Fotky našich miláčků...:-))
Fotky našich miláčků...:-))
Matěji krásný ::) Předpokládám, že objektiv asi nebude lenošit v krabičce.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
Fotky našich miláčků...:-))
nebude:-) bude z něj retro dalekohled, na planety. Snad jednou na pevnem stanovisti. Objektiv ma korekci typu B, je tedy korigovan lehce do zluta, tedy na planety nalezite!
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Fotky našich miláčků...:-))
Chystam pro nej historicky mosazny okularovy vytah a tubus z uslechtileho dreva.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Fotky našich miláčků...:-))
Držím palce, ať se dílo podaří. Z dob před asi 150ti lety, by tubus nemusel být nutně dřevěný, ale to je jedno. Ten pocit, že člověk pozoruje starým achromátem má své kouzlo.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
Fotky našich miláčků...:-))
jeden mosazny uz mam, ted je na rade dreveny! Zvlast kdyz mam i ten vytah.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Fotky našich miláčků...:-))
Však jó a na jaký okuláry (průměr) bude OV?
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
Fotky našich miláčků...:-))
jen na 1,25" a 1".
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Fotky našich miláčků...:-))
Krasny kousek, gratuluji. Nejaky starsi dreveny Metz tubus mam, ale je to spis na neco kolem 105mm a f/15.
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
Fotky našich miláčků...:-))
clovece,takovy veci mi vubec nerikej,netrap me predstavama! Mam jeste jinej historickej kousek,sice je to Zeiss,ale priblizne tech parametru.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Fotky našich miláčků...:-))
Matěji, gratuluji k pěknému kusu skla! Moc se těším na finální podobu dalekohledu a především, až se jím budu moci podívat!
Držím palce!
Jasné nebe! L.
Držím palce!
Jasné nebe! L.

Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Fotky našich miláčků...:-))
dekuju,sam se nemuzu dockat!
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Fotky našich miláčků...:-))
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
Fotky našich miláčků...:-))
skvely video, dekuju! Ten triplet je uzasnej...
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Fotky našich miláčků...:-))
pořád se honíme za tmou, snažíme se chytit co nejvíce světla, a mým klukům stačí polární hledáček vražený v montáži,... hvězdy vidí a jsou nadšený,... nebylo to dětství někdy krásné ;D ;D 
https://plus.google.com/u/0/photos/1122 ... 7537080911
https://plus.google.com/u/0/photos/1122 ... 7537080911
Fotky našich miláčků...:-))
Tak už mám hotovo. Ještě bednu a je fertig.
http://zoubeek.rajce.idnes.cz/Binokular_-_hotovo/
http://zoubeek.rajce.idnes.cz/Binokular_-_hotovo/