M8 Laguna
M8 Laguna
FunTomas napsal:
20D. Musím robiť nejakú chybu alebo zlý postup, ale neviem aký. Diky za mail. Ja s temi fotkami nic zvlastniho nedelam ( temny snimek samozrejme odecitam ), ta cervena tam proste je. A v Tvem RAWu je ji take dost, podle histogramu vic, nez ostatnich barev. Asi zmizi pri zpracovani. Jak jsem Ti psal v mailu, pozor na "redukci barevneho sumu" v ruznych programech - ta odstrani nejvic tu cervenou, ve ktere je sumu vic, nez v ostatnich kanalech.
Asi jsme tu dost mimo tema, mozna by o tom nekdo zkusenejsi mohl napsat do tematu o zpracovani fotek.
20D. Musím robiť nejakú chybu alebo zlý postup, ale neviem aký. Diky za mail. Ja s temi fotkami nic zvlastniho nedelam ( temny snimek samozrejme odecitam ), ta cervena tam proste je. A v Tvem RAWu je ji take dost, podle histogramu vic, nez ostatnich barev. Asi zmizi pri zpracovani. Jak jsem Ti psal v mailu, pozor na "redukci barevneho sumu" v ruznych programech - ta odstrani nejvic tu cervenou, ve ktere je sumu vic, nez v ostatnich kanalech.
Asi jsme tu dost mimo tema, mozna by o tom nekdo zkusenejsi mohl napsat do tematu o zpracovani fotek.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
- astropintr
- Příspěvky: 841
- Registrován: 12. 03. 2006, 02:48
M8 Laguna
Ahoj všem, také přidávám svůj snímek M 8 pořízený Skywatcherem ED 80/600 s nemodifikovaným Canonem 350 D.
snímek:
http://album.volny.cz/astropintr/view.p ... page=1#img

snímek:
http://album.volny.cz/astropintr/view.p ... page=1#img
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
- astropintr
- Příspěvky: 841
- Registrován: 12. 03. 2006, 02:48
M8 Laguna
A aby toho nebylo málo, tak jsem na dovolené zkusil vyfotit i M 101. 
snímek:
http://album.volny.cz/astropintr/view.p ... page=0#img
snímek:
http://album.volny.cz/astropintr/view.p ... page=0#img
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
M8 Laguna
Milí kolegové,
s malým zpožděním, ale přeci jen, jsem na své www stránky umístil snímek M8 + M20, a také pár dalších fotografií z letošního léta. Adresa WEBu je
www.astrofoto.cz
Tímto Vás srdečně zvu k jeho návštěvě
s malým zpožděním, ale přeci jen, jsem na své www stránky umístil snímek M8 + M20, a také pár dalších fotografií z letošního léta. Adresa WEBu je
www.astrofoto.cz
Tímto Vás srdečně zvu k jeho návštěvě
M8 Laguna
Tak ďalši snimok Laguna M 8. 18.7.2006 AO Kolonica
Pito
http://album.volny.cz/pito66/view.php?a ... page=5#img
Pito
http://album.volny.cz/pito66/view.php?a ... page=5#img
Bresser 127/1200,Newt.200/850,Cass.150/920,Ref.ED 80 PRO ATA&& Canon EOS 300 D,Canon 3000,Canon EOS 400 D&& EQ-5 , Vlast. vyrobená montáž.
M8 Laguna
Tak jsem konecne zpracoval Lagunu focenou minulý mesic pri dobrých podmínkách, akorát me zlobila montáz, kterou jsou musel rozebrat a znova seridit
Více na: http://www.astronom.cz/deavi/m8.htm
Více na: http://www.astronom.cz/deavi/m8.htm
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
-
M.Adamovsky
- Příspěvky: 351
- Registrován: 14. 08. 2005, 22:48
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
M8 Laguna
Nejvíc se mi líbí ten neupravený snímek. Skoro mám pocit, že tomu úpravy ublížily, už nafocené je to slušně. 
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
M8 Laguna
Martine nejspis mas pravdu, taky si rikam ze mi ujela ruka pri zvýraznovaní cervené, uz se v tomto snimku hrabu par dní a nedari se mi ho barevne vyladit. Bohuzel porad tápu s doladovaním snimku, snad se to casem zlepsi. Jinak díky za pochvalu, ta vzdy potesí
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
M8 Laguna
Ahoj Davide.
Pěknej snímek gratuluju!! Mohl by jsi prozradit jak to upravuješ?? Já jsem si to zkusil jen s tím "jpgem" co máš na stránkách(neupraveným) a použil jsem jen černé kapátko na pozadí a pak selektivní barvu a vylezlo mi něco moc pěkného. Schválně to zkus. Protože v tom snímku ta informace je jen ji vytáhnout.
P.s. Je to jen postřeh začínajícího astrofotografa.
Pěknej snímek gratuluju!! Mohl by jsi prozradit jak to upravuješ?? Já jsem si to zkusil jen s tím "jpgem" co máš na stránkách(neupraveným) a použil jsem jen černé kapátko na pozadí a pak selektivní barvu a vylezlo mi něco moc pěkného. Schválně to zkus. Protože v tom snímku ta informace je jen ji vytáhnout.
P.s. Je to jen postřeh začínajícího astrofotografa.
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
M8 Laguna
To Biba:
mohl by jsi mi poslat soukrome co ti z toho vyslo?
Ja to zkousel jak jsi napsal a nic kloudneho mi nevyslo, asi mam photoshopového sotka, který mi to kazí.
mohl by jsi mi poslat soukrome co ti z toho vyslo?
Ja to zkousel jak jsi napsal a nic kloudneho mi nevyslo, asi mam photoshopového sotka, který mi to kazí.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
M8 Laguna
to deavi: Tak tohle mi z toho vzešlo:
zde je to větší:http://sweb.cz/virgo75/M8--deavi.jpg
Jeto opravdu krásnej snímek radost s tím pracovat a to je jen jpg. Super práce Davide.
zde je to větší:http://sweb.cz/virgo75/M8--deavi.jpg
Jeto opravdu krásnej snímek radost s tím pracovat a to je jen jpg. Super práce Davide.
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
M8 Laguna
Mně se líbí, že už tam máš nafoceno i to husté hvězdné pozadí, takové ty velké plochy světlých fleků. Ta fotka by se snad ani neměla ořezávat 
Bíbo na můj vkus si to udělal moc růžové.
Nakonec jsem to tedy také zkusil upravit, potahal jsem ale akorát trochu s křivkami na zdůraznění kontrastu a posunul vyvážení barev. Tohle je podle mně optimum
Koukám jen, mohl bych to udělat i tmavší tu šedou na pozadí, ale bál jsem se ztráty těch hvězdných fleků.
Bíbo na můj vkus si to udělal moc růžové.
Nakonec jsem to tedy také zkusil upravit, potahal jsem ale akorát trochu s křivkami na zdůraznění kontrastu a posunul vyvážení barev. Tohle je podle mně optimum
Koukám jen, mohl bych to udělat i tmavší tu šedou na pozadí, ale bál jsem se ztráty těch hvězdných fleků.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
M8 Laguna
Tak jsem shlídnul vase pokusy a nejlepsi verze se mi libi od Paulieho. Biba ma na snímku moc vytazeny jas, coz je videt i na hvezdach, ktere jsou moc rozplizle.
Jak je videt co clovek tak jiný pohled na snimek, jeste se k snimku jednou vratim a skusim ho uplne jinak udelat a hlavne jak psal MaG i stím hustým pozadím.
Na jeden den jsem umistil nezpracovanou Lagunu v Tiffu a plném rozlisení, tak muzete skusit snímek nove zpracovat bez ztráty kvality Tak stahujte zde: http://www.astronom.cz/deavi/m8.htm
Odkaz na stáhnutí je vlevo dole, mnoho uspechu
Jak je videt co clovek tak jiný pohled na snimek, jeste se k snimku jednou vratim a skusim ho uplne jinak udelat a hlavne jak psal MaG i stím hustým pozadím.
Na jeden den jsem umistil nezpracovanou Lagunu v Tiffu a plném rozlisení, tak muzete skusit snímek nove zpracovat bez ztráty kvality Tak stahujte zde: http://www.astronom.cz/deavi/m8.htm
Odkaz na stáhnutí je vlevo dole, mnoho uspechu
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance