M8 Laguna

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

M8 Laguna

#31

Příspěvek od MP »

FunTomas napsal:
20D. Musím robiť nejakú chybu alebo zlý postup, ale neviem aký. Diky za mail. Ja s temi fotkami nic zvlastniho nedelam ( temny snimek samozrejme odecitam ), ta cervena tam proste je. A v Tvem RAWu je ji take dost, podle histogramu vic, nez ostatnich barev. Asi zmizi pri zpracovani. Jak jsem Ti psal v mailu, pozor na "redukci barevneho sumu" v ruznych programech - ta odstrani nejvic tu cervenou, ve ktere je sumu vic, nez v ostatnich kanalech.

Asi jsme tu dost mimo tema, mozna by o tom nekdo zkusenejsi mohl napsat do tematu o zpracovani fotek.

e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

M8 Laguna

#32

Příspěvek od astropintr »

Ahoj všem, také přidávám svůj snímek M 8 pořízený Skywatcherem ED 80/600 s nemodifikovaným Canonem 350 D.

snímek:
http://album.volny.cz/astropintr/view.p ... page=1#img

;)
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

M8 Laguna

#33

Příspěvek od astropintr »

A aby toho nebylo málo, tak jsem na dovolené zkusil vyfotit i M 101. :D

snímek:
http://album.volny.cz/astropintr/view.p ... page=0#img
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
He
Příspěvky: 198
Registrován: 19. 06. 2006, 14:17
Bydliště: Český Krumlov

M8 Laguna

#34

Příspěvek od He »

Milí kolegové,
s malým zpožděním, ale přeci jen, jsem na své www stránky umístil snímek M8 + M20, a také pár dalších fotografií z letošního léta. Adresa WEBu je
www.astrofoto.cz
Tímto Vás srdečně zvu k jeho návštěvě :)
Uživatelský avatar
Pito
Příspěvky: 193
Registrován: 08. 05. 2006, 21:39

M8 Laguna

#35

Příspěvek od Pito »

Tak ďalši snimok Laguna M 8. 18.7.2006 AO Kolonica
Pito
http://album.volny.cz/pito66/view.php?a ... page=5#img
Bresser 127/1200,Newt.200/850,Cass.150/920,Ref.ED 80 PRO ATA&& Canon EOS 300 D,Canon 3000,Canon EOS 400 D&& EQ-5 , Vlast. vyrobená montáž.
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

M8 Laguna

#36

Příspěvek od deavi »

Tak jsem konecne zpracoval Lagunu focenou minulý mesic pri dobrých podmínkách, akorát me zlobila montáz, kterou jsou musel rozebrat a znova seridit



Více na: http://www.astronom.cz/deavi/m8.htm

http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
M.Adamovsky
Příspěvky: 351
Registrován: 14. 08. 2005, 22:48

M8 Laguna

#37

Příspěvek od M.Adamovsky »

super Davide :)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#38

Příspěvek od MaG »

Nejvíc se mi líbí ten neupravený snímek. Skoro mám pocit, že tomu úpravy ublížily, už nafocené je to slušně. ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

M8 Laguna

#39

Příspěvek od deavi »

Martine nejspis mas pravdu, taky si rikam ze mi ujela ruka pri zvýraznovaní cervené, uz se v tomto snimku hrabu par dní a nedari se mi ho barevne vyladit. Bohuzel porad tápu s doladovaním snimku, snad se to casem zlepsi. Jinak díky za pochvalu, ta vzdy potesí
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1697
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#40

Příspěvek od Bíba75 »

Ahoj Davide.
Pěknej snímek gratuluju!! Mohl by jsi prozradit jak to upravuješ?? Já jsem si to zkusil jen s tím "jpgem" co máš na stránkách(neupraveným) a použil jsem jen černé kapátko na pozadí a pak selektivní barvu a vylezlo mi něco moc pěkného. Schválně to zkus. Protože v tom snímku ta informace je jen ji vytáhnout.
P.s. Je to jen postřeh začínajícího astrofotografa. ;)
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

M8 Laguna

#41

Příspěvek od deavi »

To Biba:
mohl by jsi mi poslat soukrome co ti z toho vyslo?
Ja to zkousel jak jsi napsal a nic kloudneho mi nevyslo, asi mam photoshopového sotka, který mi to kazí.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
paulie
Příspěvky: 249
Registrován: 28. 05. 2005, 03:52

M8 Laguna

#42

Příspěvek od paulie »

Davide, to je parádní snímek! Nedalo mi to a zkusil jsem si taky pohrát s tím neupraveným, jsou tam zachyceny opravdu nádherné struktury.

Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1697
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#43

Příspěvek od Bíba75 »

to deavi: Tak tohle mi z toho vzešlo:


zde je to větší:http://sweb.cz/virgo75/M8--deavi.jpg

Jeto opravdu krásnej snímek radost s tím pracovat a to je jen jpg. Super práce Davide. ;)
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#44

Příspěvek od MaG »

Mně se líbí, že už tam máš nafoceno i to husté hvězdné pozadí, takové ty velké plochy světlých fleků. Ta fotka by se snad ani neměla ořezávat :)

Bíbo na můj vkus si to udělal moc růžové.

Nakonec jsem to tedy také zkusil upravit, potahal jsem ale akorát trochu s křivkami na zdůraznění kontrastu a posunul vyvážení barev. Tohle je podle mně optimum ;)



Koukám jen, mohl bych to udělat i tmavší tu šedou na pozadí, ale bál jsem se ztráty těch hvězdných fleků.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

M8 Laguna

#45

Příspěvek od deavi »

Tak jsem shlídnul vase pokusy a nejlepsi verze se mi libi od Paulieho. Biba ma na snímku moc vytazeny jas, coz je videt i na hvezdach, ktere jsou moc rozplizle.
Jak je videt co clovek tak jiný pohled na snimek, jeste se k snimku jednou vratim a skusim ho uplne jinak udelat a hlavne jak psal MaG i stím hustým pozadím.

Na jeden den jsem umistil nezpracovanou Lagunu v Tiffu a plném rozlisení, tak muzete skusit snímek nove zpracovat bez ztráty kvality Tak stahujte zde: http://www.astronom.cz/deavi/m8.htm
Odkaz na stáhnutí je vlevo dole, mnoho uspechu
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Odpovědět