M13
M13
Jen mala pripominka. Aby si tvuj obrazek nekdo prohledl musi se nejdrive registrovat na groups a to asi neudela Vyber si jiny zpusob pro sve obrazky.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
- astropintr
- Příspěvky: 841
- Registrován: 12. 03. 2006, 02:48
M13
Je, tak to se Vám omlouvám, pokusím se to napravit. Doma to fungovalo i bez další registrace, ale asi mě to rozpoznalo a pustilo mě to dál.
Ještě jednou se omlouvám, pokusím najít jiné fórum, kde to bude veřejně přístupné.
Pavel
Ještě jednou se omlouvám, pokusím najít jiné fórum, kde to bude veřejně přístupné.
Pavel
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
- astropintr
- Příspěvky: 841
- Registrován: 12. 03. 2006, 02:48
M13
Tak jsem si vytvořil veřejnou adresu, tak snad se už teď druhý pokus podaří.
Takže zde je moje foto M 13.
Budu rád za každou radu i připomínku!!!
http://album.volny.cz/astropintr/view.p ... page=0#img
Takže zde je moje foto M 13.
Budu rád za každou radu i připomínku!!!
http://album.volny.cz/astropintr/view.p ... page=0#img
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
M13
Zdravim te.
Jeste k fotografiim: na jake montazi je to foceno a cim jsi to pointoval?
P.S.
MartinV
Jeste k fotografiim: na jake montazi je to foceno a cim jsi to pointoval?
P.S.
MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
- astropintr
- Příspěvky: 841
- Registrován: 12. 03. 2006, 02:48
M13
Je to foceno na montáži EQ - 6 neupravená montáž,
pointoval jsem přes OFF AXIS GUIDER s pointačním okulárem 32 mm s možností nastavení osvětlení pointačního kříže.
Podmínky nebyly moc dobré, občas nějaký mrak, prostě polojasno.
Pavlos
pointoval jsem přes OFF AXIS GUIDER s pointačním okulárem 32 mm s možností nastavení osvětlení pointačního kříže.
Podmínky nebyly moc dobré, občas nějaký mrak, prostě polojasno.
Pavlos
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
M13
Problem na prvni pohled u fotografie M13 (totez i u M27) je presnost pointace. Jak sám uvadis fotografujes i pointujes pres SW 80ED. Dost male zvetseni pres OAG k provedeni presne pointace. Zkus se mrknout na stránky MMys - http://www.hvbo.cz/foto_astronomy_cz/
oddil fotografovani. Zásady v nich uvedené musis dodrzet. Totez plati i v presnosti zaostreni.
MartinV
oddil fotografovani. Zásady v nich uvedené musis dodrzet. Totez plati i v presnosti zaostreni.
MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
- astropintr
- Příspěvky: 841
- Registrován: 12. 03. 2006, 02:48
M13
Díky za radu, zkusím se příště polepšit. Ještě mám jednu otázku. Jak mám udělat nějaký detail třeba planetární mlhoviny? Digitálně zvětšuješ foto, nebo využíváš Barlow?
Díky za odpověď.
Pavlos
Díky za odpověď.
Pavlos
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
M13
Vvlozenim BW clenu do soustavy o svetelnosti f/7.5 bych rozhodne nedelal. Udelej vyrez z puvodniho snimku.
MartinV
MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
- MMys
- Příspěvky: 18573
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
M13
MartinV napsal: Problem na prvni pohled u fotografie M13 (totez i u M27) je presnost pointace. Jak sám uvadis fotografujes i pointujes pres SW 80ED. Dost male zvetseni pres OAG k provedeni presne pointace. Zkus se mrknout na stránky MMys - http://www.hvbo.cz/foto_astronomy_cz/
oddil fotografovani. Zásady v nich uvedené musis dodrzet. Totez plati i v presnosti zaostreni.
MartinV
Tohle bych netvrdil. Pointovat manuálně při stejném ohnisku, jako se fotí, je normálně použitelné. Sám jsem to dělal na mém Newtonu, také jsem měl OAG. Při pointaci autoguiderem může být ohnisko pointeru dokonce kratší, než to, kterým se fotí.
Uvedený snímek vykazuje hrubé chyby v pointaci. Prostě to chce jen trénovat, trénovat...
oddil fotografovani. Zásady v nich uvedené musis dodrzet. Totez plati i v presnosti zaostreni.
MartinV
Tohle bych netvrdil. Pointovat manuálně při stejném ohnisku, jako se fotí, je normálně použitelné. Sám jsem to dělal na mém Newtonu, také jsem měl OAG. Při pointaci autoguiderem může být ohnisko pointeru dokonce kratší, než to, kterým se fotí.
Uvedený snímek vykazuje hrubé chyby v pointaci. Prostě to chce jen trénovat, trénovat...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
- MMys
- Příspěvky: 18573
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
M13
Větší detail vyžaduje přesnou pointaci a výřez ze snímku, a až to budeš umět, tak přejít na delší ohnisko.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
M13
V zadnem pripade se s tebou Martine nechci prit. Sam vim jak jsi fotografoval - vsechna cest - ja sam nemam o tom skoro ani paru. Zarazilo me pouziti jeho pointacniho okularu o F 32mm pri F SW80ED 600mm.
MartinV
MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
- MMys
- Příspěvky: 18573
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
M13
MartinV napsal: V zadnem pripade se s tebou Martine nechci prit. Sam vim jak jsi fotografoval - vsechna cest - ja sam nemam o tom skoro ani paru. Zarazilo me pouziti jeho pointacniho okularu o F 32mm pri F SW80ED 600mm.
MartinV
32mm, pointační okulár, tak to jsem si nevšiml. To existuje ??? není to překlep? Obvykle se vyskytuje tak 9m, 12mm. 32 je zoufale malé zvětšení na pointaci při focení DSLR. Chce to těch 9mm, nebo 12 a Barlow 2x. V nouzi i jen samotných 12mm jde použí, ale musí se pozorně koukat a držet hvězdu schovanou za křízem.
MartinV
32mm, pointační okulár, tak to jsem si nevšiml. To existuje ??? není to překlep? Obvykle se vyskytuje tak 9m, 12mm. 32 je zoufale malé zvětšení na pointaci při focení DSLR. Chce to těch 9mm, nebo 12 a Barlow 2x. V nouzi i jen samotných 12mm jde použí, ale musí se pozorně koukat a držet hvězdu schovanou za křízem.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
- astropintr
- Příspěvky: 841
- Registrován: 12. 03. 2006, 02:48
M13
Ahoj,
takže abych to s tím pointačním okulárem upřesnil, napíšu Vám o něm vše,
Jedná se o okulár Vixen ORTHO 12,5 mm s osvětleným pointačním křížem.
Jak jsem se dočetl, tak mi doporučujete využít na pointování i Barlow 2x? Tím by se mi mohla zlepšit přesnost pointace.
Takhle pointujete standardně?
Omlouvám se za špatné parametry pointačního okuláru, mám ho teprve jeden týden. Chtěl jsem si pořídit jiný okulár na pozorování právě 32 mm, tak jsem si prohodil parametry. Teď je to již dobře.
Pavlos
takže abych to s tím pointačním okulárem upřesnil, napíšu Vám o něm vše,
Jedná se o okulár Vixen ORTHO 12,5 mm s osvětleným pointačním křížem.
Jak jsem se dočetl, tak mi doporučujete využít na pointování i Barlow 2x? Tím by se mi mohla zlepšit přesnost pointace.
Takhle pointujete standardně?
Omlouvám se za špatné parametry pointačního okuláru, mám ho teprve jeden týden. Chtěl jsem si pořídit jiný okulár na pozorování právě 32 mm, tak jsem si prohodil parametry. Teď je to již dobře.
Pavlos
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100