TV TIPY

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nnexus
Příspěvky: 67
Registrován: 05. 09. 2006, 02:35

TV TIPY

#181

Příspěvek od nnexus »

Zítra v sobotu nezapomeňte na Primě na KONTAKT ve 20.00 a hned poté KOULE ve 23.05 !!! Povinnost pro každého zájemce o vesmír :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 25296
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 77

TV TIPY

#182

Příspěvek od MilAN »

nnexus napsal: ! Povinnost pro každého zájemce o vesmír  :DPotom se ale nesmíš divit některým názorům "astronomů" na vesmír. ;D
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Maros
Příspěvky: 300
Registrován: 08. 01. 2005, 00:31

TV TIPY

#183

Příspěvek od Maros »

nnexus napsal: Zítra v sobotu nezapomeňte na Primě na KONTAKT ve 20.00 a hned poté KOULE ve 23.05 !!! Povinnost pro každého zájemce o vesmír  :D
Kontakt je blbost..alebo ze by som si to pozrel aj stvrty krat ;D
LbA

TV TIPY

#184

Příspěvek od LbA »

Objavil som tento dokumentarny serial prilis neskoro ale je vyborny
http://tinyurl.com/yd3jem
Odporucam. Prave ide na CT2. Kedy pojde dalsia cast netusim :)
______________________
Link na internetovy stream je tu
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10 ... model.html
Pekne od prvej casti :)
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

TV TIPY

#185

Příspěvek od eastman »

Skoro jasno jde každý čtvrtek kolem páté hodiny na ČT2, 23.11.06 jde osmý díl ze třinácti. ;)
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

TV TIPY

#186

Příspěvek od eastman »

Dnes v pořadu České hlavy bude o předpovědi slunečního větru.
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
LbA

TV TIPY

#187

Příspěvek od LbA »

11.5.2006 (stvrtok) vecer na dvojke bude repriza relacie Pod lampou. tema bude o teorii relativity.Kto nahodou nevidel tuto cast, nech taha....
Su tam aj dalsie zaujimave casti (a nie len o astronomii)
http://rapidshare.de/users/70NIFR
Postup pri tahani je takyto... Kliknete na dany subor, vyberiete si prislusny typ downloadu. Free ma tu nevyhodu, ze niekedy musite dost dlho cakat kym sa dostanete na rad a plateny je relativne drahy :(
Vpisete overovaci kod
A potom uz len tahat :)
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

TV TIPY

#188

Příspěvek od MIZ »

PLS jaxe jmenuje konkrétní soubor(y) s tímto tématem? Zdá se mi to tam nějak chaoticky řazené... ???
díky
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
LbA

TV TIPY

#189

Příspěvek od LbA »

MIZ napsal: PLS jaxe jmenuje konkrétní soubor(y) s tímto tématem? Zdá se mi to tam nějak chaoticky řazené... ???
díkyNie je to chaoticky radene... je to podla datumov... Napr relacia s Grygarom je "okna vesmiru dokoran" ... HQ je vysoka kvalita zaznamu LQ je nizka kvalita.
Na rapidshare mozes zdielat max 100 MB subor, preto je to rozdelene do casti. Stiahni prislusne casti suboru (part1 az part7 napr) a rozbal vo winrare alepo podobnom softe na pracu s archivmi...
A pozeraj.
Vyborna je aj cast Nobelove ceny 2006
Odporucam aj Zivot pod hviezdami.
Cast o teorii relativity sa vola Einstein. Ale neprehlupis ked si stiahnes vsetko.
Pod lampou je asi najlepsia diskusna relacia v SR a CR..
3J

TV TIPY

#190

Příspěvek od 3J »

Je to sice Rádio ne TV ale na stránkách
http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=3191
konečně začal fungovat archív pořadu Nebeský cestopis Českého rozhlasu Leonardo

Je to pořad věnovaný, jak jinak, než astronomii ;D
Uživatelský avatar
ViktoR
Příspěvky: 92
Registrován: 02. 10. 2004, 15:24
Bydliště: Praha

TV TIPY

#191

Příspěvek od ViktoR »

Teď skončil vynikající díl seriálu Simpsonovi:) Tenhle díl se jemnoval "Vraťte mi hvězdnou oblohu" a je prakticky celý věnovám světelnému znečištění ve Sprinfieldu:)
Pokud jste ho neviděli, máte možnost ještě dnes v noci: Středa 10.1.2007 01:50 - ČT1: Simpsonovi XIV (16/22)
Neni to žádný poučný pořad ale na zasmání je to výborný:D
Uživatelský avatar
nnexus
Příspěvky: 67
Registrován: 05. 09. 2006, 02:35

TV TIPY

#192

Příspěvek od nnexus »

Diky za tip ;). Špatný není ani díl "Bartova kometa", ale ten už asi byl. Bart musí po škole za trest ředitelovi Skinnerovi zapisovat rektascenze a deklinace objektů na obloze, protože se ředitel snaží objevit novou hvězdu. Bart mu jí ale "vyfoukne" a stane se slavným a kometa se pojmenuje po Bartovi. To ale ještě neví, že to má kometa namířeno přímo na Springfield...
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 45

TV TIPY

#193

Příspěvek od Martin Vyskočil »

http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=15

Archiv poradu METEOR z Ceskeho rozhlasu. V listopadu cetli na pokracovani "Kolumbove vesmiru". Nevim, jak dlouho ty porady uchovavaji, ale ted to tam je jeste cely.

Krome toho tam jsou v tomto poradu velmi casto prispevky souvisejici s astronomii.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

TV TIPY

#194

Příspěvek od karel.mokry »

Martin Vyskocil napsal: http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=15

Archiv poradu METEOR z Ceskeho rozhlasu. V listopadu cetli na pokracovani "Kolumbove vesmiru". Nevim, jak dlouho ty porady uchovavaji, ale ted to tam je jeste cely.

Krome toho tam jsou v tomto poradu velmi casto prispevky souvisejici s astronomii.
Dalsim zdrojem je CRo Leonardo, odkazy na nektere porady najdete i na astro.cz v clanku "Rok Slunce s Leonardem" - http://www.astro.cz/clanek/2624
Uživatelský avatar
fidler
Příspěvky: 398
Registrován: 18. 07. 2004, 20:51

TV TIPY

#195

Příspěvek od fidler »

Odpoledne v 15.50 dávají na
Nově film - Mise na Mars . Stojí za to ho shlédnout, nebo raději jít na houby - u nás momentálně rostou ??
Odpovědět