Lidlskop
Lidlskop
Pro Arion: Obrázky Měsíce a Saturnu jsou dělané
přes skla okna?
přes skla okna?
Murphyho zákon seeingu: Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Lidlskop
Tu su este nejake videa spravene cez Skylux:
http://www2.mail.volny.cz/~~ffffffca058 ... estore.php Tie som robil spolocne s fotkami, ale mesiac a saturn nie je snimany ten isty den. Mozno budu robit problem pri prehravani lebo som ich konvertoval na maly format. Ak nepojdu skuste kodek Divx.
http://www2.mail.volny.cz/~~ffffffca058 ... estore.php Tie som robil spolocne s fotkami, ale mesiac a saturn nie je snimany ten isty den. Mozno budu robit problem pri prehravani lebo som ich konvertoval na maly format. Ak nepojdu skuste kodek Divx.
Lidloskop 70/700, Skywatcher 90/910
Lidlskop
Lidlskop opět v prodeji od 22.2.2007:
http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. ... r_teleskop
http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. ... y_teleskop
http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. ... r_teleskop
http://www.lidl.cz/cz/home.nsf/pages/c. ... y_teleskop
- MMys
- Příspěvky: 18570
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Lidlskop
Jak bys ho používal s Newtonem 254 ??? Naprosto nechápu. To jako že bys s sebou vozil 2 dalekohledy a při pozorování to střídal ?
Podle mne je to téměř hračka pro malé děti. V zemi původu rozhodně ! A u nás už skoro taky.
Podle mne je to téměř hračka pro malé děti. V zemi původu rozhodně ! A u nás už skoro taky.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Lidlskop
Nebo bych možná koupil pro přítelkyni radši ten Refraktor 70 za 2000,- , co myslíte?
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina APO 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, AM5, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI: 294MC,462MC,662MC,2600MM,2600MCduo; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst;
Lidlskop
milan1960 napsal: Ten refraktor 70 ten ma optiku z plastu nebo je to sklo??
O necem s "optikou" z plastu bychom se tady nebavili - to by nebyla optika. Jde o naprosto standardni achromaticky dublet se vzduchovou mezerou a jednoduchymi ( skoro zadnymi ) AR vrstvami, jaky se vyskytuje v nekolika destikach podobnych typu refraktoru.
O necem s "optikou" z plastu bychom se tady nebavili - to by nebyla optika. Jde o naprosto standardni achromaticky dublet se vzduchovou mezerou a jednoduchymi ( skoro zadnymi ) AR vrstvami, jaky se vyskytuje v nekolika destikach podobnych typu refraktoru.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
- MMys
- Příspěvky: 18570
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Lidlskop
Chef napsal: No myslel jsem to tak, že bych tim MEADE ETX-70 našel nějaký objekt a pak na něj nasměroval newtona....
Taky potřebuju jeden menší dalekohled pro přítelkyni...
To to dřív najdeš rovnou tím newtonem
Ale vážně, pokud máš takový dalekohled, tak jsou tohle opravdu vyhozené peníze, protože v tom uvidíš asi to, co v polovině triedru s objektivem 70mm. GO-TO u takhle malého dalekohledu je naprosto k ničemu. Všechny objekty které jsou v jeho dosahu najdeš tím Dobsonem za pár desítek sekund (pokud to umíš) až minut (pokud to neumíš) a uvidíš je neporovnatelně lépe. A na slebé ti ten malý dalekohled s GO-TO nepomůže, protože je v něm stejně neuvidíš a Dobsona těžko namíříš na stejné místo jen tak odhadem.
Pořiď si k tomu dosbonu raději pořádný atlas s objekty, a nebo nějakou navigaci (typu DSC, push-to).
Taky potřebuju jeden menší dalekohled pro přítelkyni...
To to dřív najdeš rovnou tím newtonem
Ale vážně, pokud máš takový dalekohled, tak jsou tohle opravdu vyhozené peníze, protože v tom uvidíš asi to, co v polovině triedru s objektivem 70mm. GO-TO u takhle malého dalekohledu je naprosto k ničemu. Všechny objekty které jsou v jeho dosahu najdeš tím Dobsonem za pár desítek sekund (pokud to umíš) až minut (pokud to neumíš) a uvidíš je neporovnatelně lépe. A na slebé ti ten malý dalekohled s GO-TO nepomůže, protože je v něm stejně neuvidíš a Dobsona těžko namíříš na stejné místo jen tak odhadem.
Pořiď si k tomu dosbonu raději pořádný atlas s objekty, a nebo nějakou navigaci (typu DSC, push-to).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Lidlskop
Díky za radu, asi to jsou opravdu vyhozené peníze a přítelkyně se se mnou bude muset hold dělit o newtona:-)
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina APO 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, AM5, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI: 294MC,462MC,662MC,2600MM,2600MCduo; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst;
Lidlskop
Ja len chcem dodat, ze pokial niekto vylozene chce 70-ku refraktor, ci zdovodov financnych, alebo akychkolvek inych, tak prave Skylux nie je najhorsia volba. Vzhladom na to ze opticky je na tom rovnako ako ktorykolvek iny dalekohlad s priemerom 70mm {ak neratame ED APO} ibaze za ten iny date tak dvoj az trojnasobok ceny Skyluxu a navyse ma celkom slusnu montaz a stativ. Ten ETX70 vzhladom na vacsiu ferebnu chybu a asi nie velku presnost a zivotnost mechanickych casti, kedze su s plastu, ako tu uz niekto spominal by som asi nebral. Ale to je len moj osobny nazor, ktory je ovplyvneny tym ze Skylux vlastnim a som s nim spokojny. Ked si kupim daku 200-vku budem pravdepodobne hovorit nieco ine, ale myslim si ze v tomto pripade az tak neplati ,ze za malo penazi malo muziky...
Lidloskop 70/700, Skywatcher 90/910
