Stránka 17 z 19

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 13. 11. 2021, 10:38
od astar
Pavle, díky za hodnocení.
Ještě jsem se zabýval tím barevným halem kolem jasných hvězd. Zkusil jsem jinou úpravu a myslím, že už je to významě lepší?

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 15. 11. 2021, 23:03
od DaveOne
Zdravím na fóru, dofotil jsem nějaký kyslík + síru tak, abych mohl obrázek zpracovat v SHO kombinaci. Celková expozice je nyní 7hod a je to vzhledem k šumu na nějakou detailnější prezentaci docela málo ;) Ale jako trénink zpracování mi to posloužilo dobře. Pro více detailů by to chtělo přece jen delší ohnisko a hlavně více expozičního času..ovšem to by nesměla být pořád taková inverze :roll:

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 16. 11. 2021, 09:42
od astar
Ahoj Davide. Je to pěkné, ale mám pár drobností. Pozadí je takové moc do hněda, že by kolem bylo tolik síry? Lepší by bylo neutrální. A jako vždy se držíš při zemi, trocha prosvětlení by tomu pomohla. Jasně, jen můj názor :) .

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 16. 11. 2021, 10:08
od DaveOne
Ahoj Milane, díky za názor. Na to pozadí ještě mrknu. Taky mě iritují ty halo u některých hvězd, snažil jsem se toho zbavit, ale není to pořád ono. Na té zmenšenině to není moc vidět, ale ve 100% už to je horší stejně jako šum. S tím ,,prosvětlováním,, jsem se musel mírnit také kvůli šumu..je to prostě málo expozic na tento malý přístroj ;) No a rozlišení se s tím tvým také zatím moc porovnávat nedá, ale snaha byla a zase jako plus je tam mlhovina celá. No což, máme tady podzim a další jasná noc je v nedohlednu...a stejně teď vylézá náš souputník Měsíc takže i tak by z toho nebylo nic.

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 21. 11. 2021, 18:49
od DaveOne
Zdravím na fóru, ještě jsem ,,přetvořil,, ty svoje nasbírané data v bicolor snímek..snad jsem to moc nezprznil, protože většinou se mi ty bicolor výtvory moc nedaří :roll: Toto se mi zdá, ale docela koukatelné tak uvidím jestli budou nějaké reakce. Je to tedy celkem 5hod expozice.

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 21. 11. 2021, 21:53
od Pidrman
Za mě jako za astro foto amatéra :-) Hodně dobrý. 5h není hodně, ale šum to tolik nekazí a je tam vše co tam má být :-)

Povedený snímek, až bude více dat, bude to pecka.

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 22. 11. 2021, 07:17
od DaveOne
Ahoj, díky za komentář. Nejsem si jistý, že budu ještě sbírat tento rok pro tuto mlhovinu nějaká další data..uvidím dle počasí.

David

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 22. 11. 2021, 09:11
od mirkovacik
Ahojte, skúsil som ešte spracovať Srdce a Dušu, ako som ju nafotil už skôr.

Momentálne mám 4 verzie. Čo si o nich myslíte? Ktorá je použiteľnejšia viac alebo menej, prípadne čo s tým ešte urobiť alebo čo je kde zle?

Všetky verzie v plnom rozlíšení sú tu: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Zmenšené verzie sú to v prílohách.

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 22. 11. 2021, 13:08
od astar
Ahoj Davide. Červenofialové podání mne zrovna moc neoslovuje. Jasně, je to subjektivní, jak už mnohokrát opakuji, každý má trochu jiné cítění. Nevím, ale malinko bych doostřil. Zkusil jsem doostřit jen hvězdy a celkový dojen byl, že snímek působí celkově ostřejší.

Mirko, jak píši Davidovi, je to na cítění každého, jak to barevně podat. Asi bych volil tu poslední.

Je to hraní si z obrázkem a pokud se snímek líbí i ostatním, tak je to takové uspokojení a povzbuzení k pokračování. Myslím si, že je to hlavní důvod proč vlastně fotíme, podělit se s odstaními. Fotit jen do šuplíku, za chvíli omrzí .

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 22. 11. 2021, 13:13
od DaveOne
Ahoj Milane,

díky za komentář a podněty..podívám se ještě na to barevné podání a hvězdy jak píšeš. Mám to stejně, jsem za tyto komentáře rád, protože to často vede k lepšímu (poutavějšímu) výsledku.

David

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 22. 11. 2021, 21:03
od DaveOne
Tak ještě jsem dnes ,,vyplodil,, tyto dvě varianty..první je s více rozsvícenými hvězdami což mi přijde asi lepší i když jsou hvězdy malinko větší..

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 01. 01. 2022, 01:22
od mirkovacik
Tak som skusil tú dušu a srdce ešte prerobiť. Dúfam, že lepšie.

Obrázek

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 07. 10. 2022, 20:18
od Pidrman
Včera se mraky odporoučely a tak jsem zkusil cvaknout centrální část této mlhoviny ( IC1871 )

Obrázek

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 01. 02. 2023, 10:00
od alda
Bi-color verze z H-alfy a OIII, myslím, že to má i pěkné detaily.
Snad se to bude někomu líbit, to míchání barev je trochu taková alchymie :-)
Soul_nebula_zmenseno2k.jpg
Soul_nebula_zmenseno2k.jpg (749.78 KiB) Zobrazeno 1433 x
Detaily v plné velikosti:
Soul_nebula_detail1.jpg
Soul_nebula_detail1.jpg (367.21 KiB) Zobrazeno 1433 x
Soul_nebula_detail2.jpg
Soul_nebula_detail2.jpg (496.71 KiB) Zobrazeno 1433 x

Re: Mlhovina IC 1848 - duše

Napsal: 01. 02. 2023, 10:03
od DaveOne
Ahoj,

detaily krásné, hvězdy myslím vzorné..barevně taky zajímavé. Já bych to asi udělal barevně jiné, ale toto je u úzkopásma věc autora 8-) V každém případě pěkný snímek. Opět, pokud můžeš najít někde detaily ohledně použité techniky, počtu a délky expozic tak by to bylo fajn.