Fotografie IC 5067 a NGC 7000

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#481

Příspěvek od ceres »

Prave vcera som skusal upravovat prvy pokus o LRGB cez remote controlled TMB 130/780 + G3-8300, ktore prevadzkuje kamarat Andrej...
Este original L-ka (=Ha), zmenseny na 80%, z ktoreho som to cropol:



remote controlled TMB 130/780, G3-8300, Ha, bin 1×1, spracovane v AA + PS CS2
Autor: Andrej Mraz
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 25296
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 77

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#482

Příspěvek od MilAN »

Ještě jeden Pelikán, tentokrát jako zkouška vyměněného H.alfa Astronomik filtru

Větší a podrobnosti na klik
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Tulen
Příspěvky: 873
Registrován: 24. 06. 2008, 14:51
Bydliště: Smečno
Věk: 54

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#483

Příspěvek od Tulen »

Pěkný Pelikán Milane! A od čeho vznikají ty přerušované difrakční kříže?
ahoj
Petr
LightBridge 12 palců; Vixen VMC 110L; triedr 10x50; okuláry Pan 24mm, Hyperion 17mm,  SW Planetary 7mm; filtr Astronomik UHC-E; Atik 16IC; stativ Celestron s Alt-Az hlavicí; HEQ5 Pro
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 50

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#484

Příspěvek od Prazan »

Podívej se, jak vypadá difrakční kříž na jasné hvězdě při focení do RGB a pak si to srovnej s monochromatickým snímkem přes H-alfa filtr. Myslím, že je to jasné, ne?
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#485

Příspěvek od MaG »

Hlavně je klika, že se přišlo na tu chybu ve filtru a s tím novým je to podle mně dokonalé. Já vím, že pořád řešíte, kde komu co ve snímku schází, ale uznejte, tento snímek nemá chybu.. (?)

Osobně se mi na Milanových záběrech nejvíc líbí vzhled hvězd a přirozené zpracování snímků. Je vidět, že nefotí prvním rokem :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 50

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#486

Příspěvek od Prazan »

Martine, máš pravdu. Milanem zveřejněné snímky jsou téměř vždy excelentní - pro mně. Beru to už (bohužel?) jako standard, a tak mně ani tento nepřekvapil a nedal jsem to hned najevo.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#487

Příspěvek od Peter Polakovic »

A ešte jeden HA pelikán odo mňa. OIII a SII budem musieť zopakovať :-(



http://aam.8mag.net/coppermine/displayimage.php?pid=147
GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 18574
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#488

Příspěvek od MMys »

Dávám sem svoji úzkopámovou "prvotinu" s mapováním barev ala HST. Nedávno jsem si pořídil poslední z trojice potřebných filtrů - tedy SII, a toto je první test. H-alfu jsem použil z loňska, a nyní vždy po půlnoci po tři dny dofotil OIII a SII. Úroveň signálu v SII, a zvláště pak v OIII oboru spektra, mě nechávala na pochybách, zde je vůbec moje snažení smysluplné (oproti H-alfa byly inteznity výrazně slabší). Nakonec jsem od každého kanálu nabral přes čtyři hodiny expozic. Vyrobení snímku nebyla zas taková alchymie, jak jsem čekal. V zásadě je zde ohromná volnost v tom, jak to barevně podat (jak moc stretchnout jednotlivé kanály). Trošku je boj s tím, udržet hvězdy co nejvíce bílé (bez barevného halo).

nakonec se celkem zadařilo:



větší na klik a více na astrofotkách:
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 750139.jpg
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Ondra.P
Příspěvky: 697
Registrován: 09. 04. 2008, 16:41

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#489

Příspěvek od Ondra.P »

MMys:je to nadhera!

Ale to se dalo cekat, ze si s tim poradis bez problemu ;)
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
Uživatelský avatar
pavelseb
Příspěvky: 994
Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
Bydliště: Senetářov
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#490

Příspěvek od pavelseb »

Mně se to teda jako mooooc líbí. Paráda. Ty HST, to je prostě super,....
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, QHY 294MM, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#491

Příspěvek od Peter Polakovic »

Hm... este to nemam take pekne ako MMys, ale ja sa to tiez raz naucim :-)


GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
Peter Polakovic
Příspěvky: 141
Registrován: 16. 11. 2010, 14:45

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#492

Příspěvek od Peter Polakovic »

Tak... trik som pochopil a teraz asi cvicit, cvicit, cvicit... :-)


GSO RC8, Takahashi FSQ85, Borg 77ED / ATIK VS60, ATIK  One9, SX H694 / Všetko na Mac OS X, domácnosť bez Windows :)
Uživatelský avatar
Oko1
Příspěvky: 966
Registrován: 02. 06. 2009, 15:05

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#493

Příspěvek od Oko1 »

Jeden snímek lepší než druhý, mým favoritem je z posledních příspěvků Milan, krásně decentně zpracované, sametové. Ani se neodvažuji sem napřémo vložit svůj snímek z včerejší noci. Bylo opravdu nádherně jasno, tak jsem zksil AT otestovat na tomto objektu. Je to jen 35 expozic, zmenšeno na 50% původní velikosti:

http://astrofotky.cz/~Oko1/1304852696.jpg, podrobnosti na astrofotkách http://astrofotky.cz/~Oko1.
Astrograf 300/f3 - f4,5, SW Esprit ED 100 F5,5 reduced to F4, Moravian G2-8300, Dobson 250/1400, TV Nagler 7mm a Panoptic 24mm, BDP Hyperion 17mm, BDP Scopos 35mm, WO 7x50
Montáž G53F a HEQ5, Lacerta Mgen2 guider
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 593
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43
Bydliště: Olomouc

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#494

Příspěvek od Libcz »

Tak ubehla ma obvykla pulrocni perioda a vcera jsem taky neco napachal. Kulhala pri tom mirne technika - zlobila pointace. Vsechny hvezdy vicemene ovaly, 2 snimky na zahozeni (u jednoho spojeny dvojhvezdy a u druhyho moc ovaly), jeden snimek s letadlem. Je to ED80/600 a Canonem 350D. 10x900s ISO1600

Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 18574
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#495

Příspěvek od MMys »

Taky jsem včera skončil u tohohle otřepaného objektu. Ne snad, že bych ho neměl už vyfocený, ale nedalo mi to, když jsem chtěl otestovat impozantní pole kamery G4-16000 ve spojení s refraktorem Borg 77ED.

Udělal jsem tedy za necelé dvě hodiny snímek, který bych měl jinak na mozaiku minimálně 2x3 pole.



Plné rozlišení na klik.

Celkem 11x10min přes 13nm Astronomik H-alfa filtr, Borg 77ED + 0.85 reduktor/rovnač.  Jedná se o prototyp kamery pracovně nazvaný G3.5, který obsahuje elektroniku kamery G4, ale na předku je nasazeno filtrové kolo z G3 s 2" filtry. Vyčítá se výřez 3600 pix. místo 4000 (pak už to vinětuje).

Omluvte bídné hvězdy v kraji nahoře, hlavně napravo. Na fokusér Borga byla G4-ka už moc. Budu muset asi použít bytelnější Feathertouch, jen v něm vyměnit reduktory.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět