Tak som si vyskusal tuto peknu hmlovinu aj ja. Prvy krat som pouzil doma vyrobene ohrievanie a nove prepojenie medzi PC (USB) a montazou. Bohuzial, vysledna fotka mi potvrdila nerovnost ulozenia cipu vo fotaku a z toho vyplyvajuce, ze budem musiet zrejme znova fotak otvorit a vyskusat to vyrovnat.
NEQ-6 PRO SS, HEQ-5 SS, Borg 101ED, GSO 8" a TS 10" Ritchey-Chretien, CCD Atik One 6.0, ZWO ASI183MMC, ASI071MC PRO (Lucie), QHY5 http://www.astronomy-mb.cz/