NGC 2903
NGC 2903
Ale dívám se že tam vylezly jakési svislé pruhy a docela široké. Jeden obzvlášť široký je vlevo od galaxie. Čím to je?
Ty tmave pruhy se tahnou od jasnejsich hvezd, ktere jsou mimo takto orezany zaber. Zrejme je to nejaka vada QHY9 snimace (snimek je oriznut a otocen o 90st, takze ty pruhy jsou na originalnim zaberu vodorovne).
Na individualnich zaberech se to prakticky neda najit, ale pri slozeni a extremnim stretchnuti, aby vylezly okrajove partie galaxie, se to proste objevilo...
Ty tmave pruhy se tahnou od jasnejsich hvezd, ktere jsou mimo takto orezany zaber. Zrejme je to nejaka vada QHY9 snimace (snimek je oriznut a otocen o 90st, takze ty pruhy jsou na originalnim zaberu vodorovne).
Na individualnich zaberech se to prakticky neda najit, ale pri slozeni a extremnim stretchnuti, aby vylezly okrajove partie galaxie, se to proste objevilo...
Pavel Vabrousek
NGC 2903
No zas budu za rejpala, ale zpracovani se mi moc nelibi, pusobi to tak nejak vyblite, a jeste ty barvy obzvlaste hvezd to taky neni uplne muj salek kavy. Proste modra hvezda preci nemuze byt cervenozelnosedo nejaka.
S kritikou nemam problem. Tentokrat jsem nechal slouceni LRGB na Nebulosity2 a dopadlo to tak ze modra byla asi na 40-50% ostatnich barev (uz v originalnich fitech byla B o hodne slabsi nez R,G filtry) takze jsem za ni musel hodne tahat aby celkove nebyl snimek ve zlute.
Zbytek jde uz na hlavu mou a LCD meho notase... Snazil jsem se vyvazit barvy tak aby pozadi bylo cerne/hodne tmave sede.
S kritikou nemam problem. Tentokrat jsem nechal slouceni LRGB na Nebulosity2 a dopadlo to tak ze modra byla asi na 40-50% ostatnich barev (uz v originalnich fitech byla B o hodne slabsi nez R,G filtry) takze jsem za ni musel hodne tahat aby celkove nebyl snimek ve zlute.
Zbytek jde uz na hlavu mou a LCD meho notase... Snazil jsem se vyvazit barvy tak aby pozadi bylo cerne/hodne tmave sede.
Pavel Vabrousek
NGC 2903
ale je to divné.Nebylo to utopené v "ledoranžádě" nad Prahou?Ne nemyslim ze by tam byl nejaky problem se SZ. Praha je sice tim smerem ale vetsinu casu se snimalo relativne hodne vysoko nad obzorem (40-61st.) a dana noc byla velmi dobra (byt SQM-L ukazovalo jen do 21.20).
Pavel Vabrousek
NGC 2903
Pokud si chce nekdo pohrat s barvami lepe, ma moznost zkalibrovane fity stahnout na:
http://leteckaposta.cz/345726181
http://leteckaposta.cz/345726181
Pavel Vabrousek
NGC 2903
Tak abych jen nekecal tak jsem si to zkusil, je to fakt pekny detailni snimek, jen by to chtelo vice dat na barvu, zpracovani: zoufaly pokus o nastaveni bile, odstranen zelenocerveny gradient, dekonvoluce nejjasnejich casti, modry kanal drobne odsumen a pak lehce strecnout a pridat saturaci. Je to ve 100 % velikosti.
newton 30 cm, eq6
NGC 2903
mich1: Ja teda galaxie moc zpracovavat neumim, LRGB uz vubec ne, ale tohle je fakt paradni vysledek!
Jenom by ty surovy data chtelo slozit pres median/mean, nebo neco podobnyho, aby tam nebyly ty barevny tecky a ruznej jinej bordel na pozadi.
Jenom by ty surovy data chtelo slozit pres median/mean, nebo neco podobnyho, aby tam nebyly ty barevny tecky a ruznej jinej bordel na pozadi.
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
NGC 2903
mich:Ja mam modrou rad, btw vsechny moje RGB snimky jsou trochu do modra, ja tu neutralni sedo-zelenou moc nemusim 
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
NGC 2903
FanTomas, to není špatné, ale moc malé, takže těžko se to porovnává. Ale i tak se zdá, že se ztratily detaily, barevně je mi to o fousek bližší, ty kříže jsou naozaj fajne. Ale když posoudím tvoji a mich1ovu zmenšeninu, tak jeho se mi líbí víc. A jeho full rozlišení je prostě bomba.
Pavel.
Pavel.
SeeStar_S50
NGC 2903
Jo nějak mi pořád není jasné to ohnisko, já mám na odkazované fotce taky 100% rozlišení a galaxie je menší, tak jak to je pánové 
Je to dané velikostí pixelů jednotlivých foťáků . Na jeho menších pixelech jich galaxie zaujímá více.
Je to dané velikostí pixelů jednotlivých foťáků . Na jeho menších pixelech jich galaxie zaujímá více.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
NGC 2903
Aha to chápu, netušil jsem, že je možné vyrábět čipy s různou velikostí pixelů. Díky za objasnění. Já se novou technikou nezabývám, protože nic nového nehodlám kupovat, tak mi spousta informací uniká.
Pokrok nejde zastavit, teď mi teprve dochází s jak ubohou technikou v očích místních jetě funguji. Ten rozdíl je vážně extrémní, ikdyž větší dimenze dalekohledu udělá také své.
Pokrok nejde zastavit, teď mi teprve dochází s jak ubohou technikou v očích místních jetě funguji. Ten rozdíl je vážně extrémní, ikdyž větší dimenze dalekohledu udělá také své.
SeeStar_S50