Mlhovina IC 1805 - srdce

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Mlhovina IC 1805 - srdce

#286

Příspěvek od MaG »


nejak neumim vlozit thumbnail i s odkazem na velkou fotku :(Na stránce s fotkou vlevo dole zkopíruj BBS odkaz na fotografii

Napoprvé slušné. Zkus příště přeci jen zvážit menší ISO nebo méně tlačit na pilu :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 625
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 47

Mlhovina IC 1805 - srdce

#287

Příspěvek od dablik »

dik :)
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

Mlhovina IC 1805 - srdce

#288

Příspěvek od ogami »

Data z vcerejsi noci v Blatcich.

Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

Mlhovina IC 1805 - srdce

#289

Příspěvek od ogami »

Behem poslednich dvou noci jsem dofotil OIII/SII a slozil finalni hst verzi.

Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
vasek79
Příspěvky: 400
Registrován: 20. 12. 2011, 11:29

Mlhovina IC 1805 - srdce

#290

Příspěvek od vasek79 »

Jeden z mých prvních větších pokusů o emisní mlhoviny..Prosím o kritiku..:-)


http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 733021.jpg
EQ6 SynScan,Astrograf 200/800 Carbon,Canon EOS 400D, Canon EOS 1000D modifikovaný + CLS CCD
Uživatelský avatar
xMarek
Příspěvky: 66
Registrován: 21. 12. 2011, 15:30

Mlhovina IC 1805 - srdce

#291

Příspěvek od xMarek »



Tak som si vyskusal tuto peknu hmlovinu aj ja. Prvy krat som pouzil doma vyrobene ohrievanie a nove prepojenie medzi PC (USB) a montazou. Bohuzial, vysledna fotka mi potvrdila nerovnost ulozenia cipu vo fotaku a z toho vyplyvajuce, ze budem musiet zrejme znova fotak otvorit a vyskusat to vyrovnat.  

Za kritiku/nazory vopred dakujem :)
Canon 1000Dmod, CLS clip, NWT SW 150/750 + ZWO ASI034, Tamron 200/4
Uživatelský avatar
RomanKn
Příspěvky: 42
Registrován: 28. 10. 2012, 11:26

Mlhovina IC 1805 - srdce

#292

Příspěvek od RomanKn »

Střed srdce kompozice odkoukaná od zafoda a hokleho až na tu kvalitu ;D



N 180/720    CANON 400Dm  
47 x 7min
tady ještě přefůkaná  širší verze:http://www.jpeg.cz/images/2013/10/11/aE4j6.jpg
Uživatelský avatar
bo-m
Příspěvky: 319
Registrován: 03. 12. 2009, 09:33
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Mlhovina IC 1805 - srdce

#293

Příspěvek od bo-m »

V pátek jsem zkusil i přes nepříznivou předpověď tento objekt. Problémem byla vysoká oblačnost, ale přesto jsem z toho něco vydoloval:

http://astrofotky.cz/gallery.php?show=b ... 981629.jpg
NEQ-6 PRO SS, HEQ-5 SS, Borg 101ED, GSO 8" a TS 10" Ritchey-Chretien, CCD Atik One 6.0, ZWO ASI183MMC, ASI071MC PRO (Lucie), QHY5 http://www.astronomy-mb.cz/
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 593
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43
Bydliště: Olomouc

Mlhovina IC 1805 - srdce

#294

Příspěvek od Libcz »

co to tam máš za namodrý pruh nahoře a dole úplne na kraji fotky, víc viditelný ten dole?
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 562
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Mlhovina IC 1805 - srdce

#295

Příspěvek od kolec »

Pokus o spojenie Ha s LRGB. Poprosim o pripomienky Dakujem

Kolec

http://astrofotky.cz/gallery.php?show=k ... 115648.jpg
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3993
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Mlhovina IC 1805 - srdce

#296

Příspěvek od FunTomas »

:o
Tak to si môžem škrtnúť ďalší objekt zo zoznamu, ktorý už fotiť nemusím. Lepšie to neodfotím, tak načo sa trápiť?

;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4762
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Mlhovina IC 1805 - srdce

#297

Příspěvek od Bill »

Poprosim o pripomienky Dakujem
No je to pěkné, ale kde je to srdce?

:-)
M:736 750 113
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3582
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Mlhovina IC 1805 - srdce

#298

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Tak tohle je bomba.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 250D a R50, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, Meopta S2 82HD, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
kolec
Příspěvky: 562
Registrován: 15. 03. 2007, 20:01

Mlhovina IC 1805 - srdce

#299

Příspěvek od kolec »

Aby som doplnil informaciu. Sposob pouzitia Ha na LRGB. V podstate ide o L1L2RGB obrazok, kde
L1 je Ha, L2 klasickeL .

Bill , srdce je predsa vsade okolo nas. Da sa tu zit bez srdca? :)

kolec
Pavol Kollárik - kolec
http://astrofotky.cz/~kolec
Uživatelský avatar
dablik
Příspěvky: 625
Registrován: 17. 09. 2012, 13:17
Bydliště: Zichovec
Věk: 47

Mlhovina IC 1805 - srdce

#300

Příspěvek od dablik »

fantasticke :)
na foceni: SV80 APO, WO102 GT, ASI1600MM cool, 8x50 hledacek + QHY5, hodne ruznych krouzku a udelatek :)  
montaz: EQ6R
Odpovědět