Doporučuji odkaz
Doporučuji odkaz
http://www.novinky.cz/veda-skoly/244053 ... turnu.html Tak tohle nemá chybku. 
SW 254/1200 dobson, binokulár 20x80 UHC, okuláry: Nagler 7mm, Nagler 9mm, Nagler 13mm, Panoptic 24mm, Hyperion 5mm, Powermate 2,5x průměr 1,25“, SP 10, 25, měsíční filr, laserový kolimátor.
Doporučuji odkaz
Spíše doporučuji tento odkaz http://www.astro.cz/apod/ap110904.html Rozhodně nemám nic proti novinkám.cz 
Dobson 200/1200
Doporučuji odkaz
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Doporučuji odkaz
GSO RC 152/1370, TS APO Quadruplet 70/350, Baader Scopos 66/400, montáž CG-5 GT ADV, ASI1600MM-C, ASI462MM, ASI220MM mini, Canon EOS600Dmod., SharpCap, PHD2, triedr Helios 7x50
-
Peter Godovič
- Příspěvky: 123
- Registrován: 07. 02. 2008, 21:29
Doporučuji odkaz
Vybuch blizkej supernovy: http://veda.sme.sk/c/6049958/vybuchla-n ... rocia.html
Peter Godovič
- KpS
- Příspěvky: 2769
- Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
- Bydliště: Praha Lužiny
- Věk: 80
- Kontaktovat uživatele:
Doporučuji odkaz
Astronomy photographer of the year 2011:
http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-14792580 Video na odkazu stojí zato zhlédnout celé. Vítězný snímek Jupiter (Damian Peach) je až na konci. Je to v historii této ceny poprvé, kdy se celkovým vítězem stala fotografie ze sekce 'Sluneční soustava'. Planetární fotografové se radují.
http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-14792580 Video na odkazu stojí zato zhlédnout celé. Vítězný snímek Jupiter (Damian Peach) je až na konci. Je to v historii této ceny poprvé, kdy se celkovým vítězem stala fotografie ze sekce 'Sluneční soustava'. Planetární fotografové se radují.
Karel
Doporučuji odkaz
http://fdsa-blog.blogspot.com/
Astronomický blog finského pozorovatele a kreslíře Jaakka Saloranty - psaný v angličtině.
Doporučuji si prohlédnout reporty a kresby z jeho cesty po Arizoně a Kalifornii - třeba jeho NGC 7009 (mlhovina Saturn) přes 22" dobson je fantastická.
Astronomický blog finského pozorovatele a kreslíře Jaakka Saloranty - psaný v angličtině.
Doporučuji si prohlédnout reporty a kresby z jeho cesty po Arizoně a Kalifornii - třeba jeho NGC 7009 (mlhovina Saturn) přes 22" dobson je fantastická.
Dobsony (16",10"), malokuky (3",4",5", 6"), SC 6" ,a nějaká drobotina.
Doporučuji odkaz
Video na odkazu stojí zato zhlédnout celé. Vítězný snímek Jupiter (Damian Peach) je až na konci. Je to v historii této ceny poprvé, kdy se celkovým vítězem stala fotografie ze sekce 'Sluneční soustava'. Planetární fotografové se radují.
Hadam bude tento priamy odkaz lepsi:
http://www.nmm.ac.uk/visit/exhibitions/ ... -the-year/
je sa na co pozerat i zhodnotit si, kde sa asi nachadzame
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Doporučuji odkaz
Takto mně baví víc. Mito je ďas, ale tohle je pořád neuvěřitelný rozdíl.
http://farm6.static.flickr.com/5135/553 ... 0779_b.jpg
http://farm6.static.flickr.com/5135/553 ... 0779_b.jpg
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
- KpS
- Příspěvky: 2769
- Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
- Bydliště: Praha Lužiny
- Věk: 80
- Kontaktovat uživatele:
Doporučuji odkaz
Vítěz má před peletonem značný náskok a všichni kroutí hlavou, čím to je. Těch faktorů musí být víc. Není to jen Barbados, fotí i v Anglii.
Karel
Doporučuji odkaz
No veď práve to. Roky sa všetci utešovali že Damian chodí na Barbados a Tenerife a spraví tam brutálne snímky. A je pravda že vtedy medzi jeho snímkami z UK a Barbadosu bol veľký rozdiel.
No keď si pozriete jeho Saturny z tejto sezóny, fotené pri výške 30-40° tak to nikto nechápe. Chlap niečo vie, ale zjavne sa tým veľmi nechváli.
No keď si pozriete jeho Saturny z tejto sezóny, fotené pri výške 30-40° tak to nikto nechápe. Chlap niečo vie, ale zjavne sa tým veľmi nechváli.
mitovka
Doporučuji odkaz
...Chlap niečo vie, ale zjavne sa tým veľmi nechváli.Keď pozerám na tvoje fotky mám rovnaký dojem 
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Doporučuji odkaz
Keď pozerám na tvoje fotky mám rovnaký dojem ;)
Tak s tým len súhlasím Pravdaže z môjho pohľadu je vás tu takých viac :)
...astronómia vraj buduje pokoru a charakter. Neexistuje vraj žiadny lepší spôsob, ako ukázať smiešnosť ľudskej namyslenosti...