Doporučuji odkaz

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
skeve
Příspěvky: 150
Registrován: 24. 01. 2010, 19:17

Doporučuji odkaz

#2266

Příspěvek od skeve »

SW 254/1200 dobson, binokulár 20x80 UHC, okuláry: Nagler 7mm, Nagler 9mm, Nagler 13mm, Panoptic 24mm,  Hyperion 5mm, Powermate 2,5x průměr 1,25“,  SP 10, 25, měsíční filr, laserový kolimátor.
Uživatelský avatar
hippous
Příspěvky: 92
Registrován: 15. 07. 2009, 14:43

Doporučuji odkaz

#2267

Příspěvek od hippous »

Spíše doporučuji tento odkaz http://www.astro.cz/apod/ap110904.html Rozhodně nemám nic proti novinkám.cz :)
Dobson 200/1200
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Doporučuji odkaz

#2268

Příspěvek od Habl »

Článečky od OSLA...

http://www.osel.cz/index.php?kat=15

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Andrej
Příspěvky: 614
Registrován: 19. 01. 2010, 20:52
Bydliště: Martin, SK
Věk: 40
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji odkaz

#2269

Příspěvek od Andrej »

Veľmi zaujímavý projekt.

http://www.astrocesty.eu/
Uživatelský avatar
altoz
Příspěvky: 604
Registrován: 24. 02. 2008, 20:27
Bydliště: Ruda
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji odkaz

#2270

Příspěvek od altoz »

Astronomy photographer of the year 2011:

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-14792580
GSO RC 152/1370, TS APO Quadruplet 70/350, Baader Scopos 66/400, montáž CG-5 GT ADV, ASI1600MM-C, ASI462MM, ASI220MM mini, Canon EOS600Dmod., SharpCap, PHD2, triedr Helios 7x50
Peter Godovič
Příspěvky: 123
Registrován: 07. 02. 2008, 21:29

Doporučuji odkaz

#2271

Příspěvek od Peter Godovič »

Peter Godovič
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2769
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji odkaz

#2272

Příspěvek od KpS »

Astronomy photographer of the year 2011:

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-14792580  Video na odkazu stojí zato zhlédnout celé. Vítězný snímek Jupiter (Damian Peach) je až na konci. Je to v historii této ceny poprvé, kdy se celkovým vítězem stala fotografie ze sekce 'Sluneční soustava'. Planetární fotografové se radují.
Karel
Uživatelský avatar
Assasincz
Příspěvky: 285
Registrován: 07. 07. 2011, 19:28

Doporučuji odkaz

#2273

Příspěvek od Assasincz »

http://spacenow.com.br/gallery.html

Co si o tom myslíte???
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 465
Registrován: 09. 06. 2010, 09:41
Bydliště: Vsetín
Věk: 38

Doporučuji odkaz

#2274

Příspěvek od Buby »

http://fdsa-blog.blogspot.com/

Astronomický blog finského pozorovatele a kreslíře Jaakka Saloranty - psaný v angličtině.

Doporučuji si prohlédnout reporty a kresby z jeho cesty po Arizoně a Kalifornii - třeba jeho NGC 7009 (mlhovina Saturn) přes 22" dobson je fantastická. :D
Dobsony (16",10"), malokuky (3",4",5", 6"), SC 6" ,a nějaká drobotina.
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Doporučuji odkaz

#2275

Příspěvek od ceres »


Video na odkazu stojí zato zhlédnout celé. Vítězný snímek Jupiter (Damian Peach) je až na konci. Je to v historii této ceny poprvé, kdy se celkovým vítězem stala fotografie ze sekce 'Sluneční soustava'. Planetární fotografové se radují.
Hadam bude tento priamy odkaz lepsi:

http://www.nmm.ac.uk/visit/exhibitions/ ... -the-year/

je sa na co pozerat i zhodnotit si, kde sa asi nachadzame ;)
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji odkaz

#2276

Příspěvek od MaG »

Takto mně baví víc. Mito je ďas, ale tohle je pořád neuvěřitelný rozdíl.

http://farm6.static.flickr.com/5135/553 ... 0779_b.jpg
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2769
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji odkaz

#2277

Příspěvek od KpS »

Vítěz má před peletonem značný náskok a všichni kroutí hlavou, čím to je. Těch faktorů musí být víc. Není to jen Barbados, fotí i v Anglii.
Karel
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2159
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Doporučuji odkaz

#2278

Příspěvek od mitovka »

No veď práve to. Roky sa všetci utešovali že Damian chodí na Barbados a Tenerife a spraví tam brutálne snímky. A je pravda že vtedy medzi jeho snímkami z UK a Barbadosu bol veľký rozdiel.

No keď si pozriete jeho Saturny z tejto sezóny, fotené pri výške 30-40° tak to nikto nechápe. Chlap niečo vie, ale zjavne sa tým veľmi nechváli.
mitovka
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3993
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Doporučuji odkaz

#2279

Příspěvek od FunTomas »

...Chlap niečo vie, ale zjavne sa tým veľmi nechváli.Keď pozerám na tvoje fotky mám rovnaký dojem ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
viator
Příspěvky: 297
Registrován: 25. 03. 2009, 08:53

Doporučuji odkaz

#2280

Příspěvek od viator »


Keď pozerám na tvoje fotky mám rovnaký dojem  ;)
Tak s tým len súhlasím Pravdaže z môjho pohľadu je vás tu takých viac  :)
...astronómia vraj buduje pokoru a charakter. Neexistuje vraj žiadny lepší spôsob, ako ukázať smiešnosť ľudskej namyslenosti...
Odpovědět