Stránka 4 z 13

Komety 2009

Napsal: 03. 03. 2009, 22:50
od marzel
Jsem rád, že se Vám ta fotka líbí a děkuju za pochvalné komentáře. Jen doufám, že jí ještě uvidim než odletí. To počasí je opravdu zoufalý.

Komety 2009

Napsal: 05. 03. 2009, 00:18
od MaG
Zde je snímek k pozorování komety u Řasnice na Frýdlantsku. (předběžný nástřel s flatem a darkem z 19.2.)
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 1134/60#66



5x1min ISO 1600 Canon 30Da + 4/135mm Sigma

Není to zdaleka ideální. Chtělo by to delší expozice, ale těch moc nemám, rušila nasouvající se oblačnost. Také kompozici jsem nemohl změnit, takže se mi tam Jesličky a kometa nevešly, jak by bylo ideální. Prostě chtělo by to snímat zítra, ale to zas asi nevyjde počasí. Nu co. Byl to pěkný výlet.

Komety 2009

Napsal: 05. 03. 2009, 03:02
od vlastofka
to MaG: mne se fotka libi a i kompozice :]

Dneska jsem kometu konecne videl, sice mezi mrakama, hodne slabe a jen triedrem, ale byla presne tam, kde jsi ji vyfotil. A jsem moc rad, ze jsi mi touhle fotkou dokazal, ze jsem nemel vidiny :]

Komety 2009

Napsal: 05. 03. 2009, 17:04
od LuKo78
Zdravím všechny lovce komety Lulin.

Počasí je naprosto katastrofické, ale i tak se mi včera podařilo za příšerných podmínek ulovit nejen vizuálně kometu.

Bohužel byl tak silný nárazový vítr, že expozice nad 2 min. neměli cenu. Guider makal co to šlo!Bylo to s těma LED jak barevná hudba.
Strašné počasí, ale přece jen jsem se pokusil o zachycení.

Focené na dvorku:




http://www.astro.cz/galerie/d/31407-1/Lulin.jpg

SW ED 80/600 s 0,67x reduktorem přes Canon 40Dm, expozice 10x90s na 1600 ISO.

Zpracováno v DSS, použity pouze DF! Mírně zpracováno v Neat Image a ořezáno, vlastně je to výřez!


Neni to žádná sláva, ale alespoň něco málo přidávám. ;)

LuKo78 ;)

Komety 2009

Napsal: 05. 03. 2009, 19:51
od MaG
Z výletu do jižní Francie za kometou, více nedokáži ani komentovat, prostě nádhera!!!

http://www.schweifstern.de/images-pages ... -lulin.htm


Všimněte si galaxie u Regula !

Komety 2009

Napsal: 05. 03. 2009, 20:05
od Roman (Rick)
No toto je nenormálne. Chvíľu tu nie som a tu zatiaľ pribudli takéto nádherné snímky :o. Gratulujem všetkým, ktorým sa podarilo vôbec tú kométu vizuálne pozorovať. U mňa je zase štandardne zamračené a prší >:(.

Komety 2009

Napsal: 07. 03. 2009, 00:05
od Rob_B
Ahojte.
Tak pridam aj ja nieco, este z minulej soboty, ked sa na chvilku vyjasnilo. Kym sa mi kometa dostala do "zorneho pola balkona" :), tak sa zacali objavovat mraky od juhu. Avsak po hodine sa vyjasnilo a oplatilo sa teda pockat. Potom sa to striedalo - raz jasno, raz zamracene, bolo to na nervy, ale som rad, ze som ju videl. A napokon aj odfotil. K spracovaniu som sa dostal az teraz.



1.3.2009 2:16-3:16 SEČ
10x2 min ISO 800 manualna pointacia
SW ED80 f/7.5
Košice
Canon EOS 350Dm + clip CLS filter
DSS (skladane na kometu aj na hviezdy a kombinacia oboch), PS CS3, GradientXTerminator

viac tu

Komety 2009

Napsal: 08. 03. 2009, 14:56
od Daja
Nevycházím z údivu. To je taková nádhera (kvalitu neumím posoudit). Netušila jsem, že takovéto snímky se dají pořídit v "amatérských" podmínkách.

Komety 2009

Napsal: 08. 03. 2009, 15:31
od MMys
Stačí se kouknout na nedávno vzniklé stránky www.astrofotky.cz
Vše co tam je vidět, jsou astrofotky nás astronomů-amatérů :-)

Komety 2009

Napsal: 09. 03. 2009, 17:52
od Neci
Pridam aj svoj "ulovok"



15x30s iso 800 Nikon D50 + sigma 70-300mm, skladane v DSS, uprava v CS3 28.2.2009 okolo 20:00 Dakujem Rob_B za spracovanie.

Komety 2009

Napsal: 09. 03. 2009, 23:32
od MaG
Jak už jsem zmínil v sekci Pozorování, kometu jsem dnes neviděl a jsem teda pořádně vytočený. Chuť mi spravily až snímky.

Fotili jsme (s Alešem Majerem) vždy několik sekund, když zrovna přišla několikasekundová díra v mracích. Použili jsme montáž GSO ustavenou asi někam na Polárku (co nebyla vidět ) a protože jsme to ustavili v době, kdy ještě nebyla kometa ve stromě, tak když se konečně vyjasnilo, tak jsme ji měli ve větvích.

Aleš použil Canon 5D Mark II a Canon 70-200 2,8/L zacloněný na 3,5. ISO 1600. Pohon v RA běžel a tak to stačilo na těch pár expozic. Složil jsem celkem 7 snímků (11, 15, 19, 17, 15, 14 a 19 sekund) - jak vidno, mraky trochu vadily. Na druhou stranu, měli jsme k dispozici asi to nejlepší, co amatérská DSLR nabízí, takže je vidět i ohon komety ;D





Vrchní snímek je ořez a zmenšení na 25%, spodek je 1:1 ořez.

Komety 2009

Napsal: 10. 03. 2009, 00:20
od Vabra
Tak jsem ji dnes konecne zahledl (pouze na displayi fotaku).
Kousek od skoro uplneho mesice byl ohon utopeny, ale alespon nazelenala koma vylezla. Kdo ji za dnesnich podminek videl vizualne je fakt machr.

Sigma 150mm 2.8, 25x20s ISO800, Canon 20Dm, na Astrotracku TT320 a bastl "stativu". 50% zmenseno a orezano.


Timto neprilis vydarenym pokusem byl alespon letecky bastl pod TT320 odladen a sezdan provozuschopnym (i kdyz 20" expozice asi nebyly tou pravou zatezkavaci zkouskou )
Ale posun hvezdy mezi prvni a posledni fotkou po (7minutach) byl 2-3px a to ujde. :)

Komety 2009

Napsal: 10. 03. 2009, 02:29
od ivanmsk
Kometa Lulin počas splnu Mesiaca.
Tu je prve rychle spracovanie casti napozorovaneho materialu - 59x20s, CCD kamera Astropix 4.0, bin 2x2, Scopos 66/400, CG5, Marianka. Ten Mesiac bol skutocne skvely >:( ale aspon mi nasvietil bielu plochu na flatfieldy...

Komety 2009

Napsal: 10. 03. 2009, 08:22
od Tulen
Tak jsem ji dnes konecne zahledl (pouze na displayi fotaku).
Kousek od skoro uplneho mesice byl ohon utopeny, ale alespon nazelenala koma vylezla. Kdo ji za dnesnich podminek videl vizualne je fakt machr.Vabra: Pěkná fotka, na včerejšek!!.....a poznávám rozmístění hvězd kolem komety, jak jsem to včera večer viděl. Na první pohled bylo jasné, že je to něco mlhavého s hvězdou uvnitř......a lepší bylo ji lovit, dokud byl Měsíc trochu níž, pak se už moc rozzářil...
ahoj
Petr

Komety 2009

Napsal: 10. 03. 2009, 16:16
od MMys
Posílám něco podobného v barvě. Nejsem doma a sebou mám jen Sigmu 70-200 f/2.8 + AstroTrac + CCD kameru. Kometa už hodně zeslábla a Měsíc udělal svoje. Svítil z boku do objektivu a snímek trpěl gradientem. Expozice delší než 3 min. nebyla možná. Celkem 31x3min. expozic složeno Registaxem.



Ale aspoň můžu řící, že jsem viděl a vyfotil :-)