Stránka 3 z 10

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 20. 03. 2020, 17:28
od MilAN
Myslím, že by stačilo pro přístě nezakládat na každý rok znovu vlákna pro další rok a nezakládat fotogafie planet ve fotografi ale nechat je v Pozorování.
Takhle to už přeci po přerovnání AF bylo, ale najdou se vždy aktivní jedinci, kteří zakládají další a další vlákna Opravdu si nemyslím, že je potřeba zakládat vlákno např .: Merkur 2010, Merkur 2011... a to jak v Pozorování tak i Fotografii. Takhle to za 10roků bude 120 vláken pro 5 planet.
pozn. : Byl bych rád, kdyby můj příspěvek nebyl brán jako nějaká averze vůči pozorovatelům nebo fotografům Venuše, ani vůči nějaké Venuši či Venušákovi :)

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 20. 03. 2020, 17:34
od Cztwerec
Kluci já to vůbec neberu jako averzi, ale mě jen nejde přes mysl to, proč by fotografie neměla být ve snímcích? Proč nezachovat ten stávající stav? Přičemž tedy vymazat ten rok by bylo OK? Já to takhle udělal ve snímcích se Sluncem...

Bylo by tedy možné rokem 2020 napsat Venuše bez 2020 a ject takhle dalších x let? A proč by to mělo být v pozorování, jen se ptám. Pokud se domluvíme na to, abychom to postovali do pozorování přizpůsobím se.

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 20. 03. 2020, 21:10
od Cztwerec
Přátelé tak kde je problém? Budeme to řešit nebo to byl výkřik do tmy? :D Rád se k tomu postavím, ale přepište pravidla... (?) rád bych měl jasné stanovisko od moderátorů a co je psáno je dáno.

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 20. 03. 2020, 21:14
od ok1in
První věta Milanova příspěvku nabízí možné řešení - přestat každý rok zakládat nové vlákno, to nezní špatně...

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 20. 03. 2020, 21:16
od Cztwerec
A kdo to čte? Jenom já :D

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 20. 03. 2020, 23:00
od Yarkho
Za mňa je zmazanie roku z názvu vlákna výborné riešenie.

Ešte zostáva doriešiť, či mať samostatné vlákno snímky a vizuálne pozorovania. Aspoň čo sa týka planét, za mňa netreba.

Zostáva dodať, že naše astrofórum má oveľa vyššiu úroveň ako CloudyNights, kde je o čomkoľvek N vláken a nedá sa tam nič dohľadať, jedine tak vygoogliť.

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 21. 03. 2020, 09:14
od MMys
Je to jednoduché, prostě fotky do astrofotografie, vizuální pozorování a kresby do pozorování.
Jediné, co by se dalo udělat, by bylo sloučit ta pozorování a fotografie planet, která jsou po jednotlivých rocích, do jednoho vlákna. A nezakládat už každý rok nové.

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 21. 03. 2020, 09:25
od MaG
V tom případě bych se tedy přimlouval za název Venuše - pozorování, kresby a Venuše - foto

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 21. 03. 2020, 09:34
od ok1in
Jo, má to logiku :idea: a nejen u Venuše, ale to je pro adminy asi práce jako na kostele...

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 21. 03. 2020, 09:57
od DNA
Taky jsem pro, aby pozorování a kresby měli vlastní vlákno v sekci pozorování, fotografie v sekci astrofotografie.
Ještě je otázkou zda také sloučit fotky Slunce s fotkami Slunce v H-alfa.
Stejné je to u Měsíce, kdy jsou ve fotkách dvě vlákna. Jedno pro Měsíc a druhé pro detaily povrchu.

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 21. 03. 2020, 10:09
od aquarius
Jsem pro vlákna planet bez roku a zachovat oddělené pozorování od fotek. U Měsíce jsou ve vlákně FOTKY MĚSÍCE celé disky focené i jinou technologií, než v detailech. Ponechal bych tak. AF mi připadá docela přehledné. Přehnané slučování bych neřešil. Prozatím jsem všechno rychle našel.

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 21. 03. 2020, 10:41
od nou
Tiez si myslim ze Venuša - foto, Venuša - pozorvanie bude najvhodnejsie. Mozno by bolo vhodne pridat do tohto vlakna anketu?

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 21. 03. 2020, 11:13
od MilAN
Je potřeba trochu diskusi " pošťouchnout":
V letošním vlákně o vizuálním pozorování je celkem 63 příspěvků a v tom celkem 1 fotografie a 4 kresby našich členů.
Nemělo by se také podle stejné logiky založít vlákno : "koukání a povídání si o Venuši " a vlákno o pozorování ponechat těm 4 kresbám ?

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 21. 03. 2020, 11:19
od Cztwerec
aquarius píše:Jsem pro vlákna planet bez roku a zachovat oddělené pozorování od fotek. U Měsíce jsou ve vlákně FOTKY MĚSÍCE celé disky focené i jinou technologií, než v detailech. Ponechal bych tak. AF mi připadá docela přehledné. Přehnané slučování bych neřešil. Prozatím jsem všechno rychle našel.
Přesně a pokud vadí rok, což nechápu (ale udělal bych to klidně bez něj), když se to pak dá pěkně dohledat a počítám například, že v roce 2025 třeba už nikdo nebude do toho vlákna přispívat, nechal bych to také ve stávající podobě. S tím, že bych to rozdělil jak zde píší ostatní. Pořád mi chybí nadhled a domnívám se že AF je v těchto aspektech jinak na úrovni. A zcela zbytečně se řeší detaily. Mě osobně vadí zdvojení vláken jako takové, říkám Vám znovu, podívejte se na některá zatmění např. Měsíce, nebo Slunce, těch vláken je hromada kde se to objeví, chápu pak rozdělení foto/ vizuál...

MilAn: taky mě vadí rozpravy typu, dnes jsem viděl Venuši byl to hezký jasný srpek. Vypovídající hodnota nula.

Re: Sloučení astronomické fotografie na AF

Napsal: 23. 03. 2020, 08:21
od Cztwerec
Ahoj kluci, chtěl bych se zeptat, proč je ve vlákně pozorování Venuše 2020 v závorce pozorování, to mě přijde celkem komické (a celkem nesmyslné) když je jasné, že to v tom vlákně je. A je - li tedy možné vymazat rok 2020 a nechat jen Venuše ve vlákně pozorování, případně doplnit do závorky slovo kresby a pozorování.

Druhá věc máznout rok stejně i ve fotografii a nechat Venuše (také bez hloupé závorky, fotografie, protože to je přece ve snímcích???), případně to takhle pořešit i u ostatních objektů v tomto roce a dál. Vyřeší se tím nelogismy typu Venuše 2020 v roce 2021 a dál a počítám, že se už nebude zakládat další vlákna na každý rok což tady očividně hodně vadí. Nebylo by možné ta vlakna sloučit s ostatními, předchozími roky?

Bylo by možné vytvořit tím určitá pravidla vkládání snímku a vložit je jako top příspěvek od moderátora do vlákna snímky?

Protože tahle situace je trošku "prašť jak uhoď", prostě nelogická...

Až nastane rok 2021 kam se mají postovat snímky, případná pozorování objektů, které jsou označeny rokem 2020? Počítám logicky, že opět do nového vlákna?

Nerad to řeším, ale přijde mi to podstatné pro další vývoj.

diky Martin