% původní velikosti:
http://astrofotky.cz/~Oko1/1304852696.jpg, podrobnosti na astrofotkách http://astrofotky.cz/~Oko1.
http://astrofotky.cz/~Oko1/1304852696.jpg, podrobnosti na astrofotkách http://astrofotky.cz/~Oko1.
Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Tak ubehla ma obvykla pulrocni perioda a vcera jsem taky neco napachal. Kulhala pri tom mirne technika - zlobila pointace. Vsechny hvezdy vicemene ovaly, 2 snimky na zahozeni (u jednoho spojeny dvojhvezdy a u druhyho moc ovaly), jeden snimek s letadlem. Je to ED80/600 a Canonem 350D. 10x900s ISO1600
- MMys
- Příspěvky: 18574
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Taky jsem včera skončil u tohohle otřepaného objektu. Ne snad, že bych ho neměl už vyfocený, ale nedalo mi to, když jsem chtěl otestovat impozantní pole kamery G4-16000 ve spojení s refraktorem Borg 77ED.
Udělal jsem tedy za necelé dvě hodiny snímek, který bych měl jinak na mozaiku minimálně 2x3 pole.
Plné rozlišení na klik.
Celkem 11x10min přes 13nm Astronomik H-alfa filtr, Borg 77ED + 0.85 reduktor/rovnač. Jedná se o prototyp kamery pracovně nazvaný G3.5, který obsahuje elektroniku kamery G4, ale na předku je nasazeno filtrové kolo z G3 s 2" filtry. Vyčítá se výřez 3600 pix. místo 4000 (pak už to vinětuje).
Omluvte bídné hvězdy v kraji nahoře, hlavně napravo. Na fokusér Borga byla G4-ka už moc. Budu muset asi použít bytelnější Feathertouch, jen v něm vyměnit reduktory.
Udělal jsem tedy za necelé dvě hodiny snímek, který bych měl jinak na mozaiku minimálně 2x3 pole.
Plné rozlišení na klik.
Celkem 11x10min přes 13nm Astronomik H-alfa filtr, Borg 77ED + 0.85 reduktor/rovnač. Jedná se o prototyp kamery pracovně nazvaný G3.5, který obsahuje elektroniku kamery G4, ale na předku je nasazeno filtrové kolo z G3 s 2" filtry. Vyčítá se výřez 3600 pix. místo 4000 (pak už to vinětuje).
Omluvte bídné hvězdy v kraji nahoře, hlavně napravo. Na fokusér Borga byla G4-ka už moc. Budu muset asi použít bytelnější Feathertouch, jen v něm vyměnit reduktory.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM