Fotky Měsíce

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rikky
Příspěvky: 659
Registrován: 01. 07. 2020, 00:29
Bydliště: Ostrava
Věk: 57

Re: Fotky Měsíce

#3016

Příspěvek od Rikky »

Ahoj. Tak to máš parádní snímek plný krásných detailů. Já včera snímal mj tu samou oblast a nedá se to vůbec srovnat-a to jsem si říkal, že to není až tak špatné. A je :(
SW N 245/1200, EQ6.R SynScan Go-To, ZWO ASI224MC, ADC Omeg., N 130/650 EQ3, Levenhuk BASE 25-75x70, DELTA OPTICAL ENTRY 10x50, mono Levenhuk ATOM 10x42. Canon 450D/Tamron 18-200mm.
Astrofotky.cz
Uživatelský avatar
postaba
Příspěvky: 509
Registrován: 05. 11. 2007, 03:57
Bydliště: Bratislava
Věk: 47

Re: Fotky Měsíce

#3017

Příspěvek od postaba »

Mesiac cez okno :D
Mesiac_2025-08-15_00-46.jpg
Mesiac_2025-08-15_00-46.jpg (2.65 MiB) Zobrazeno 1938 x
Cas: 15.08.2025 00:46
Lokalita: Bratislava, Slovensko
Dalekohlad: Celestron C9,25 ST @ 2 267 mm
Kamera: ZWO ASI 2600 MC PRO
Asiair: 5 x 10 ms, GAIN 180 @ -35°C
Processing: PIPP, AUTOSTAKKERT, PIXI, PS
Celestron C-9,25 SCT + HS
ZWO AM5
ZWO ASI 2600 MC PRO
ZWO ASI 585 MC PRO
Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 547
Registrován: 24. 09. 2014, 21:32
Bydliště: Brno
Věk: 50

Re: Fotky Měsíce

#3018

Příspěvek od PetrK »

Barevný Měsíc 6. 5. 2025, fáze 93%, 7° nad obzorem.
ED 72/420, QHY5III462C
2025-08-06-1840_9-L-Moon_Exposure=10.0ms_Gain=190_lapl6_ap319-wavelets-L1=0,20-0,100-100,L6=0-0,100-100.jpg
2025-08-06-1840_9-L-Moon_Exposure=10.0ms_Gain=190_lapl6_ap319-wavelets-L1=0,20-0,100-100,L6=0-0,100-100.jpg (311.33 KiB) Zobrazeno 1853 x
plné rozlišení
Dobson 200/1200, SCT 127/1250, AC 120/600, 80/400, ED 72/420
15x70, 10x30, 6.5x32
Uživatelský avatar
DejvStorm
Příspěvky: 238
Registrován: 20. 01. 2023, 12:46
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky Měsíce

#3019

Příspěvek od DejvStorm »

Ač Měsíc obvykle není mojím primárním cílem, tak včera kvůli zatmění jím byl. Byla to pěkná podívaná a jsem rád, že počasí fakt přálo 8-)
MoonEclipse_2025-09-07-1900_8bit.png
MoonEclipse_2025-09-07-1900_8bit.png (1.67 MiB) Zobrazeno 1777 x
Karel1
Příspěvky: 411
Registrován: 09. 06. 2019, 12:06
Bydliště: Vlašim
Věk: 70

Re: Fotky Měsíce

#3020

Příspěvek od Karel1 »

Zdravím.
Tak jsem poprvé vyzkoušel můj homemade newton 130/650 na Měsíc, den po úplňku.Foceno mobilem.
20250908_224550.jpg
20250908_224550.jpg (750.05 KiB) Zobrazeno 1671 x
Bresser Messier AR 127/1200, EQ5 s poh. Ra osy, triedr rusák 20x60 Tento, triedr 8x40 Delta Optical,Reflektor. 130/650 homemade. Reflektor 200/1000 homemade.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 18576
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky Měsíce

#3021

Příspěvek od MMys »

No bohužel to vypadá dost hrozně, nemůžeš za to ty, ale mobil. Příště zkus vypnout všechny algoritmy na doostřování, vylepšování obrazu, scény. Na astrofoto to nefunguje, vyrábí to tam nesmyslné útvary.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Karel1
Příspěvky: 411
Registrován: 09. 06. 2019, 12:06
Bydliště: Vlašim
Věk: 70

Re: Fotky Měsíce

#3022

Příspěvek od Karel1 »

Martine dík za radu, byl to můj první snímek a tak jsem se ho chtěl v mobilu trochu
"vylepšit". Bohužel asi k horšímu. Jsem hlavně rád, že nedělá barevné okraje jako můj
druhý 127/1200 refr.
Bresser Messier AR 127/1200, EQ5 s poh. Ra osy, triedr rusák 20x60 Tento, triedr 8x40 Delta Optical,Reflektor. 130/650 homemade. Reflektor 200/1000 homemade.
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2821
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: Fotky Měsíce

#3023

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Nepovedlo se mi vstát dřív a využít velmi dobré podmínky na detailní foto Měsíce.. A tak jsem aspoň pořídil jeden snímek teleobjektivem z ruky - byl přidán konvertor, takže výsledné ohnisko bylo 840 mm.

Měsíc - 12.9.2025 - Af.jpg
Měsíc - 12.9.2025 - Af.jpg (1.61 MiB) Zobrazeno 1503 x
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2821
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: Fotky Měsíce

#3024

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Firmě SONY se druhá generace zoom-teleobjektivu 70-200/2,8 náramně vydařila. Je ostrý v celém poli a v celém rozsahu. Ukázka kresby dnešního srpku soumrakového Měsíce. Použit telekonvertor Sony 1,4x, tedy výsledné ohnisko 280mm. Bez doostřování, 100% velikost, Sony A7 IV, foceno z ruky.

DSC00439 - us.jpg
DSC00439 - us.jpg (1.39 MiB) Zobrazeno 1058 x
Uživatelský avatar
atalli
Příspěvky: 638
Registrován: 31. 07. 2007, 22:12
Bydliště: Uničov

Re: Fotky Měsíce

#3025

Příspěvek od atalli »

Včera na večer se taky docela povedl... :)

Obrázek
refr. 70/700 mm,tri 10 x 50,SW 200/1000 mm,ASI 120 mc,ASI 224 mc,ASI 294 mc , C11" 280/2800 mm
https://www.youtube.com/channel/UCIRCDX ... a2rTCn8vKg
Uživatelský avatar
Andrej
Příspěvky: 613
Registrován: 19. 01. 2010, 20:52
Bydliště: Martin, SK
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky Měsíce

#3026

Příspěvek od Andrej »

Dnešný Mesiac vo fáze 17%, bol už trochu nižšie, takže podmienky už neboli ideálne, čo vidno aj na fotkách.

Sky-Watcher Evostar 72ED + ZWO ASI178MM
30% z 2000 snímkov
SharpCap, AS!3, imppg, Affinity Photo
2026-03-22_19-34CET.jpg
2026-03-22_19-34CET.jpg (1.29 MiB) Zobrazeno 991 x
2026-03-22_20-22CET.jpg
2026-03-22_20-22CET.jpg (1.74 MiB) Zobrazeno 991 x
2026-03-22_20-23CET.jpg
2026-03-22_20-23CET.jpg (1.72 MiB) Zobrazeno 991 x
Uživatelský avatar
Jan77
Příspěvky: 253
Registrován: 15. 10. 2015, 19:59
Bydliště: Benešov n.Pl.
Věk: 49

Re: Fotky Měsíce

#3027

Příspěvek od Jan77 »

Právě probíhá zákryt hvězdy Regulus Měsícem. Chvíli před začátkem zákrytu se u nás vyjasnilo, stihl jsem udělat Dwarfem 3 pár dokumentačních fotek. Tato je z 29.3.2026 20:29 hod. SELČ poslední, co byl Regulus vidět. Měsíc ho dost přesvítil, ale vidět tam je :)
Výstup by měl začít v cca. 21:32 SELČ.

Obrázek
Vizualista Dobson ES 12" f5, SW Skymax 150/1800 f12, EQ5, Rysova AZ-dvojmontáž, Dwarf 3
-----------------------------
Ten pohled nahoru se nikdy neomrzí!
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky Měsíce

#3028

Příspěvek od MaG »

Mě se na samotný zákryt zrovna vyjasnilo a v sekundě zesvětlal obraz, ale zatímco okem jsem ještě stihl vidět, jak hvězda zhasla, ve streamu se to seklo a je vidět už jen bílo :-) Zato výstup se celkem vydařil. Inu i blbiny z balkonu mají smysl, někdy.



Mesic Regulus.jpg
Mesic Regulus.jpg (68.25 KiB) Zobrazeno 839 x
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2821
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: Fotky Měsíce

#3029

Příspěvek od SIRIUS_758 »

I přes vítr mám v posledních dnech velmi dobrý seeing, zvlášť za soumraku... Času je však málo, tak aspoň dokumentační snímek z Maksutov-Cassegrainu OMC 140DX - v nativním ohnisku 2 m, bezzrcadlovkou Sony A7IV, ISO 400, 1/40s. Pochopitelně jediný snímek.
MOON - 23.4.2026.jpg
MOON - 23.4.2026.jpg (2.37 MiB) Zobrazeno 505 x
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2821
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Re: Fotky Měsíce

#3030

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Ještě jsem vyvolal mladý měsíc u Plejád - fotografováno z ruky zoom-teleobjektivem Sony 2,8/70-200 II + 1,4x ( f - 280 mm ), 1/13 s, ISO 800, F4,5

MOON & PLEIADES.jpg
MOON & PLEIADES.jpg (1.63 MiB) Zobrazeno 500 x
Odpovědět