Fotky našich miláčků...:-))

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

Fotky našich miláčků...:-))

#1786

Příspěvek od Artaban »

Matěji krásný ::) Předpokládám, že objektiv asi nebude lenošit v krabičce.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1787

Příspěvek od Achernar »

nebude:-) bude z něj retro dalekohled, na planety. Snad jednou na pevnem stanovisti. Objektiv ma korekci typu B, je tedy korigovan lehce do zluta, tedy na planety nalezite!
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1788

Příspěvek od Achernar »

Chystam pro nej historicky mosazny okularovy vytah a tubus z uslechtileho dreva.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

Fotky našich miláčků...:-))

#1789

Příspěvek od Artaban »

Držím palce, ať se dílo podaří. Z dob před asi 150ti lety, by tubus nemusel být nutně dřevěný, ale to je jedno. Ten pocit, že člověk pozoruje starým achromátem má své kouzlo.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1790

Příspěvek od Achernar »

jeden mosazny uz mam, ted je na rade dreveny! Zvlast kdyz mam i ten vytah.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

Fotky našich miláčků...:-))

#1791

Příspěvek od Artaban »

Však jó a na jaký okuláry (průměr) bude OV?
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1792

Příspěvek od Achernar »

jen na 1,25" a 1".
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Sasa3
Příspěvky: 4699
Registrován: 06. 11. 2007, 15:22
Bydliště: Ricany
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#1793

Příspěvek od Sasa3 »

Krasny kousek, gratuluji. Nejaky starsi dreveny Metz tubus mam, ale je to spis na neco kolem 105mm a f/15.
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1794

Příspěvek od Achernar »

clovece,takovy veci mi vubec nerikej,netrap me predstavama! Mam jeste jinej historickej kousek,sice je to Zeiss,ale priblizne tech parametru.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2974
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 46

Fotky našich miláčků...:-))

#1795

Příspěvek od ladis »

Matěji, gratuluji k pěknému kusu skla! Moc se těším na finální podobu dalekohledu a především, až se jím budu moci podívat!

Držím palce!

Jasné nebe! L.

Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1796

Příspěvek od Achernar »

dekuju,sam se nemuzu dockat!
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Sasa3
Příspěvky: 4699
Registrován: 06. 11. 2007, 15:22
Bydliště: Ricany
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#1797

Příspěvek od Sasa3 »

ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1798

Příspěvek od Achernar »

skvely video, dekuju! Ten triplet je uzasnej...
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
caradoc
Příspěvky: 171
Registrován: 04. 02. 2014, 09:07
Bydliště: Liběchov
Věk: 51

Fotky našich miláčků...:-))

#1799

Příspěvek od caradoc »

pořád se honíme za tmou, snažíme se chytit co nejvíce světla, a mým klukům stačí polární hledáček vražený v montáži,... hvězdy vidí a jsou nadšený,... nebylo to dětství někdy krásné ;D ;D :D
https://plus.google.com/u/0/photos/1122 ... 7537080911
Uživatelský avatar
zoubeek
Příspěvky: 16
Registrován: 27. 04. 2015, 13:40

Fotky našich miláčků...:-))

#1800

Příspěvek od zoubeek »

Tak už mám hotovo. Ještě bednu a je fertig.
http://zoubeek.rajce.idnes.cz/Binokular_-_hotovo/
Odpovědět