Rada - teleskop jako dárek
Rada - teleskop jako dárek
boruvka175
Doporučuji v sekci Astrobazar - Koupím napsat požadavek. Možná někdo má doma už nepoužívaný a prodá.
Dobré napsat pro koho je (dospělý, dítě) i přibližné místo bydliště (mnozí to neradi posílají poštou), popř. někoho v okolí požádat o možnost se podívat teleskopem ať máte představu.
Doporučuji v sekci Astrobazar - Koupím napsat požadavek. Možná někdo má doma už nepoužívaný a prodá.
Dobré napsat pro koho je (dospělý, dítě) i přibližné místo bydliště (mnozí to neradi posílají poštou), popř. někoho v okolí požádat o možnost se podívat teleskopem ať máte představu.
- Stanislavxyz
- Příspěvky: 1375
- Registrován: 24. 10. 2012, 19:10
Rada - teleskop jako dárek
(((generace možná vyrostly na malých refraktorech, ale ty taky nebydlíš na stromě, i když víš, že jsme tam generačně byli))) Nebydlím, ale chtěl bych Nejsem proti pokroku, ale zároveň si nemyslím že pokrok by měl znamenat mít všeho víc a ještě větší.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Rada - teleskop jako dárek
ahoj,
chci vybrat pro někoh jiného jako dárek telekop. Jednalo by se o teleskop pro začátečníky. Mám limit 3 000 Kč. nějaké jsem prohlédl, ale nevím stále jaký. Dám sem odkazy a poprosím vás o doporučení který je nevhodnější, příp. doporučte jiný v tomto cenovém rozmezí. Absolutně se v tom nevyznám. děkuji.
http://www.eva.cz/zbozi/54921/teleskop- ... -21037-ds/
http://www.eva.cz/zbozi/54922/teleskop- ... -31035-ds/
http://www.eva.cz/zbozi/54923/teleskop- ... -eq-21062/
:-*
chci vybrat pro někoh jiného jako dárek telekop. Jednalo by se o teleskop pro začátečníky. Mám limit 3 000 Kč. nějaké jsem prohlédl, ale nevím stále jaký. Dám sem odkazy a poprosím vás o doporučení který je nevhodnější, příp. doporučte jiný v tomto cenovém rozmezí. Absolutně se v tom nevyznám. děkuji.
http://www.eva.cz/zbozi/54921/teleskop- ... -21037-ds/
http://www.eva.cz/zbozi/54922/teleskop- ... -31035-ds/
http://www.eva.cz/zbozi/54923/teleskop- ... -eq-21062/
:-*
Rada - teleskop jako dárek
Z těchto bych volil 1. V cenovém limitu 3 000,- se mnoho dalších nevymyslí.
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
- Honza Ebr (honza42)
- Příspěvky: 3582
- Registrován: 20. 10. 2004, 14:48
Rada - teleskop jako dárek
Jenomže stanovit si cenový limit bez předchozí znalosti problematiky, je nesmysl. Taky neni možný přijít a říct, že chci nový auto do 30 tisíc, protože dostanu tak maximálně skůtr. Šance, že pohled 7cm dalekohledem zaujme někoho, kdo neni nebezpečný blázen do astronomie, je poměrně malá, manipulace s dalekohledem na trojnožce s lehkou montáží je navíc dost nepohodlná.
Nejlvenější dalekohledy, o kterých bych uvažoval, jsou menší Dobsony, jako - http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3653.html (15 cm verze je levnější, ale o tak málo, že to moc nestojí za tu úsporu). Nevýhoda je, že takový dalekohled je vhodný jenom pro lidi, co bydlí na tmavším místě nebo mají vlastní auto (kvůli přesunu), ovšem ono to u těch trubek na trojnožkách není o tolik lepší.
Existují i další, menší, lehčí a obecně jiné podle mě použitelné dalekohledy, ale paradoxně jsou všechny dražší.
Nejlvenější dalekohledy, o kterých bych uvažoval, jsou menší Dobsony, jako - http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3653.html (15 cm verze je levnější, ale o tak málo, že to moc nestojí za tu úsporu). Nevýhoda je, že takový dalekohled je vhodný jenom pro lidi, co bydlí na tmavším místě nebo mají vlastní auto (kvůli přesunu), ovšem ono to u těch trubek na trojnožkách není o tolik lepší.
Existují i další, menší, lehčí a obecně jiné podle mě použitelné dalekohledy, ale paradoxně jsou všechny dražší.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 250D a R50, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, Meopta S2 82HD, TAL MT-3S
Rada - teleskop jako dárek
Ono 3000 je zrovna dost blbá cena Do ní se vleze zřejmě jediný rozumný dalekohled:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... 18572.html
je to stolní varianta, čili to chce na něco postavit (nebo si k tomu lehnout)
Přes limit je pak větší bráška:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3660.html
ale ten skoro nemá cenu, protože pak je tu ten dobson klasický:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3652.html
Rozumným kompomisem může být tento refraktůrek:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3494.html
není tak výkoný ale na menší zvětší dostačuje, je vhodný i na denní pozorování a dobře přenosný.
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... 18572.html
je to stolní varianta, čili to chce na něco postavit (nebo si k tomu lehnout)
Přes limit je pak větší bráška:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3660.html
ale ten skoro nemá cenu, protože pak je tu ten dobson klasický:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3652.html
Rozumným kompomisem může být tento refraktůrek:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3494.html
není tak výkoný ale na menší zvětší dostačuje, je vhodný i na denní pozorování a dobře přenosný.
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Rada - teleskop jako dárek
PETA2: Jestli není šance koupit tenhle http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3652.html tak snad jedině tenhle http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3660.html
Nebo jestli by nevadilo, že nebude zrovna úplně novej, tak za osm stovek tenhle. http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 927965/2#2 Jistě záleží pro koho to máš, ale za ty peníze se s tím dá trochu do začátku vyblbnout.
Nebo jestli by nevadilo, že nebude zrovna úplně novej, tak za osm stovek tenhle. http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 927965/2#2 Jistě záleží pro koho to máš, ale za ty peníze se s tím dá trochu do začátku vyblbnout.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
- Honza Ebr (honza42)
- Příspěvky: 3582
- Registrován: 20. 10. 2004, 14:48
Rada - teleskop jako dárek
Ono 3000 je zrovna dost blbá cena Do ní se vleze zřejmě jediný rozumný dalekohled:
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... 18572.html
je to stolní varianta, čili to chce na něco postavit (nebo si k tomu lehnout)
Jestli je to jenom přebarvená verze toho, co prodávali ve stejné velikosti před pár lety, tak to už bych snad doporučil radši nějaký ten refraktor na statívku, ten minidobson je opticky neštěstí.
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... 18572.html
je to stolní varianta, čili to chce na něco postavit (nebo si k tomu lehnout)
Jestli je to jenom přebarvená verze toho, co prodávali ve stejné velikosti před pár lety, tak to už bych snad doporučil radši nějaký ten refraktor na statívku, ten minidobson je opticky neštěstí.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 250D a R50, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, Meopta S2 82HD, TAL MT-3S
Rada - teleskop jako dárek
Jako začátečnický dalekohled bych preferoval tohle řešení :
http://www.binox.cz/80mm-refraktory-coc ... -sk804az3/
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3494.html
http://www.astro-partner.cz/teleskop-sk ... p-250.html
Proti přístrojům v podobné cenové relaci má mnoho plus :
lehký
přenosný
jednoduše ovladatelný
jednoduchá dostupnost ovládacích prvků
jednoduché a intuitivní zaměřování
dobrá poloha pozorovatele
velké zorné pole
netřesoucí se stativ, který snese všechna použitelná zvětšení
zvětšení do 80 x celkem bez problémů
http://www.binox.cz/80mm-refraktory-coc ... -sk804az3/
http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3494.html
http://www.astro-partner.cz/teleskop-sk ... p-250.html
Proti přístrojům v podobné cenové relaci má mnoho plus :
lehký
přenosný
jednoduše ovladatelný
jednoduchá dostupnost ovládacích prvků
jednoduché a intuitivní zaměřování
dobrá poloha pozorovatele
velké zorné pole
netřesoucí se stativ, který snese všechna použitelná zvětšení
zvětšení do 80 x celkem bez problémů
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
- Stanislavxyz
- Příspěvky: 1375
- Registrován: 24. 10. 2012, 19:10
Rada - teleskop jako dárek
Nebo jestli by nevadilo, že nebude zrovna úplně novej, tak za osm stovek tenhle. http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 927965/2#2 Jistě záleží pro koho to máš, ale za ty peníze se s tím dá trochu do začátku vyblbnout.
Ten ale, jestli jsem to dobře pochopil, není se stativem a montáží. Když koupí AZ 3 za 2200,- bude se blížit nové sestavě jakou doporučuje MilAN.
Ten ale, jestli jsem to dobře pochopil, není se stativem a montáží. Když koupí AZ 3 za 2200,- bude se blížit nové sestavě jakou doporučuje MilAN.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Rada - teleskop jako dárek
Milá PETA2, ak máš tú osobu, ktorú chystáš obdarovať, úprimne rada, tak jej nekupuj teleskop do 3000. Výrobcovia vyrábajú pre každý cenový "strop", ale rozdiely zistíš iba ak sa pozrieš na oblohu.
Astronóm si už vie vybrať teleskop a Neastronómovi by som radšej hocijaký iný darček a nie teleskop vybraný na základe ceny.
PS: Aj začiatočníci si zaslúžia kvalitnú výbavu.
Astronóm si už vie vybrať teleskop a Neastronómovi by som radšej hocijaký iný darček a nie teleskop vybraný na základe ceny.
PS: Aj začiatočníci si zaslúžia kvalitnú výbavu.
Rada - teleskop jako dárek
Ten "malokuk" 80/400 je nahodou celkom podareny zaklad, ktory sa da zobrat zo sebou vsade aj ked je 500kc cez limit.
ES Dobson 300/1500, APO 127 ... Binohlavky, Binokukatka
Rada - teleskop jako dárek
PETA2 - ten budoucí obdarovaný již hvězdy/planety sledoval? nebo je to úplný začátečník?
je možné že daný teleskop ho neuspokojí, kupovat takový dárek "na blind" je riziko. doporučuji vytisknout doma na tiskárně "dárkovou poukázku" na 3000kč, s tím ať si vybere sám nejlepší a doloží peníze.
v astrobazar/koupím - napsat inzerát koupím teleskop pro začátečníka, třeba někdo prodá kvalitnější (také by bylo dobré napsat obec kde bydlíš, on to někdo nerad posílá poštou, tak neodpovídá, na malou vzdálenost dojedeš).
je možné že daný teleskop ho neuspokojí, kupovat takový dárek "na blind" je riziko. doporučuji vytisknout doma na tiskárně "dárkovou poukázku" na 3000kč, s tím ať si vybere sám nejlepší a doloží peníze.
v astrobazar/koupím - napsat inzerát koupím teleskop pro začátečníka, třeba někdo prodá kvalitnější (také by bylo dobré napsat obec kde bydlíš, on to někdo nerad posílá poštou, tak neodpovídá, na malou vzdálenost dojedeš).
Rada - teleskop jako dárek
Ahoj,
chtěla bych manželovi koupit k Vánocům dalekohled, proto se obrácím tady. Manžel by chtěl začít pozorovat hvězdy a planety zkušenosti žádné nemá tak bych potřebovala dalekohled pro začátečníka.
Vím, že témata jaký první dalekohled si pořídit je tady spoustu ale jsem líná hledat a ani těmhle tématům nerozumím. :-/
Proto bych se chtěla zeptat jaký je podle vás nejvhodnější a jakou nejnutnější výbavu do začátku k němu pořídit?
Taky bych poprosila o tipy v dostupné cenové relaci, kdyby to manžela nenadchlo tak ať mě pak nežere že jsem za to bouchla třeba 10 000.
Děkuji a pěkný večer.
chtěla bych manželovi koupit k Vánocům dalekohled, proto se obrácím tady. Manžel by chtěl začít pozorovat hvězdy a planety zkušenosti žádné nemá tak bych potřebovala dalekohled pro začátečníka.
Vím, že témata jaký první dalekohled si pořídit je tady spoustu ale jsem líná hledat a ani těmhle tématům nerozumím. :-/
Proto bych se chtěla zeptat jaký je podle vás nejvhodnější a jakou nejnutnější výbavu do začátku k němu pořídit?
Taky bych poprosila o tipy v dostupné cenové relaci, kdyby to manžela nenadchlo tak ať mě pak nežere že jsem za to bouchla třeba 10 000.
Děkuji a pěkný večer.
Rada - teleskop jako dárek
MonRenata: Ahoj a vítej na AF. Jestli to Tvůj manžel myslí vážně, tak do deseti tisíc tenhle. http://www.supra-dalekohledy.cz/dalekoh ... -3653.html
Možná bych ještě k tomu koupil tenhle okulár http://www.binox.cz/okulary-sky-watcher ... 1-25-quot/, ale není to zatím nutné. Nebo jestli nemá mapu hvězdné oblohy, tak tu bude určitě potřebovat. Nic jiného zatím nepotřebuje a jistě si pak dokoupí co potřebovat bude.
Možná bych ještě k tomu koupil tenhle okulár http://www.binox.cz/okulary-sky-watcher ... 1-25-quot/, ale není to zatím nutné. Nebo jestli nemá mapu hvězdné oblohy, tak tu bude určitě potřebovat. Nic jiného zatím nepotřebuje a jistě si pak dokoupí co potřebovat bude.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/