Omegon RC16" , aneb nejdražší DoDo v mém životě
Re: Omegon RC16" , aneb nejdražší DoDo v mém životě
Po testování LX850 s Meade 14" jsem se včera vrátil k RC16 a FF ASI128 s 5.9mk pixely. Je znát ta menší citlivost, ale hlavně hloubka studny, protože jeden 180s snímek už má jádro přepálené, nicméně velikost pixelu je přece jen znát. Ukázka jednoho nekalibrovaného snímku v příloze. Libí se mi, že při -25°C je docela malý šum, ale to byl ještě zalezlý Měsíc, pak už to byla pře Antlia RGB filtr taky bída. Není to FF, ale ROI na APSC.
- Přílohy
-
- Light_M 51_271deg_180.0s_Bin1_gain132_20260501-230720_-25.0C_0001.jpg (317.81 KiB) Zobrazeno 357 x