Laguna a Trifid
Laguna a Trifid
Paradni snimek Pavle! Kdyz si uvedomim, jak maly fragment vidime vizualne i s UHC... Nadhera.

Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Laguna a Trifid
Jj, fakt hezky [smiley=thumbsup.gif]
Ani jsem nevedel, ze je toho tam kolem Laguny a Trifida tolik.
Ani jsem nevedel, ze je toho tam kolem Laguny a Trifida tolik.
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
Laguna a Trifid
Moc hezký snímek, líbí se mi ta vyváženost krásné detaily bez přepálených "rušících" hvězd.
Vlastimil Musil
Sky-Watcher Newton 8'',SW ED-80,SW 80/400mm,EQ6 SS PRO,Canon EOS 450 mod.,QHY5,Astronomik IR PRO 742,Baader RGB,Astronomik CLS,Baader CaK
Sky-Watcher Newton 8'',SW ED-80,SW 80/400mm,EQ6 SS PRO,Canon EOS 450 mod.,QHY5,Astronomik IR PRO 742,Baader RGB,Astronomik CLS,Baader CaK
- MMys
- Příspěvky: 18573
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Laguna a Trifid
No tohle jsi ale už vážně přepísknul.
Ty verze, co jsi poslíla mailem byly fantastický, ale tohle je nechutně přesaturovaný a fialový. Vrať to k verzi, co jsi mi poslíla jako druhou, ta byla nádherná.
Ty verze, co jsi poslíla mailem byly fantastický, ale tohle je nechutně přesaturovaný a fialový. Vrať to k verzi, co jsi mi poslíla jako druhou, ta byla nádherná.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Laguna a Trifid
Jeden z Tvých nejlepších snímků Pavle. Hezky jsi se s tím popral. Tady na pracovním monitoru to vypadá dokonale, doma to budu mít trochu víc saturované, ale věřím, že i tak se mi bude líbit.
Pavel.
Pavel.
SeeStar_S50
Laguna a Trifid
demonek, GaP: kluci diky moc za reakci, ale ja ted stale netusim, zda to je dobry snimek nebo spatny snimek, protoze zatim nemam nazor nikoho z uznavanych kritiku, coz me trochu mrzi. Zaroven ale uvitam i kriticky komentar "zacatecnika". Ono neni dobre moc precenovat "autority" (ackoli to bez nich treba nejde) stejne tak jako mit zbytecny strach ci respekt (nebat se rict, ty vole takhle ne). Kazda kritika nakopne 
Laguna a Trifid
Pavle, ač nejsem autorita, myslím si, že snímek je opravdu parádní. Jeho rozlišení (uvědom si, že takové detaily nejsou vidět u mnoha fotek s větší apreturou) v kombinaci se širokým polem, přináší nádhernou informaci o regionu. Jediné, co mě osobně trochu vadí, jsou barvy posunuté spíše ke studené části spektra, mám raději teplejší podání, ale to závisí na každém z nás (nebo hrome na "skutečných" barvách vesmíru?).
Palce k další tvorbě přidržuje
Pavel
EDIT: PS: Hodnocení GaPa a Demonka jsou určitě relevantní, nečekej na autority...
Palce k další tvorbě přidržuje
Pavel
EDIT: PS: Hodnocení GaPa a Demonka jsou určitě relevantní, nečekej na autority...
Laguna a Trifid
Já to vidím tak že vlevo je zbytečnejch 20% navíc - kompozičně je to dost nevyvážený ......
- pavelseb
- Příspěvky: 992
- Registrován: 22. 11. 2009, 22:40
- Bydliště: Senetářov
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
Laguna a Trifid
Konihlav: Paráda, smekám,.....
GSO 150/750, EQ6 Pro, SW 70-500 + QHY5L-II, QHY 294MM, Canon 450D, TS Comacorrector 0.95x
Laguna a Trifid
Konihlav: Paradni fotka Pavle Je videt, ze ta draha technika je v pravych rukou a zdimas z toho fantasticke snimky.
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm