Seben Big Boss

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Uživatelský avatar
alenzo
Příspěvky: 24
Registrován: 05. 01. 2005, 14:29

Seben Big Boss

#31

Příspěvek od alenzo »

Tento pán je zřejmě provokatér nebo přehazuje peníze vidlemi, pač o nejlepší kvalitu za dané peníze mu nejde, spíše o to mít to nejdražší v dané kategorii, leč jsou značky za méně peněz s lepším výkonem a technologií ovšem to by se nemohl prezentovat na odiv veřejnosti. Je vidět, že to bere od shora dolů. Jinak nechápu proč si nezaslal vlastní thread.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5657
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Seben Big Boss

#32

Příspěvek od vla »

Vezmeme to z jiné stránky, fluoritový APO dalekohled je skvělá volba, vezmu stativ, dalekohled a jdu se pro radost podívat, mám špičkovou kvalitu, v rámci průměru optiky špičkový obraz jasných DS, měsíce a planet, ostatní budou více-či méně mlhavé flíčky. Pod tím si představuji občasnou relaxaci, prostě dívání pro radost a vše je pak OK. Jenže realita toho co píšeš je asi taková, ovšem pokud nemáš někde malou hvězdárničku, Nanosím do auta přístroje: to máme jedna cesta stativ, druhá hlava montáže, další tyč protizávaží a závaží, další dalekohled, další akumulátor na pohon a další potřebné mapy, notebok, občerstvení atd. ( průměrná hmotnost jedné várky 10-15 kg) Pak to někde v polích sestavit dohromady a připravit k focení Já to zpravidla včetně cesty dělám asi tak za dvě hodiny. pak je pozorování focení atd. a následuje balení, cesta domů, starost aby se optika zbytečně neorosila atd. Pokud si takto představuješ občasnou chvilku pro radost tak jistě má cenu si takovéto vybavení koupit. Pokud máš představu podle úvodu tohoto příspěvku, tak mi to připadá zbytečné, snad bych zachoval dalekohled, ale těžkou montáž a focení bych přenechal jiným.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12983
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Seben Big Boss

#33

Příspěvek od Psion »

alenzo napsal: Tento pán je zřejmě provokatér nebo přehazuje peníze vidlemi, pač o nejlepší kvalitu za dané peníze mu nejde, spíše o to mít to nejdražší v dané kategorii, leč jsou značky za méně peněz s lepším výkonem a technologií ovšem to by se nemohl prezentovat na odiv veřejnosti. Je vidět, že to bere od shora dolů. Jinak nechápu proč si nezaslal vlastní thread.
Koukám, vy jste taky se vším hned hotov. To je jeden z důvodů, proč tu budu co nejméně. Zatímco se mu Martin a jiní snažili pomoci, vy jste tady hodinu i s cestou a vynášíte své soudy.
Uživatelský avatar
alenzo
Příspěvky: 24
Registrován: 05. 01. 2005, 14:29

Seben Big Boss

#34

Příspěvek od alenzo »

Nerad vynáším rychlé soudy a vím, že jako neskušený bych měl raději mlčet. Nevadí mi když si chce někdo pořídit to nej. Ale zdůraňpovat, že ty prachy kliďánko za to vyhodí když už vyhodil 300t za TV a DVD? Více si cením lidí co jdou na to od píky. Ještě více co se snaží nějaké to řešení vymyslet. Sám dělám několik již let do hifi a vím, co jsou schopny české ruce doma udělat, co je lepší než nejdražší výrobky renomovaných firem. Je ale fakt, že si nechal alespoň od vás poradit.
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Seben Big Boss

#35

Příspěvek od Myzer »

Psion napsal:

Koukám, vy jste taky se vším hned hotov. To je jeden z důvodů, proč tu budu co nejméně. Zatímco se mu Martin a jiní snažili pomoci, vy jste tady hodinu i s cestou a vynášíte své soudy.
Mozno mas pravdu, ale cudujem sa, ze sa nechas takto vyprovokovat od niekoho kto sa tu vcera prvykrat zaregistroval a reagoval na dalsieho noveho clena registrujuceho sa po nom, ktory to mozno ani nemyslel vazne.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Seben Big Boss

#36

Příspěvek od Patriot »

alenzo napsal: Tento pán je zřejmě provokatér nebo přehazuje peníze vidlemi, pač o nejlepší kvalitu za dané peníze mu nejde, spíše o to mít to nejdražší v dané kategorii, leč jsou značky za méně peněz s lepším výkonem a technologií ovšem to by se nemohl prezentovat na odiv veřejnosti. Je vidět, že to bere od shora dolů. Jinak nechápu proč si nezaslal vlastní thread.Myslím,že zde se objevila typická postsocialistická závist.Nevím,co je špatného na tom,když si člověk,který ke svému bohatství příšet poctivou prací,hodlá zakoupit ten nejdražší přístroj.A že je teprve začátečník?Peníze jsou od toho,aby dělali lidem radost.Pokud mu udělá radost dalekohled za 200000 a pokud ho skutečně chce,proč ne?
Patriot
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Seben Big Boss

#37

Příspěvek od Patriot »

Problém dnešní společnosti je ten,že se zde na bohaté nahlíží jako na cosi"parazitujícího".Jistě,mnoho lidí ke svému bohatství přišlo bezpracně,ale řádové více jich zbohatlo poctivou prací.Je mi z toho až zle.Člověk aby měl strach,ukázat někomu svůj majetek.Já žádný podnikatel nejsem,jsem student,ale ještě jsem nikomu nikdy nezáviděl jeho hmotný majetek,ať byl sebebohatší.Holt,závist má v našich krajích hluboké kořeny a bude ještě dlouho trvat,než vykoření.
Patriot
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 25300
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 77

Seben Big Boss

#38

Příspěvek od MilAN »

Nemohla by se tahle nesmyslná diskuze o ničem uzavřít ? Pikas oznámil, co chce koupit, nechtěl nic poradit, tak proč to pitvat ?Použijte radši tlachármu na serveru IAN.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
alenzo
Příspěvky: 24
Registrován: 05. 01. 2005, 14:29

Seben Big Boss

#39

Příspěvek od alenzo »

Patriotovi. Přiznám se a je mi líto, že jsem proti tobě ustřelil. Majetek nikomu nezávadím jen mi přišlo z tvojí prezentace, že ty na tato přece máš a ostastní ať si hrajou se svými hračkami.
Uživatelský avatar
Walter
Příspěvky: 20
Registrován: 04. 07. 2002, 23:02

Seben Big Boss

#40

Příspěvek od Walter »

Pikas je hecíř :nod: :rotflmao:
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 67
Registrován: 25. 02. 2004, 01:08

Seben Big Boss

#41

Příspěvek od Patriot »

alenzo napsal: Patriotovi. Přiznám se a je mi líto, že jsem proti tobě ustřelil. Majetek nikomu nezávadím jen mi přišlo z tvojí prezentace, že ty na tato přece máš a ostastní ať si hrajou se svými hračkami.
Mě se omlouvat nemusíš,já nejsme ten,komu tvá poznámka byla určena.Jen jsem se chtěl takových lidí zastat,nic víc.
Patriot
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Seben Big Boss

#42

Příspěvek od SKYMASTER »

:rotflmao: Zdravi Vas tu SKYMASTER :rotflmao: doufam, ze mne neuslapete.

Nevim co dotycny Pikas sledoval, ale uvedomte si vsichni, ze opravdu je dobre ho napr. nekam odkazat nez mu nadavat.

Lidi, kteri maji penez dost a vubec tomu nerozumi je preci v CR pomerne hodne. Jinak by nefungovali hypermarkety :rotflmao:

Ale to neni preci spatne chtit pokud mam vyhodit i milion korun za to, ze budu mit noveho konicka. A hlavne i ja bych se pak rad nejakym takovym superpristrojem pokoukal.

Problem, je ze toto se velmi tezko resi tu ve foru a proto je nekdy lepsi pouze doporucit at si jde pokecat k Honzovi Zahajskemu ci panu Matouskovi ci jinam osobne. Nebo at prijde jinam, zavola atd.

Rozhodne bych nikoho neurazel za to ze je jiny nez "ja"
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Seben Big Boss

#43

Příspěvek od Listy3 »

Nebylo by lepší takovému člověku, aby si po náročném dnu odpočinul, doporučit levnější dalekohled a opravdu výkonný zesilovač jasu obrazu, něco jako KLÁRA od Meopty, případně něco ještě výkonnějšího, tak aby viděl i v okuláru to co jde normálně vidět jen na fotkách a pro tu občasnou fotku mohl fotit bez pointace?
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
mkcz
Příspěvky: 1121
Registrován: 16. 08. 2004, 08:09
Bydliště: střední Čechy
Věk: 59

Seben Big Boss

#44

Příspěvek od mkcz »

Pikas napsal: Já tak trochu začínám s astronomií, ale raději bych koupil nějaký refraktor kolem 120mm apochromát triplet do 150 tisíc s tím už se dá ledasco dělat. K tomu EQ6 a EOS 20D a mohlo by z toho i něco být ne?
Tak tomu říkám umět začít....ale za těch 150 tisíc bych šel raději do vybavené G 11 od Losmandyho a když už nepočítáš drobné, tak na tu montáž bych dal nějakou tu trubičku třeba s nápisem Astrophysics... :hi: ;D
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Seben Big Boss

#45

Příspěvek od SKYMASTER »

Pokud jinak chces neco pro obcasne vizualni pozorovani a i prevozne mohu v teto oblasti doporucit CELESTRON 11 GPS. Na planety to dokonale neni, ale pro DEEPSKY je to skvely. Hleda to samo, ustavi se to samo. Takze kdyz mas jen obcas hodku cas a chces neco videt, je to opravdu dobry pristroj v teto cenove kategorii.

Pripadne jsem schopny ti ho i ukazat a pak uvidis, zda to je ci neni zajimave.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Odpovědět