Arogancia na astro fóre

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3425
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Arogancia na astro fóre

#31

Příspěvek od hamr »

Občas tu teda člověk narazí na nějakého "DRSONĚ", trošku mě to naštve, ale přejdu to a myslím si svoje a čtu si to co potřebuju a co mě zajímá  ;) ;D. Jinak novačky bych nějak nesektoval, je třeba, aby měli možnost se zeptat kohokoli, těch středně zkušených, zkušených i těch nejzkušenějších ;). Sekce pro nováčky mi připadne zbytečná. Pokud nováček není "LENOCH" tak spoustu odpovědí zde najde. Jde spíš o to, že pohodlnější je (pro nováčka)bez nějakého pátrání se rovnou zeptat na 20x omílanou věc :-/.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Arogancia na astro fóre

#32

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

To vaclav1: OK, to beru, napadla mě kdysi spíš taková sekce s podobným členěním jako hlavní strom, kde by se v podstatě hodily návody, odkazy, apod. ve všech oborech jako základní zdroj informací...ale nevím, zda je to technicky možné a jakým způsobem by se to "moderovalo"...jinak ve dvou je to lepší, alespoň člověk neusne...i když zase není dva jako dva.... ;D
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
vaclav1
Příspěvky: 960
Registrován: 02. 03. 2006, 17:44

Arogancia na astro fóre

#33

Příspěvek od vaclav1 »

To Algol77:
No jo to máš pravdu, ale když kamarádka nechce jezdit,je jí v noci venku zima u dalekohledu.Snad na jaře pojede pozorovat taky,mám to teď automatizované,může si schrupnout v autě. ;D
Newton 114/1000 pointační, Newton 150/750, ccd kamera ATIK-16, montáž EQ6 Pro SkyScan v blízké budoucnosti.
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Arogancia na astro fóre

#34

Příspěvek od KDan »

KaoS napsal: Osobní urážlivý text nesouvisející s tématem? viděl bych maximálně problém v tom rozeznat to urážlivý, jsme astronomové, hledáme empirické důkazy, ale upřímě, co má za úkol napadnout a urazit by měl rozeznat každý z nás
Mohl byste mi někdo dát odkaz na něco podobného zde na astrofóru? Ptám se takhle, v míru a pokoji, protože si fakt myslím, že úkol napadnout a urazit někoho si tady fakt nedává nikdo.

Nemám moc rád podobné "sofistikované" domobrany, které brání nikoho proti nikomu.   :P
Kdybych chtěl být sarkastický, nazval bych to Lidovými milicemi. Ale doufám, že tím vzbudím jenom úsměv a ne haldu spílání!!!  8)
Uživatelský avatar
cacik
Příspěvky: 261
Registrován: 21. 04. 2007, 04:55

Arogancia na astro fóre

#35

Příspěvek od cacik »

Mám na věc stejný názor,forum bych nijak vzledem k nováčkům neupravoval a nezakládal žádnou extra sekci - také jsem nováček.A pokud líný nováček zadá dotaz který se již 20x řešil,nikdo nikoho nenutí,aby se tím zabýval - je to každého věc,jestli chce po dvacáté poradit,ostatně i ten tazatel časem zjistí,že se na foru dá spousty věcí dohledat zpětně.Já myslím,že důležitý je společný zájem o astronomii a pozorování,nikdo chytrý a zkušený z nebe nespadl,navíc ti zkušení by měli mít radost,že mohou poradit těm začínajícím např. s výběrem dalekohledu,okulárů,montáží atd.Bohužel naše kupní síla není taková jako v jiných zemích EU a neuvážená koupě díky nezkušenosti hodně zamrzí.
refr. 70/325,SC 6,triedr Zeiss 7x50,SW Flexi-tube 300,Lumicon UHC,barlow Ultima,
okuláry: ATC 4,Speer waler 7,6mm,Nagler 11,Ultrascopic 15,TV Panoptic 24,TV plossl 25,ATC 32, Hyperion 31, Explore 4,7 a 6,7

ve výstavbě ultralight 178/890 ATC optika
Uživatelský avatar
vaclav1
Příspěvky: 960
Registrován: 02. 03. 2006, 17:44

Arogancia na astro fóre

#36

Příspěvek od vaclav1 »

To cacik:
Pokud opravdu nechci udělat neuváženou koupi poradím se na astroforu s někým kdo má zkušenosti.Mám chuť na fotografování pak najdu někoho kdo se tím zabývá.Chybou je koupit nevhodný dalekohled na nevhodné montáži za moc peněz.
Newton 114/1000 pointační, Newton 150/750, ccd kamera ATIK-16, montáž EQ6 Pro SkyScan v blízké budoucnosti.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Arogancia na astro fóre

#37

Příspěvek od Duk »

Přesně tak, jak popisuje václav1. Dnes, kdy ta možnost je a můžeš se poradit pomocí internetu, není nad čím dál přemýšlet.
Pravdou je, že zde existují pravidla chování, které je né potřeba, ale nutno dodržovat. Jednou s těch pravidel je i používání dotazů.
Je dobré si občas tyto pravidla pročíst.

Vzhledem k názvu v této V.D. jsem se zvědavě prokousal až do konce. Trochu nechápavě mě zarazilo, že tomuto někdo zadal takový vzhled.
Myslím si osobně, že slovo arogance je trochu přehnané.
Naopak mě spíš v poslední době zarazilo vyjadřování novějších členů a jejich hlášky, které bych čekal někde na sportovních zápasech či jiných akcích. ;)
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Arogancia na astro fóre

#38

Příspěvek od George_CZ »

Tuším tu jde o obecný problém jakéhokoliv specializovaného fóra - časem počet příspěvků naroste do cifry, kterážto odrazuje od pročítání a vyhledávání, takže pro mnohé nováčky je opravdu jednodušší si založit vlákno a zeptat se po stoprvé, "co byste mi jako začátečníkovi poradili...". Navíc, každý začíná jinak, má jiné představy, požadavky ...
Problém je spíše opačný: jak neutopit v množství balastu ty příspěvky, které obsahují kvalitní informace, rady, odkazy apod.
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Arogancia na astro fóre

#39

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Nevím, jsou tu dny, kdy se tu pomalu nic nového neobjeví, nepřipadá mi, že by tu bylo množství balastu, ve kterém se nedá orientovat...navíc většina lidí je úzce specializovaná a vybírá si to "svoje", ostatní pročtou více méně okrajově...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
axel
Příspěvky: 207
Registrován: 23. 02. 2007, 18:12
Bydliště: MOST
Věk: 85

Arogancia na astro fóre

#40

Příspěvek od axel »

Dnes je to rok a tři dny co jsem se stal členem Fora. To jenom na úvod. Přečetl jsem si všechny příspěvky (Arogancia na astrofore)a co víc , přečetl jsem si je ještě jednou a to od zadu . A teprve pak mi došlo co nám všem chtěl ALEX vzkázat . Já ho docela chápu. A z pohledu Svobodníka jsem už zjistil , že s touto hodností se nemůžu pustit do křížku sPětihvězdičkovým generálem. A to i přesto , že jsem se bránil. To totiž není dovoleno . Jinak se na jeho obranu sešikuje celý štáb . Když jsem v úvodu napsal , že jsem se stal členem jsem chtěl vlastně napsat rovnoprávným, ale to by nebyla pravda. Ještě jsem nezažil ,aby se na foru někdo zastal nějakého člena . Jedině snad tak ,že mu byl vymazán příspěvek .
Také já jsem stahl můj příspěvek v ATM na podporu a souhlas stím co napsal alex.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Arogancia na astro fóre

#41

Příspěvek od MaG »

Jsi docela drsoň ;D

- na fóru se už mnohokrát někdo za někoho postavil, ať už ve "štábu" (povedený pojem), tak mimo něj.

- na fóru nikdy nebude rovnoprávnost (někdo je tu dýl a má nějaké zkušenosti, někdo dělá do astronomie dýl a má jiné zkušenosti, dále tu jsou moderátoři, kteří se dobrovolně snaží čistit to nejhorší, na co jim síly stačí).

- počet hvězdiček nic neznamená.

Má-li mít diskuze nějakou úroveň, nemůžem se divit občas úsměvným až arogantním reakcím, ač tak třeba vůbec nezamýšleným. O rovnoprávnosti to vůbec není, taková válka o rovnoprávnost a lepší úroveň fóra mně už nechává chladným, ale všem začínajícím i pokročilým bych doporučil využít fórum spíše ke sdělení svých zkušeností, poznatků, pozorování či fotek. To mi zde chybí nejvíce. Zato řešení témat s astronomií nesouvisejících tu máme dnes a denně. Kolik z vás, co si pořád stěžujete se kouklo na kometu, na Messiery nebo aspoň na Slunce? Já zvládám vše, vč. rodiny a práce.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
axel
Příspěvky: 207
Registrován: 23. 02. 2007, 18:12
Bydliště: MOST
Věk: 85

Arogancia na astro fóre

#42

Příspěvek od axel »

Jsme ve všeobecné diskuzi. Planety Komety atd. Patříjinam. Takže vše nezvládáš! Bud dál chladným a nepochopíš nic a už jsi tomu docel blízko.
Uživatelský avatar
axel
Příspěvky: 207
Registrován: 23. 02. 2007, 18:12
Bydliště: MOST
Věk: 85

Arogancia na astro fóre

#43

Příspěvek od axel »

axel napsal: Jsme ve všeobecné diskuzi. Planety Komety atd. Patříjinam. Takže vše nezvládáš! Bud dál chladným a nepochopíš nic a už jsi tomu docel blízko.
Chci jen dodat, že nejsem /Drson/ . Na mně můžeš dříví štípat , ale běda když sklouzne sekyrka.
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Arogancia na astro fóre

#44

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

To axel: o hvězdičky tu skutečně nejde ;)
To MaG: jenom doufám, že to nebylo míněno i na mě... ;D Musel bych totiž k tomu výčtu, cos napsal ty, přidat místo práce 2 práce... ;D Jinak skutečně se nedomnívám, že by Alex brečel nebo zbytečně naříkal, tohle se skutečně nedělá, to co mu bylo odepsáno... ::)
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2890
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Arogancia na astro fóre

#45

Příspěvek od Homer »

Už je to 24 století, co Hippokratos zavedl dělení lidských povah na čtyři základní skupiny ( všichni je známe ) a to platí dodnes. Jistě že málokdo je krystalicky čistý cholerik či melancholik, ale alespoň pochopme, že co člověk, to originál s osobitým nazíráním na svět kolem něj. Ergo kladívko, diskuze dvou a více jedinců musí sem-tam generovat disharmonie, je jen na každém z nás, abychom dokázali při náznaku zajiskření udělat krok zpět, udělat smajlíka, nebo se alespoň odmlčet:-) . Homer
Odpovědět