Bresser Messier R-102/1000
Bresser Messier R-102/1000
Ajaj, tak jsem se vrátil z dovolené a čtu tady tohle vášnivé vlákno Blahopřeju kupcům. Z nouze jsem projel mně 4 dostupé Lidly na Praze východ (Brandejs, Černý most, Libeň, Kbelská) a "kupodivu" žádný rf 102/1000 neměli Ale kravin za pár kourn tam mají požehnaně.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Bresser Messier R-102/1000
Ahoj,
mam tento dalekohled s EQ MON2 montazi a shanim nejaky zpusob, jak na tuto montaz upevnit samotny fotoaparat. Na strankach Supry jsem nasel v nabidce ACC/TS LIŠTA KRÁTKÁ S FOTOŠROUBEM. Maji u toho poznamku Lišta s profilem standardru Vixen/Synta/Celestron se zabudovaným šroubem s fotozávitem. Vhodná pro přichucení těla fotoaparátu na paralaktické montáže EQ/CG.
Nevite, jestli je tato lista kompatibilni s MON2 montazi?
mam tento dalekohled s EQ MON2 montazi a shanim nejaky zpusob, jak na tuto montaz upevnit samotny fotoaparat. Na strankach Supry jsem nasel v nabidce ACC/TS LIŠTA KRÁTKÁ S FOTOŠROUBEM. Maji u toho poznamku Lišta s profilem standardru Vixen/Synta/Celestron se zabudovaným šroubem s fotozávitem. Vhodná pro přichucení těla fotoaparátu na paralaktické montáže EQ/CG.
Nevite, jestli je tato lista kompatibilni s MON2 montazi?
Bresser Messier R-102/1000
Pro afokální fotografii, lze za okulár 1,25" připojit ACC/TS držák pro afokální fotografii - obj. číslo 874939 á 780,-Kč a lze ji sehnat v SUPŘE.
http://www.celestron.cz/common/img/874939.jpg
Upevnit jen fotopřístroj na lištu bez vodícího dalekohledu nevidím jako východisko pro jakoukoliv pointaci > jen pro statické snímky. Jinak klasickou lištu Synta/Vixen/Celestron lze připojit jak k rybině deklinační
osy montáže EQ MON2, tak k objímkám dalekohledu.
Habl
http://www.celestron.cz/common/img/874939.jpg
Upevnit jen fotopřístroj na lištu bez vodícího dalekohledu nevidím jako východisko pro jakoukoliv pointaci > jen pro statické snímky. Jinak klasickou lištu Synta/Vixen/Celestron lze připojit jak k rybině deklinační
osy montáže EQ MON2, tak k objímkám dalekohledu.
Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Bresser Messier R-102/1000
V odkazu je chyba (chybí lomítko za img), správný je zde:
http://www.celestron.cz/phpscripts/obra ... dzb=874939
A taky to není ATC/TS ale ACC/TS - to jen aby to nezpůsobilo problémy...
http://www.celestron.cz/phpscripts/obra ... dzb=874939
A taky to není ATC/TS ale ACC/TS - to jen aby to nezpůsobilo problémy...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis 
Bresser Messier R-102/1000
Ten drzak pro afokalni konfiguraci mam.
Ja ale potrebuji na montaz pripevnit samotny fotoaparat, jednak na sirokouhle fotky, jednak na fotky kratsim teleobjektivem, napr. M31,, Pleiady, M42 apod. Bez dalekohledu, ale s pohybem.
Bohuzel zatim nemam moznost si neco takoveho sam vyrobit.
Ja ale potrebuji na montaz pripevnit samotny fotoaparat, jednak na sirokouhle fotky, jednak na fotky kratsim teleobjektivem, napr. M31,, Pleiady, M42 apod. Bez dalekohledu, ale s pohybem.
Bohuzel zatim nemam moznost si neco takoveho sam vyrobit.
Bresser Messier R-102/1000
Jak chceš vést jen ten fotopřístroj s teleobjektivem bez vazby na ruční pointaci snímku? I u klasického pralaktického stolečku musíš nějak ovládat alespoň synchroně pohyb v RA. Na to není vhodný ovládání RA osy pomocí bowdenu!
Pro dvader: dík za opravu překlepu.
Habl
Pro dvader: dík za opravu překlepu.
Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Bresser Messier R-102/1000
Mam motorek pro pohon os teto montaze.
Moje uvahy se ubiraly zhruba takto:
Jsem zeleny ZACATECNIK
Zkousel jsem sirokouhle fotografie souhvezdi fotoaparatem ze stativu. Vim, co jsem schopny timto nafotit, mam zhruba predstavu, jaky cas expozice mohu pri ruznych ohniscich pouzit, aniz bych dostal protazene hvezdy.
Rad bych prodlouzil cas expozice na radove desitky vterin az jednotky minut, abych ziskal z fotografii trochu vic.
Mam tento refraktor plus montaz, ktera se s nim prodava; pomerne dobrou DSLR, ale bez upravy. K montazi pak pohon os. Uvedomuji si omezeni, ktere pro foceni ale i pozorovani plynou z me montaze a refraktoru vcetne toho, co mohu timto zpusobem nafotit. Sice planuji casem poridit lepsi vybaveni, ale jsem omezeny financne a nez do toho dam hodne penez, zkusim se ucit fotit hvezdy s mou soucasnou technikou; vzdy se muze stat, ze zjistim, ze me to nebavi.
Zamerit montaz pomoci polarniho hledacku (snad) umim, drfitovou metodu se chci naucit. K pointaci a delsim expozicim se zatim nechystam.
Mam v planu fotit spis hvezdy jako takove (napr. bych rad vyfotil Alcor a Mizar A+B, pres ne jsem se kdysi dostal k astronomii), souhvezdi, jasnejsi Messierovy objekty, Slunecni soustavu. Slabsi mlhoviny a objekty me take lakaji, ale mam predstavu, na co si mohu ted troufnout.
Vyslo mi z toho, ze ze zacatku bude lepsi zkouset fotit klasickym objektivem v delsich casech, urcite ale vyzkousim i fotografovani v primarnim ohnisku nebo projekci okularem v rozumnem zvetseni refraktorem.
Jedina vec, ktera mi pro tuto chvili chybi, je nejaky zpusob, jak na montaz upevnit samotny fotoaparat.
Vyse popsane uvahy jsou zacatecnicke, takze samozrejme je nevahejte ztrhat, pokud jsou nesmyslne. Sice budu asi chvili nasranej, ale nakonec budu jen rad.
Moje uvahy se ubiraly zhruba takto:
Jsem zeleny ZACATECNIK
Zkousel jsem sirokouhle fotografie souhvezdi fotoaparatem ze stativu. Vim, co jsem schopny timto nafotit, mam zhruba predstavu, jaky cas expozice mohu pri ruznych ohniscich pouzit, aniz bych dostal protazene hvezdy.
Rad bych prodlouzil cas expozice na radove desitky vterin az jednotky minut, abych ziskal z fotografii trochu vic.
Mam tento refraktor plus montaz, ktera se s nim prodava; pomerne dobrou DSLR, ale bez upravy. K montazi pak pohon os. Uvedomuji si omezeni, ktere pro foceni ale i pozorovani plynou z me montaze a refraktoru vcetne toho, co mohu timto zpusobem nafotit. Sice planuji casem poridit lepsi vybaveni, ale jsem omezeny financne a nez do toho dam hodne penez, zkusim se ucit fotit hvezdy s mou soucasnou technikou; vzdy se muze stat, ze zjistim, ze me to nebavi.
Zamerit montaz pomoci polarniho hledacku (snad) umim, drfitovou metodu se chci naucit. K pointaci a delsim expozicim se zatim nechystam.
Mam v planu fotit spis hvezdy jako takove (napr. bych rad vyfotil Alcor a Mizar A+B, pres ne jsem se kdysi dostal k astronomii), souhvezdi, jasnejsi Messierovy objekty, Slunecni soustavu. Slabsi mlhoviny a objekty me take lakaji, ale mam predstavu, na co si mohu ted troufnout.
Vyslo mi z toho, ze ze zacatku bude lepsi zkouset fotit klasickym objektivem v delsich casech, urcite ale vyzkousim i fotografovani v primarnim ohnisku nebo projekci okularem v rozumnem zvetseni refraktorem.
Jedina vec, ktera mi pro tuto chvili chybi, je nejaky zpusob, jak na montaz upevnit samotny fotoaparat.
Vyse popsane uvahy jsou zacatecnicke, takze samozrejme je nevahejte ztrhat, pokud jsou nesmyslne. Sice budu asi chvili nasranej, ale nakonec budu jen rad.
Bresser Messier R-102/1000
Je to trochu o něčem jiném ale třeba to inspiruje:
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 1234702172
Jinak musí být schůdné pro tu EQ MON2 si vyrobit lichoběžníkovou lištu, třeba i ze dřeva s dírou na fotošroub a chytat to do rybiny montáže? Takové provizorium pro pokusy se samotným foťákem by snad neměl být problém vyrobit?
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 1234702172
Jinak musí být schůdné pro tu EQ MON2 si vyrobit lichoběžníkovou lištu, třeba i ze dřeva s dírou na fotošroub a chytat to do rybiny montáže? Takové provizorium pro pokusy se samotným foťákem by snad neměl být problém vyrobit?
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Bresser Messier R-102/1000
Díky za popis toho s čím jsi začal fotografovat a jaké máš vybaveni.
Začnu od montáže EQ MON2 - montáž můžeš zatížit pro astrofotografii s max. hmotností do 6 kg. Vlastní dalekohled máš na jednom konci deklinační osy a určitě ušetříš na hmotnosti pokud na druhou stranu osy umístíš kromě posuvného závaží Tele Pack a na něj fotopřístroj. Rozhodně to je výhodnější zatížení deklin. osy.
Pomocí ovladače DK 3 a krokových motorků rozhodně lze prodloužit expozici. Jen se to musí pohlídat v okuláru na vláknovém kříži. Je to rozhodně levnější varianta pro začátečníka.
Musím, ale upozornit, že vlastní montáž EQ MON2 není vhodná pro náročnější astrofoto, ale širokoúhlé foto do ohniska 200 mm se nechá zvládnout.
Habl
Začnu od montáže EQ MON2 - montáž můžeš zatížit pro astrofotografii s max. hmotností do 6 kg. Vlastní dalekohled máš na jednom konci deklinační osy a určitě ušetříš na hmotnosti pokud na druhou stranu osy umístíš kromě posuvného závaží Tele Pack a na něj fotopřístroj. Rozhodně to je výhodnější zatížení deklin. osy.
Pomocí ovladače DK 3 a krokových motorků rozhodně lze prodloužit expozici. Jen se to musí pohlídat v okuláru na vláknovém kříži. Je to rozhodně levnější varianta pro začátečníka.
Musím, ale upozornit, že vlastní montáž EQ MON2 není vhodná pro náročnější astrofoto, ale širokoúhlé foto do ohniska 200 mm se nechá zvládnout.
Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Bresser Messier R-102/1000
Ten Hablův odkaz mi nejde otevřít, ale patrně se jedná o tento nebo podobný držák foťáku na tyč s protizávažím. Je to elegantní řešení, ale něco to stojí. Navíc dalekohled slouží k nalezení objektu a případné pointaci.
http:http://www.celestron.cz/dalekohledy/prislusenstvi/ostatni/fotoprislusenstvi.html
http:http://www.celestron.cz/dalekohledy/prislusenstvi/ostatni/fotoprislusenstvi.html
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Bresser Messier R-102/1000
Habl, hamr -- diky vam obema.
Hamrovu listu bych asi zvladl vyrobit, bohuzel ted nemam dilnu ba ani pristup ke sveraku. Upevnit fotak misto casti zavazi me nenapadlo, vlastne by to resilo jednu obtiz pointace. Take jsem uz premyslel, jak ji pripadne v budoucnu uskutecnit a takto bych nemusel hledat nebo vymyslet nejake reseni „dva vedle sebe“.
Hamrovu listu bych asi zvladl vyrobit, bohuzel ted nemam dilnu ba ani pristup ke sveraku. Upevnit fotak misto casti zavazi me nenapadlo, vlastne by to resilo jednu obtiz pointace. Take jsem uz premyslel, jak ji pripadne v budoucnu uskutecnit a takto bych nemusel hledat nebo vymyslet nejake reseni „dva vedle sebe“.