Pěkné, ta ať vše funguje !
Fotky našich miláčků...:-))
- SIRIUS_758
- Příspěvky: 2821
- Registrován: 26. 02. 2008, 23:09
Fotky našich miláčků...:-))
Zatím mám testy jen z obýváku, ale jen co se vyčasí tak se chci podívat nové montáži trchu na PE zoubky.
První dojmy OK, až na ten venkem vedený kabel k deklinační části hlavy.
První dojmy OK, až na ten venkem vedený kabel k deklinační části hlavy.
Pavel Vabrousek
Fotky našich miláčků...:-))
Tady je muj posledni prirustek. Mohli jste sis jej vsimnout na Siriovych fotkach z MHV:
http://sirius758.borec.cz/MHV3.JPG
Je to takova moje uchylka 82mm f/20 olejovy dublet s short-flint sklem (vlastni design, provedeni optiky J. Holubec z ATC Prerov). Takhle nejak vypadaly prvni Zeissovy apochromaty pred rokem 1900. Takze je videt, ze jsem 100 let za opicemi... Kresli ale vyborne a dela mi radost.
Pokud by vas zajimalo vic o designu a prvnich dojmech (jeste z lonska pred poslednimi upravami), tak jsou k dispozici tady:
http://www-hep2.fzu.cz/~kupco/astro/rep ... _ATC82.pdf
http://sirius758.borec.cz/MHV3.JPG
Je to takova moje uchylka 82mm f/20 olejovy dublet s short-flint sklem (vlastni design, provedeni optiky J. Holubec z ATC Prerov). Takhle nejak vypadaly prvni Zeissovy apochromaty pred rokem 1900. Takze je videt, ze jsem 100 let za opicemi... Kresli ale vyborne a dela mi radost.
Pokud by vas zajimalo vic o designu a prvnich dojmech (jeste z lonska pred poslednimi upravami), tak jsou k dispozici tady:
http://www-hep2.fzu.cz/~kupco/astro/rep ... _ATC82.pdf
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
- Psion
- Příspěvky: 12971
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Fotky našich miláčků...:-))
Sašo krásný planetárníček 
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
Fotky našich miláčků...:-))
Dik, tohle slo videt na Jupiteru tuhle opozici za vynikajicich podminek:
http://www-hep2.fzu.cz/~kupco/astro/201 ... 2103UT.jpg
http://www-hep2.fzu.cz/~kupco/astro/201 ... 2103UT.jpg
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
Fotky našich miláčků...:-))
Sašo, mooc pěkně se tím koukalo.
Jupiter na MHV, vypadal lépe než ve velké většině přístrojů větších průměrů, co byly na louce k dispozici...
Jupiter na MHV, vypadal lépe než ve velké většině přístrojů větších průměrů, co byly na louce k dispozici...
Pavel Vabrousek
Fotky našich miláčků...:-))
Refraktor 80/400, home made hlava a zapůjčený stativ. Dnes konečně doděláno, skompletováno a otestováno. Posuv ve vodorovné poloze je super, ale ve svislé hrůza ;D. Čekal jsem, že bude svislý pohyb lepší. Hned jak vykoukne měsíc, tak uvidím, jestli bude mít cenu hlavu upravovat a tím pádem si budu moc zakoupit kvalitnější okulár nebo se na to vyprdnu a pořídím AZ-3.
Hlavně děkuji Milanovi1960 za pomoc s technikou.
Hlavně děkuji Milanovi1960 za pomoc s technikou.
SW 150/750, EQ3-2
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Fotky našich miláčků...:-))
Vcera jsem si poridil GSO AZ-5 GSO-AZ a posadil jsem na ni 102/1000, ktery jsem si kdysi koupil v "astroobchode" za lid(l)ovou cenu 
Stativ je hlinikovy a docela lehky, jsem zvedavy jak se zlepsi tuhost az to posadim na neco festovnejsiho.
Pri ostreni musim pockat cca 1 sekundu nez se obraz ustali, ale neni to pro me az tak rusive.
Zkousel jsem na te montazi i SCT C-6S (150/1500) a prakticky pri ostreni jsem nezaznamenal nejaky vyznamny problem s chvenim.
Stativ je hlinikovy a docela lehky, jsem zvedavy jak se zlepsi tuhost az to posadim na neco festovnejsiho.
Pri ostreni musim pockat cca 1 sekundu nez se obraz ustali, ale neni to pro me az tak rusive.
Zkousel jsem na te montazi i SCT C-6S (150/1500) a prakticky pri ostreni jsem nezaznamenal nejaky vyznamny problem s chvenim.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Fotky našich miláčků...:-))
Tuhle montáž vlastním, provozuju na ní SCT 6 a je to ok. Predevším je to jako celek docela lehké a kupodivu dostatečně stabilní. Přece jenom je ten hiníkový stativ o něco robustnější než to, co se běžně dává třeba pod AZ3.
Tu diskutovanou montáž jsem viděl pod různými názvy, ale jako AZ5 nikdy. Co je vlastně AZ5? Mám dva kandidáty:
http://www.atc-astro.eu/eshop/sky-watcher-az-5.html
a
http://www.supra-dalekohledy.cz/montaz- ... 17888.html
viz též
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... scope.html
Tu diskutovanou montáž jsem viděl pod různými názvy, ale jako AZ5 nikdy. Co je vlastně AZ5? Mám dva kandidáty:
http://www.atc-astro.eu/eshop/sky-watcher-az-5.html
a
http://www.supra-dalekohledy.cz/montaz- ... 17888.html
viz též
http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... scope.html
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Fotky našich miláčků...:-))
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Fotky našich miláčků...:-))
Hezky kousek. Mel jsem na tehle montazi 100/900 a prislo mi, ze se to hodne trepe. Dreveny stativ to vytazne zlepsil - ale taky to pak bylo o poznani tezsi.
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Fotky našich miláčků...:-))
Dreveny geodeticky stativ uz mam zajednany, jen si ho musim dovest domu a pak se to bude pocitat max. na hodiny nez se ten hlinik posle do ... uz se tesim a jsem zvedavy jak moc se zmeni (zlepsi) stabilita.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Fotky našich miláčků...:-))
Tak skoro po roce sem taky davam fotku sveho dalekohledu.
Musel jsem ho nejdrive trochu upravit.
Provedene upravy:
Telrad a jeho vyhrivani
Chlazeni primaru + napajeni
Upgrade vytahu - lacerta 1:10 upgrade kit
Krome toho jsem si koupil nekolik okularu,pozorovaci zidli,kufrik mapy a plachtu.
Co zbyva do budoucna:
Zadeklovat vetrak aby lepe foukal na zrcadlo
Rosnice pro hledacek a dalekohled
Vylepeseni otaceni.
Nejake dalsi napady na vylepsovani?
Musel jsem ho nejdrive trochu upravit.
Provedene upravy:
Telrad a jeho vyhrivani
Chlazeni primaru + napajeni
Upgrade vytahu - lacerta 1:10 upgrade kit
Krome toho jsem si koupil nekolik okularu,pozorovaci zidli,kufrik mapy a plachtu.
Co zbyva do budoucna:
Zadeklovat vetrak aby lepe foukal na zrcadlo
Rosnice pro hledacek a dalekohled
Vylepeseni otaceni.
Nejake dalsi napady na vylepsovani?
| Dalekohled | Mikroostreni |
| Vyhrivani Telrad | Chlazeni |
SW 10'' Dobson| SW 80 ED
24mm Panoptic, 12mm Delos, 8mm Delos,
24mm Panoptic, 12mm Delos, 8mm Delos,