Tip na výhodný nákup

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Tip na výhodný nákup

#211

Příspěvek od Duk »

Roztomilý kousek a za nějaký mizerný 1/4 milion. Ještě to chce si koupit náklaďák s jeřábem a plošinou.

Tak černě bych to neviděl. Vynález kola se stal převratnou událostí. :)
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3324
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Tip na výhodný nákup

#212

Příspěvek od michal.b »

Okulary Antares Speers WALER za neuveritelne nizke ceny - 9.4mm za 82 dolaru, 13,4mm za 88 dolaru. Sice se nejspis jedna o casove omezenou akci (takze si pospeste), ale v tomto pripade jde o splneni nemozneho: kvalitni, sirokouhly a levny okular existuje! :D
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3993
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Tip na výhodný nákup

#213

Příspěvek od FunTomas »

...kvalitni, sirokouhly a levny okular existuje! :DNo pravdepodobne nie všetky tri vlastnosti budú splnené. Keďže cena a zorné pole je definované jasne, problém bude asi v parametri Kvalitní. :)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3324
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Tip na výhodný nákup

#214

Příspěvek od michal.b »


No pravdepodobne nie všetky tri vlastnosti budú splnené. Keďže cena a zorné pole je definované jasne, problém bude asi v parametri Kvalitní. :)
Kvalita je sice subjektivni pojem, ale ja jsem s nim v tomto ohledu spokojeny. Pro me jsou vsechny tri paremetry splnene.
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3324
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Tip na výhodný nákup

#215

Příspěvek od michal.b »

A jeste jeden tip - Astronomics maji v akci okulary TMB Planetary za 40 dolaru/kus.
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Tip na výhodný nákup

#216

Příspěvek od ceres »

Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 50

Tip na výhodný nákup

#217

Příspěvek od Prazan »

to ceres: K čemu by to mělo být dobré (pro astronomii)? Přijde mi, že z netelefonu za další peníze udělali nefotoaparát.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Tip na výhodný nákup

#218

Příspěvek od ceres »

to ceres: K čemu by to mělo být dobré (pro astronomii)? Přijde mi, že z netelefonu za další peníze udělali nefotoaparát.
to mal byt pokus o vtip ::)
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 50

Tip na výhodný nákup

#219

Příspěvek od Prazan »

Jo tak Já jsem se lekl, že Ti ruplo v kouli :-D
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
achromat
Příspěvky: 342
Registrován: 07. 01. 2008, 23:46

Tip na výhodný nákup

#220

Příspěvek od achromat »

tak toto je cena za hubicku a zit tak este v amerike...

TMB-80 Signature Series 80mm f/6.3 ED triplet apochromatic refractor optical tube...................$995.00

http://www.astronomics.com/main/product ... t_id/TMB80

Uživatelský avatar
M32
Příspěvky: 118
Registrován: 05. 09. 2004, 04:20
Bydliště: Rakovník

Tip na výhodný nákup

#221

Příspěvek od M32 »

Komu chybějí některá DVD, která vycházela u novin ze seriálů: COSMOS - Carl Sagan; Vesmír (BBC); Planety (BBC) - dnes jsem je viděla v Praze, ve stánkovém proskleném obchůdku /prodávají pouze novinové DVD/ v podloubí u vstupu do stanice metra Můstek ve Vodičkově ulici - nedaleko obchodu FOTO Škoda.
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1746
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 44

Tip na výhodný nákup

#222

Příspěvek od Chef »

SBIG Summer Sale just announced! Save up to $1500 on SBIG ST and STL CCD cameras!

http://www.optcorp.com/productList.aspx?uid=1523
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina APO 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, AM5, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI: 294MC,462MC,662MC,2600MM,2600MCduo; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst;
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Tip na výhodný nákup

#223

Příspěvek od Lukina »

V Globusu v Liberci jsem vcera objevil nekolik druhu stativu. Jsou tam klasicke trojnozky i monostativ. Ja jsem si koupil za 10 kč stolni ministativek. Je to tenhle: http://image.japanphoto.no/x/x/scale/p/ ... %20Big.jpg
Mame doma i ten gumevej, ale tenhle je stabilnejsi.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Tip na výhodný nákup

#224

Příspěvek od stana »

Jsem objevil v Olomouci ten hliníkový trojkufřík za 600 kč..
/ale nekupoval jsem ho, mám už na okuláry tu plastovou truhlu na nářadí/.
Aspoň jsem si koupil karimatku, že z ní udělám/vyřežu vystýlku.
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4675
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Tip na výhodný nákup

#225

Příspěvek od biker.fm »

Jsem objevil v Olomouci ten hliníkový trojkufřík za 600 kč..V kerempak obchode, Baumax ? Ve ctvrtek jsem v Olmiku a tak bych si to "rodinne kufrikove baleni" poridil.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět