Supra Praha - zkušenosti

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
godzilka
Příspěvky: 261
Registrován: 03. 03. 2010, 09:47

Supra Praha - zkušenosti

#46

Příspěvek od godzilka »

Super, jeden den objednávka, druhý den balíček doma. Sice jen bahtinova maska a astropis, ale i ta maska perfektně zabalená.
Dobson 300/1750 - Drbohlav
Sw ED80 + CG-5 Adv. + Sw 70/500 + Autoguider by Mmys
Achromat 150/1200
Uživatelský avatar
Pollux
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 01. 2012, 19:15

Supra Praha - zkušenosti

#47

Příspěvek od Pollux »

Tiež sa musím pripojiť so spokojnosťou. Dobsona 12", ktorého nemali na sklade som mal o týždeň už doma aj s darčekom. Takto by mal vyzerať každý obchod a bolo by nám všetkým lepšie.
GSO DOBSON 12” 300/1500mm f/5 CRAYFORD, typ montáže: Dobsonova azimutálna, TS WA 30 mm, Explore Scientific 20 mm , TS Super Plossl 9 mm, Omegon 6 mm, BAADER 0,9 ND-Filter 2",  BAADER držiak pre afokálne foto, slnečný filter
Uživatelský avatar
Rodis
Příspěvky: 5
Registrován: 09. 04. 2006, 02:19

Supra Praha - zkušenosti

#48

Příspěvek od Rodis »

Som z Bratislavy. Realizovane 3 nakupy a vsetko OK. Platba predom na ucet, bolo to lacnejsie ako dobierka na Slovensko.
Dobson 10"
Uživatelský avatar
achromat
Příspěvky: 342
Registrován: 07. 01. 2008, 23:46

Supra Praha - zkušenosti

#49

Příspěvek od achromat »

Pri poslednej kúpe túto stredu som obdržal taktiež niečo navyše a to sa fakt cení, keď človek šetrí každý cent. Dobrý obchodník a zlatý človek. Ešte raz klobúk dole a poklona.
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8316
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#50

Příspěvek od Cztwerec »

Chtěl bych také poděkovat - za zapůjčení techniky - kamerky, s tím že jí nutně potřebuji k životu, po tom co jsem ji měl v ruce a testoval, jsem zjistil, že je pro mě absolutně nevhodná.

Ušetřil jsem tak několik zbytečně vydaných desítek tisíc korun.

Jenže, kde myslíte, že ušetřené peníze utratím?

Dlouhodobě perfektní servis a ochota, díky!
Lectorem iustus...
242megahertz
Příspěvky: 14
Registrován: 03. 03. 2012, 21:59

Supra Praha - zkušenosti

#51

Příspěvek od 242megahertz »

Pripojuji se k pozitivnimu hodnoceni. Rezervace Dobsona a nasledny prodej za puvodni cenu (o 1000 Kc mene), okular navic. Vyborna komunikace a vstricnost.
Skywatcher Dobson 200/1200 (okuláry 1,25 25 mm, 13 mm, 10 mm, 6 mm)
Uživatelský avatar
olašnikov
Příspěvky: 60
Registrován: 30. 12. 2011, 12:57
Bydliště: Olomouc Slavonín
Věk: 45

Supra Praha - zkušenosti

#52

Příspěvek od olašnikov »

Nakupoval jsem v SUPRA Praha třikrát, jednou to parádně zapinkala Pošta pak už to šlo kurýrem a vpoho tak Supra rozhodně JO Pošta rozhodně NE.
Uživatelský avatar
Silver30
Příspěvky: 33
Registrován: 28. 04. 2008, 22:25

Supra Praha - zkušenosti

#53

Příspěvek od Silver30 »

Dovolte mi taky mé dojmy ze supry. Je to jeden z nejlepších obchodů v čr (nemyslím jen astro). Velmi si cením profesionality a hlavně ochoty podělit se o vlastní zkušenosti. Mám to k nim asi 30 km a když jedu okolo, zaskočím, načerpám info, nakoupím. Je to vlastně taková siesta a vždy si něco odvedu (naposledy hyperion 13) ať už astro vybavení nebo munici do zbraní, luk pro manželku atd.. Nemám co vytknout, takhle by to mělo vypadat. Ani mne nenapadne hledat, jestli někde mají něco o pár set korun levněji, protože jejich rady mi ušetří dost peněz. Je to full servis obchod a funguje na jedničku.
Uživatelský avatar
Jan_Filip
Příspěvky: 103
Registrován: 16. 12. 2008, 21:39
Bydliště: Verměřovice 153
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#54

Příspěvek od Jan_Filip »

Když to tak čtu, asi mám problém jenom já s kolegou. O ochotě a profesionalitě nemá cenu diskutovat, zde není co vytknout. Ale objednávky přes internet? To je jiná. Uskutečnil jsem vícero objednávek a kolem poloviny, jsem musel zboží urgovat. Prostě objednáte, čekáte - a nic... Dokáži pochopit, že zboží není skladem. Dokáži pochopit, že se na něj musí čekat, než se objedná z Německa, Číny. Co nedokáži pochopit je, že zákazník o čekání není informován.  Co nedokáži pochopit je, jak se může na zákazníka "zapomenout", když je zdrojem příjmů. Proč já, proboha, musím stále volat a ptát se už je to skladem, nezapomněli jste na mne?  

Kolega si například objednal Bachtina na ED80. Jelikož se nic cca 10 dní nedělo, volal do Supry. Odpověď? Kovové nejsou, jsou už jenom z plastu. Chcete je? Samozřejmě. (Proč o tom nebyl informován v době podání objednávky, to opravdu netuším.) Dalších 10 dní nic. Telefonát a odpověď: Zrovna voláte nevhod, máme dovolenou, ale možná to už přišlo na sklad. Zde je vhodné poznamenat, že se kolega trefil do doby výstav, nicméně se cítil blbě, že urguje objednané zboží a ještě dostane vypráno, že nesleduje web a informace o dovolených. :-[ No a výsledek anabáze? Přes měsíc čekání, bez jakékoliv dobrovolné komunikace s prodejcem a bez zboží. Jestli se nepletu, po měsíci a něco rušil kolega objednávku.

Takže mé dojmy jsou rozporuplné. Na straně jedné opravdu výborná snaha poradit, doporučit a na straně druhé (po mých zkušenostech a s referencí zkušeností od kolegy), naprosto tragický systém objednání.

Abych to zakončil pozitivněji, tak jsem si osobně přebíral z obchodu EQ-5 Pro. Dostal jsem i slevičku, nějaké ty rady atd. Tam jsem byl plně spokojen. A přes to, že to může vypadat, že jsem na fy zanevřel - není to tak. Mám od ní 80% věcí a jsem spokojen. Mimochodem, chci si vzít ještě Newtona, tak uvidím, zda ho do vánoc vymámím... Třeba je problém v tom, že objednávám s kolegou za málo peněz... (Pro ty, kdo by mě bral za slovo, tak tato věta byla nadsázka.)

PS: a proč neobjednávám telefonicky? Protože internetové objednávky považuji za standart. Protože za den vyřizuji tolik záležitostí po telefonu, že se telefonu v soukromém životě vyhýbám, co můžu. Manželka by mohla vyprávět... ;)
http://astrofoto.freepage.cz/

Mak 127/1500, EvoGuide 50/242, Tair 33/300, NEQ-6 Pro, AZ-EQ5, Canon 1000Da, Canon 600D a nějaké ty nezbytné drobnosti k tomu potřebné...
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11752
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#55

Příspěvek od Psion »

U Honzy jednoznačně doporučuju telefon nebo osobně, emaily sice fungují, ale Supra nemá klasický eShop, který umí řídit celý proces sám.

Jinak doporučuju se tam občas mrknout do bazaru, jsou tam zajímavé věci a velmi slušné ceny....
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Supra Praha - zkušenosti

#56

Příspěvek od demonek »

Obchod jednoznačně doporučuji,ale ty telefonáty jestli přijali mou objednávku,když se po objednávce e-mailem dlouho nic neděje, mně mrzí. Měli by udělat klasický e-shop s košíčkem a bylo by vymalováno.Přece to nemůže být takový problém.
Taky jsem jednu chvíli uvažoval o umožnění prodeje na splátky,ale rychle jsem to zavrhl.Asi bych se zadlužil na 1000 let dopředu. :D
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11752
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#57

Příspěvek od Psion »

Ono to dneska není na trhu jednoduché. Řada lidí si něco přes eShop objedná a pak to nepřevezme, protože elektronickou objednávku neberou nijak závazně.
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

Supra Praha - zkušenosti

#58

Příspěvek od egres »

Objednáš.
Zaplatíš.
Dostaneš.
Bežná prax internetových obchodov.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3534
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Supra Praha - zkušenosti

#59

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Já musim chtě něchtě souhlasit třeba s poslednim egresovym příspěvkem: obchodníci, kteří se odmítají brát elektronický obchod vážně, nebo jsou s nimi jiné problémy v komunikaci a případně používají argumenty jako píše Psion, ve mě moc nadšení nevzbuzují. Ano, z hlediska obchodníka můžou být tyhle argumenty podstatné, ale mě jako zákazníkovi je to jedno (a obvykle jdu rychle o dům dál, když mě jednání prodejce nevyhovuje).

Přijde mi, že Supra tady hřeší na to, že reálná konkurence (tedy firmy, jejichž prodejci alespoň něco o astronomii vědí) je v čechách dost mizivá. Ale stejně si myslim, že si tim škodí - a taky myslim, že docela dost lidí to Honzovi řiká už dlouho

Já osobně s tim samozřejmě u Supry nemám problém, jelikož Honzu znám už velmi dlouho a vím, že mu můžu věřit a když něo potřebuju doopravdy, tak mu zavolám a vždycky se nějak dohodneme - a o tom, že to tak je tady svědčí i většina tohohle vlákna . Ale dovedu docela dobře pochopit, proč takové jednání může způsobovat nedůvěru u lidí, kteří přišli prostě nakoupit do obchodu, a vůbec se jim nedivim, když váhají s utrácenim peněz, pokud jim nikdo neodpovídá na maily. Už by ho měl vážně někdo dokopat, ať to dá trochu dohromady!
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11752
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#60

Příspěvek od Psion »

To víš Honzo, pokud nejdou kvůli zákazníkům zavřít dveře prodejny, pak neni důvod něco měnit ale vážně, internetový prodej ma jednu velkou nevýhodu pro prodejce. Totiž lidi si mohou objednat hezký dalekohled na dovolenou a po ní ho vrátit bez důvodu, prostě taková půjčovna zadarmo.

Ještě dodám že konkurence je u nás celkem dost a do Německa to je kousek.
Odpovědět