Dalekohled snů
Re: Dalekohled snů
Narazil jsem na dobryho fandu astronomie:D
http://www.spaceobs.com/en/Alain-Maury- ... -telescope
http://www.spaceobs.com/en/Alain-Maury- ... -telescope
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
- Psion
- Příspěvky: 12971
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
-
Medojedlik
- Příspěvky: 289
- Registrován: 11. 09. 2016, 20:18
- Bydliště: Nupaky
- Věk: 42
Re: Dalekohled snů
Tak ten netroskaril. 150 mm jako hledacek...je to trosku vetsi meritko 
OO UK CT8 F4.5,TS SD-APO 80/560, AP900GTO CP4
Moravian C1+ 12000A, Canon EOS600D mod. by Ewers
QHY5L-IIC,ASI 290 mm
Trieder Celestron 15x70
medojedlik@gmail.com
Moravian C1+ 12000A, Canon EOS600D mod. by Ewers
QHY5L-IIC,ASI 290 mm
Trieder Celestron 15x70
medojedlik@gmail.com
Re: Dalekohled snů
Me se libi ten jeho vyraz v obliceji, pred rozbalenym pokovenym zrcadlem:D
Asi bych se tvaril uplne stejne
Asi bych se tvaril uplne stejne
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Re: Dalekohled snů
Heh na beznych dalekohladoch je upozornenie "Nepozerajte sa na Slnko bez patricneho filtra" pri tomto sa asi da pridat aj Mesiac.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon R10, ASI220Mini, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Re: Dalekohled snů
Pokud budeš mít dalekohled jakéhokoliv průměru a zvolíš zvětšení tak, abys měl průměr výstupní pupily 6,1 mm, tak na tom budeš stejně jako on. A oko si zvykne. S triedrem 7x50 jsi na tom hůř 
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
- Roman (Rick)
- Příspěvky: 6266
- Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dalekohled snů
Noo, opacha je to riadna, povedal by som "obsession" v pravom zmysle slova
. Len by ma zaujímala využiteľnosť toho celého. A ako často jazdí na tú lokalitu pozorovať ...
Re: Dalekohled snů
Tohle bych neřešil. Myslím, že stačí jedno podařené pozorování měsíčně tím obrem a další měsíc to člověk bude vstřebávat a bude v klidu, ikdyž bude měsíc zataženoRoman (Rick) píše: Len by ma zaujímala využiteľnosť toho celého. A ako často jazdí na tú lokalitu pozorovať ...
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dalekohled snů
O obřích dalekohledech je i dnešní článek.
https://www.astro.cz/clanky/ostatni/ces ... -metr.html
https://www.astro.cz/clanky/ostatni/ces ... -metr.html
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Re: Dalekohled snů
Hezký článek Martine,
doporučuji všem přečíst co nejdříve.
doporučuji všem přečíst co nejdříve.
Kafka
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
Refraktor 135/1602 s Chromacorem N, LUNT 35/400, Dobson SW 254/1200, Zeiss 63/840, SW ED 80/600, binar Zeiss 50/540, Somet binar 25x100, triedr Tento 20x60, triedr Zeiss Jenoptem 10x50w, kukátko Kasai WideBino 2,3x40.....
-
Medojedlik
- Příspěvky: 289
- Registrován: 11. 09. 2016, 20:18
- Bydliště: Nupaky
- Věk: 42
Re: Dalekohled snů
OO UK CT8 F4.5,TS SD-APO 80/560, AP900GTO CP4
Moravian C1+ 12000A, Canon EOS600D mod. by Ewers
QHY5L-IIC,ASI 290 mm
Trieder Celestron 15x70
medojedlik@gmail.com
Moravian C1+ 12000A, Canon EOS600D mod. by Ewers
QHY5L-IIC,ASI 290 mm
Trieder Celestron 15x70
medojedlik@gmail.com
- Psion
- Příspěvky: 12971
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dalekohled snů
U toho zmiňovaného 70" dobsona Mike Clementse jsem stál osobně, je to neskutečné "hovado", mimochodem sekundár, jestli se dobře pamatuju má 60cm!
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Dalekohled snů
Psion: to mi připomnělo, jak kluci říkali, když se Uwe na Edelweißspitze zeptal, jak velké s sebou mají dalekohledy, že tak velký on má sekundár
Přitom kluci zrovna malé přístroje nevozí. Díky za přečtení, poděkování patří hlavně Ladinovi za nápad.
Přitom kluci zrovna malé přístroje nevozí. Díky za přečtení, poděkování patří hlavně Ladinovi za nápad.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Re: Dalekohled snů
Nuz dalekohlad snov. Aby mal efektivny priemer zrkadla/objektivu 250mm ale nebol sirsi ako 150mm, dlhy bol len 30cm a vazil 3kg , tu sa ale dostavame na limity co tento vesmir s jeho fyzikalnymi zakonmi dovoluje : )
Newton 200/800, Maksutov 127/1500, SW ED120/900 , Coronado PST, grab-n-go TS SDAPO 72/432 na minidobsone Montaze: NexStar Evolution, NexStarSLT.
- Nascarphone
- Příspěvky: 293
- Registrován: 17. 08. 2011, 20:53
- Bydliště: Praha Letňany
- Věk: 38
Re: Dalekohled snů
Pro mě byl dalekohled snů velký dobson, tak jsem si pořídil 450ku ... pak to bylo SCT+hyperstar - splněno ... nyní pokukuji po RASA 11. Žijeme v době, kdy je dostupné velké množství techniky a můžeme si tak plnit své sny, alespoň v mém případě.
Jedno je ale zatím nedosažitelné a to odstranění atmosféry - adaptivní optika. Není to vyloženě dalekohled, nýbrž doplněk, který by ocenil a chtěl snad každý astronom. S tím by se stal snad každý dalekohled dalekohledem snů. Uvidíme, zda někdy v budoucnu se tento optický prvek objeví v amatérském odvětví za přijatelnou cenu.
Jedno je ale zatím nedosažitelné a to odstranění atmosféry - adaptivní optika. Není to vyloženě dalekohled, nýbrž doplněk, který by ocenil a chtěl snad každý astronom. S tím by se stal snad každý dalekohled dalekohledem snů. Uvidíme, zda někdy v budoucnu se tento optický prvek objeví v amatérském odvětví za přijatelnou cenu.
Celestron RASA 11; C9.25+hyperstar; SW 50ED Evoguide; TS 102/714
Daystar Quark Chromosphere
SW EQ-8R Pro; Nexstar Evo
ZWO ASI 1600MMC; 2600MC; 2600MM; 174MMC
APM 20x80 ED Triplet
http://astrofotky.cz/~LiJak
https://www.flickr.com/photos/193485630@N06/
Daystar Quark Chromosphere
SW EQ-8R Pro; Nexstar Evo
ZWO ASI 1600MMC; 2600MC; 2600MM; 174MMC
APM 20x80 ED Triplet
http://astrofotky.cz/~LiJak
https://www.flickr.com/photos/193485630@N06/