Stránka 3 z 37
Nákup v zahraničí
Napsal: 02. 03. 2008, 00:21
od lubomir
Ahoj
O nakupe fototechniky aj ked nie astro, ale je to to iste ako aj o tom ze ktory predajcovia su spolahlivy najdes clanok na
www.naturephoto.cz
Nákup v zahraničí
Napsal: 19. 03. 2008, 01:41
od Stratus
Nákup v zahraničí
Napsal: 19. 03. 2008, 01:45
od voko
Chef napsal: Tak jsem napsal do oprcorp.com , zda posílají zboží do Čech a odepsali, že bez problémů posílají:-)Vždyť už v tomto vláknu v příspěvku 10 na 1. straně jsem psal, že posílají, ale s těmi uvedenými omezeními.
Nákup v zahraničí
Napsal: 19. 03. 2008, 01:55
od Chef
voko napsal:
Vždyť už v tomto vláknu v příspěvku 10 na 1. straně jsem psal, že posílají, ale s těmi uvedenými omezeními. No jo, nějak jsem na to zapoměl...
Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 03. 2008, 13:36
od Chef
Přidávám info o registraci na paypal. Snad to někomu pomůže. Před dvěma dny jsem si paypal zaktivoval. Po internetu kolují bludy o nutnosti embossované karty. Není to potřeba. Stačí klasická VISA karta. V bance je potřeba nahlásit, že chcete aktivovat platby kartou přes internet a nastavit limit pro platby. To mi do druhého dne zaktivovali. Dále je pro registraci na paypal potřeba napsat číslo karty ve formátu xxxx-xxxx-xxxx-xxxx a trojmístné číslo z druhé strany karty vedle vašeho podpisu. Paypal si z vašeho účtu ztrhne 50 a 1Kč a v přehledu transakcí na vašem bankovním účtě uvidíte u této transakce čtyřmístné číslo (uvidíte až po zaúčtovaní transakce: trvá přibližně 4dny. Mě se podařilo ukecat banku ať mi to zaúčtují do druhého dne:-) ) a tímto číslem dokončíte registraci karty na paypal. Pak už můžete vesele nakupovat po celém světě:-)
Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 03. 2008, 14:28
od MMys
Ano, takto to funguje. S jednou poznámkou, klasická VISA je embossovaná karta, čísla jsou plastická, vylisovná. Neembosovaná je VISA ELECTRON, a s tou jsem nikdy nedonutil banku, aby mi povolila platby přes internet, prý to k té kartě nejde.
Ono v principu nejde o to, zda je či není karta embossovaná, ale jestli ti banka povolí k té kartě tento druh platby.
Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 03. 2008, 15:30
od Konihlav
Jo paypal funguje bezproblemove, ja teda nemusel pri registraci vubec nic, nez naklikat adresy a cislo karty a bylo vse hned funkcni. Pouzivam standardni MasterCard (embosovanou) a mam ji od CSOB (ktera navic ve svem internetbankingu "nove" dovoluje nastavit posilani informacni SMSky v pripade ze 1) provedete transakci kartou (kdekoli v obchode, na Internetu apod.) s castkou prevysujici vami nastavenou hranici 2) zbyvajici limit na karte klesne pod vami stanovenou hodnotu - funguje to vyborne a jak jsem koukal do vypisu, tak za informacni SMS si strhnou celou 1 korunu ceskou).
Jinak co vim o PayPal tak provize si bere od toho kdo prodava, nikoli od toho kdo nakupuje.
Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 03. 2008, 16:35
od Alien_MasterMynd
MMys napsal: Ano, takto to funguje. S jednou poznámkou, klasická VISA je embossovaná karta, čísla jsou plastická, vylisovná. Neembosovaná je VISA ELECTRON, a s tou jsem nikdy nedonutil banku, aby mi povolila platby přes internet, prý to k té kartě nejde.
Ono v principu nejde o to, zda je či není karta embossovaná, ale jestli ti banka povolí k té kartě tento druh platby.Ja si prave kvuli placeni pres PayPal poridil i embosovanou kartu (VISA Electron mi nesla) a od doby co mam druhou embosovanou mi pro platby pres net funguje i ta Electron, asi nekde v bance neco blbe zadali, ale rozhodne to reklamovat nebudu

Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 03. 2008, 17:48
od Fugas
..já jsem zkoušel pro tento druh karty virtuální platební kartu od KB (prostě kus papíru s číslem). Funguje to taky bez problémů. Doporučil bych každému, aby si takovou virtuální kartu pořídil u své banky (pokud ji poskytuje). Je tam minimální možnost zneužití a číslo takové karty je blokované pro výběr v hotovosti v bankomatech. Bezpečnost je při tomto způsobu placení přece jenom prvořadá...
Nákup v zahraničí
Napsal: 15. 07. 2009, 10:04
od Konihlav
nekdy pred 2 mesici (mozna vice) jsem si objednal Astrodon 3nm 1.25" OIII filtr za $395 u Astrovid.com a presto, ze mi strhli penize z karty, v zasilce od nich jsem nasel dve drobnosti ale filtr tam nebyl. Konala se reklamace, do ktere jsem zapojil svoji spojku primo v US a vysledek je ten, ze me dnes rano probudil FedEx s balickem. No a filtr tam je !!! takze nakup v zahranici ma sva uskali, ale nekdy to jinak nejde.
Takze nastesti vse dobre dopadlo

Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 09. 2009, 10:17
od IVETKA
Ked som si porovnal ceny napriklad dalekohladu CPC 1100 tak mi bolo zle 3550 Euro alebo 2800 Dolarov kurz je 21. 9. 2009 1.47 dolara za euro podla mna by tam mala byt suma okolo 2000Euro.Prosim nevie tu niekto kolko sa plati clo? Su tam aj nejake ine poplatky?Za ten rozdiel by som mal aj podla mna vylet niekam do USA. OSPRAVEDLNTE MOJU GRAMATIKU!!!

Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 09. 2009, 10:34
od dvader
To už se tu probíralo zde:
http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 02366406/0
Zkus příště vyhledávat než otevřeš nové téma - díky!
Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 09. 2009, 11:11
od MMys
Platí se clo, což ale není moc, ale hlavně se platí DPH a musíš zaplatit dopravu. S přihlédnutím k tomu, jak velká a těžká krabice bude CPC11 bude poštovné s pojištěním (nepojištěné bych nesebral odvahu to poslat) tak alespoň 1500 USD.
Z USA se vyplatí vozit malé drobné a drahé věci jako okuláry, interferenční filtry, H-alfa filtry případně malé APO refraktory, nejlépe pokud tam máš známého, který to přiveze v kapse nebo v batohu.
Pokud to je větší a navíc křehká věc, posílaná oficiální cestou s pojištěním a se všemi nutnými doklady, tak si to rovnou jdi koupit u nás a možná ještě ušetříš.
P.S. spojte někdo ta témata...
Nákup v zahraničí
Napsal: 21. 09. 2009, 17:31
od AlesU
Taky jsem uvažoval, že koupím CPC 1100 v USA ale nakonec jsem to neriskoval. Měl jsem to dokonce předjednané se známým v Kanadě,že to nechám poslat k němu a on mi to pak doveze letadlem při své cestě do ČR. Nakonec jsem koupil v Supře a nelituji - momentálně řeším reklamaci motorku a to by byl při nákupu v USA asi problém.
Ta krabice je obrovská,hmotnost ke 40 kg, v 1 člověku to nepřeneseš + druhá menší se stativem.
Nákup v zahraničí
Napsal: 27. 10. 2009, 20:44
od maxmax
Re: nakup v zahranici
odpověď #26 - 26.02.08 21:07:15 Nahlásit moderátorovi | Označit & Citovat | Citovat
Máte někdo zkušenosti s tímto dovozcem? :
http://www.cz-ebay.cz/index.htm
http://www.cz-ebay.cz/poplatky_slu%9Eby.html
Dobré info o DHP a CLO:
http://www.cz-ebay.cz/DPH%20_a_%20clo.html
Těm se opravdu vyhněte, pokud máte rád svoje nervy v klidu... Bohužel zkušenost mám >:( >:( >:(