Povedlo se až na potřetí. Vlastní SN by nebyl problém ( 14,9 mag), ale ta řídká galaxie nešla moc vyfotit přes silný zákal.- No, a supernova bez galaxie, to by zase nebylo ono
Supernovy
Re: Supernovy
SN 2024 exw v UGC 7223
Povedlo se až na potřetí. Vlastní SN by nebyl problém ( 14,9 mag), ale ta řídká galaxie nešla moc vyfotit přes silný zákal.- No, a supernova bez galaxie, to by zase nebylo ono

Povedlo se až na potřetí. Vlastní SN by nebyl problém ( 14,9 mag), ale ta řídká galaxie nešla moc vyfotit přes silný zákal.- No, a supernova bez galaxie, to by zase nebylo ono
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
- Psion
- Příspěvky: 12986
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Re: Supernovy
Neuvěřitelný, že SN 2023ixf stále je skoro po roce vidět, to museli mít obyvatelé v jiné galaxii pěkný zážitek
Já jsem ji blejsknul na MHV pomocí Seestar 33 minut expozice.
Já jsem ji blejsknul na MHV pomocí Seestar 33 minut expozice.
- Přílohy
-
- M101_SN 2023ixf.jpg (330.92 KiB) Zobrazeno 15025 x
Re: Supernovy
A my furt nic…
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis 
Re: Supernovy
Be careful what you wish for...
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Pentax XW 40mm and 30mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
- Beda
- Příspěvky: 2413
- Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
- Bydliště: Kaliště u Ondřejova
- Věk: 82
- Kontaktovat uživatele:
Re: Supernovy
Parádní úlovek!!
"dvader": jednou se někdo i v naší galaxii určitě dočká, ale to my už tady nebudem
!
"dvader": jednou se někdo i v naší galaxii určitě dočká, ale to my už tady nebudem
Re: Supernovy
Jedna jasnější supernova, lovená mezi mraky .Víc expozic už nešlu ani náhodou
SN 2024 drv v UGC 8630

SN 2024 drv v UGC 8630
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
- Beda
- Příspěvky: 2413
- Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
- Bydliště: Kaliště u Ondřejova
- Věk: 82
- Kontaktovat uživatele:
Re: Supernovy
Pěkný úlovek a zpracování, nejen dnes! Použitá 10" optika Meade ACF s reduktorem je rovněž na vysoké úrovni. 
Re: Supernovy
Díky!
Ale tahle technika potřebuje tak 1,5-2 hodiny expozic, aby z toho člověk mohl "tahat" to, co potřebuje. A to nějak v poslední době tady na severu nevychází. Už ani nepamatuji, kdy jsem ukončil fotografování podle plánu a ne nuceně kvůli mrakům
Ale tahle technika potřebuje tak 1,5-2 hodiny expozic, aby z toho člověk mohl "tahat" to, co potřebuje. A to nějak v poslední době tady na severu nevychází. Už ani nepamatuji, kdy jsem ukončil fotografování podle plánu a ne nuceně kvůli mrakům
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz