NGC 2903

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

NGC 2903

#31

Příspěvek od Vabra »

Ale dívám se že tam vylezly jakési svislé pruhy a docela široké. Jeden obzvlášť široký je vlevo od galaxie. Čím to je?
Ty tmave pruhy se tahnou od jasnejsich hvezd, ktere jsou mimo takto orezany zaber. Zrejme je to nejaka vada QHY9 snimace (snimek je oriznut a otocen o 90st, takze ty pruhy jsou na originalnim zaberu vodorovne).

Na individualnich zaberech se to prakticky neda najit, ale pri slozeni a extremnim stretchnuti, aby vylezly okrajove partie galaxie, se to proste objevilo...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

NGC 2903

#32

Příspěvek od Vabra »

No zas budu za rejpala, ale zpracovani se mi moc nelibi, pusobi to tak nejak vyblite, a jeste ty barvy obzvlaste hvezd to taky neni uplne muj salek kavy. Proste modra hvezda preci nemuze byt cervenozelnosedo nejaka.
S kritikou nemam problem. Tentokrat jsem nechal slouceni LRGB na Nebulosity2 a dopadlo to tak ze modra byla asi na 40-50% ostatnich barev (uz v originalnich fitech byla B o hodne slabsi nez R,G filtry) takze jsem za ni musel hodne tahat aby celkove nebyl snimek ve zlute.

Zbytek jde uz na hlavu mou a LCD meho notase... Snazil jsem se vyvazit barvy tak aby pozadi bylo cerne/hodne tmave sede.
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

NGC 2903

#33

Příspěvek od Vabra »

ale je to divné.Nebylo to utopené v "ledoranžádě" nad Prahou?Ne nemyslim ze by tam byl nejaky problem se SZ. Praha je sice tim smerem ale vetsinu casu se snimalo relativne hodne vysoko nad obzorem (40-61st.) a dana noc byla velmi dobra (byt SQM-L ukazovalo jen do 21.20).
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

NGC 2903

#34

Příspěvek od Vabra »

Pokud si chce nekdo pohrat s barvami lepe, ma moznost zkalibrovane fity stahnout na:

http://leteckaposta.cz/345726181
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

NGC 2903

#35

Příspěvek od mich1 »

Tak abych jen nekecal tak jsem si to zkusil, je to fakt pekny detailni snimek, jen by to chtelo vice dat na barvu, zpracovani: zoufaly pokus o nastaveni bile, odstranen zelenocerveny gradient, dekonvoluce nejjasnejich casti, modry kanal drobne odsumen a pak lehce strecnout a pridat saturaci. Je to ve 100 % velikosti.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

NGC 2903

#36

Příspěvek od GaP »

Tak to je úplně o něčem jiném, já na galaxiích trochu ujíźdím, takže pro mě rozhodně skvost, jen nechápu to ohnisko 980mm je asi blbost ne? Já s metrem tam mám o třetinu detailů méně, prosím vysvětlit. >:(



Pavel.
SeeStar_S50
Uživatelský avatar
Ondra.P
Příspěvky: 697
Registrován: 09. 04. 2008, 16:41

NGC 2903

#37

Příspěvek od Ondra.P »

mich1: Ja teda galaxie moc zpracovavat neumim, LRGB uz vubec ne, ale tohle je fakt paradni vysledek!
Jenom by ty surovy data chtelo slozit pres median/mean, nebo neco podobnyho, aby tam nebyly ty barevny tecky a ruznej jinej bordel na pozadi.
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

NGC 2903

#38

Příspěvek od mich1 »

Zas me tak nechval, je to moc modry ale takle s daty od jinych lidi clovek nema moc sanci nastavit tu bilou spravne pokud zrovna nema v zaberu bilou hvezdu.
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Ondra.P
Příspěvky: 697
Registrován: 09. 04. 2008, 16:41

NGC 2903

#39

Příspěvek od Ondra.P »

mich:Ja mam modrou rad, btw vsechny moje RGB snimky jsou trochu do modra, ja tu neutralni sedo-zelenou moc nemusim ;)
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3991
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

NGC 2903

#40

Příspěvek od FunTomas »

Moja verzia:
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

NGC 2903

#41

Příspěvek od GaP »

FanTomas, to není špatné, ale moc malé, takže těžko se to porovnává. Ale i tak se zdá, že se ztratily detaily, barevně je mi to o fousek bližší, ty kříže jsou naozaj fajne. Ale když posoudím tvoji a mich1ovu zmenšeninu, tak jeho se mi líbí víc. A jeho full rozlišení je prostě bomba.
Pavel.
SeeStar_S50
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

NGC 2903

#42

Příspěvek od GaP »

Jo nějak mi pořád není jasné to ohnisko, já mám na odkazované fotce taky 100% rozlišení a galaxie je menší, tak jak to je pánové :D
SeeStar_S50
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 25293
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 77

NGC 2903

#43

Příspěvek od MilAN »

Jo nějak mi pořád není jasné to ohnisko, já mám na odkazované fotce taky 100% rozlišení a galaxie je menší, tak jak to je pánové :D
Je to dané velikostí pixelů jednotlivých foťáků . Na jeho menších pixelech jich galaxie zaujímá více.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3991
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

NGC 2903

#44

Příspěvek od FunTomas »

Vabrovi som poslal snímku v 100% rozlíšení, tak ak bude chcieť, niekam ju uloží a dá linku.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

NGC 2903

#45

Příspěvek od GaP »

Aha to chápu, netušil jsem, že je možné vyrábět čipy s různou velikostí pixelů. Díky za objasnění. Já se novou technikou nezabývám, protože nic nového nehodlám kupovat, tak mi spousta informací uniká.
Pokrok nejde zastavit, teď mi teprve dochází s jak ubohou technikou v očích místních jetě funguji. Ten rozdíl je vážně extrémní, ikdyž větší dimenze dalekohledu udělá také své.
SeeStar_S50
Odpovědět