Fotky našich miláčků...:-))

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3444
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Dražičky
Věk: 66

Fotky našich miláčků...:-))

#1711

Příspěvek od hamr »

Je to bomba na refraktoriana, ale realita je holt finančně takova, jako nefotic a pozorovatel tím uvidis daleko víc než refrakem. Já ten boj refrak versus newton vybojoval s těžkým srdcem hned na začátku. No nedá se nic delat,. Přejí prima zážitky s novým kukatkem.
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1712

Příspěvek od Achernar »

no ja to mam porad jasne, ty preference. Tohle nebyla ani nahodou honba za vetsim prumerem nebo vykonem, ale nahla prilezitost koupit v praxi dokonale overeny, prvotridne zkonstruovany dalekohled, jakych moc neni. Pristroj i konstruktera znam dloha leta a byl jsem si plne vedom toho, ze podobna prilezitost nastava jednou za velmi dlouhy cas. Hlavnim pristrojem me "hvezdarny" je porad muj refraktor, tohle je pomocny dalekohled pro pozorovani slabych DSO a slabych komet.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1713

Příspěvek od Achernar »

jeste jsem se tim tolik nekoukal. Zatim hlavne na Velkou mlhovinu v Orionu. Na tu budu koukat jeste spoustu hodin! A pak se uvidi, co dal. Na planety a Mesic koukam refraktorem dal nejen kvuli nizsim narokum na seeing a temperaci, ale i kvuli kontinuite s dosavadnimi pozorovanimi. A refraktorem koukam i na DSO v sirokem poli. Dobson ma pri nejmensim rozumnem zvetseni (80x) zorne pole kousek pres pul stupne, kdezto muj refraktor asi ctyri stupne. Pro jisty druh pozorovani je to kvalita nenahraditelna a prumerem nekompensovatelna.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1482
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Fotky našich miláčků...:-))

#1714

Příspěvek od Achernar »

jo a taky chci videt Plutona. To bylo dosud bez sance.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8490
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#1715

Příspěvek od Cztwerec »

Jo Pluton, to je také můj sen... blahopřeji k pěknému kousku. Máš nádhernou terásku! ;)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

Fotky našich miláčků...:-))

#1716

Příspěvek od Artaban »

Budu se opakovat, ale dobře že jsi šel do velkého kvalitního dobsna. Blahobřeji! Určitě si užiješ pořádný průměr a taky hmotnost :)
Ono ale takovej ,,jen,, 200mm refrák a kor v delším ohnisku, je v podstatě nad možnosti přenosnosti pro jednoho člověka. Přitom v dosahu v mag. to není nic moc. Když uvážim, že můj refrák má jen trochu větší průměr, než Tvůj, tak ale na pohled je mnohem větší. Tady je každý cenťák znát. Bohužel hlavně na hmotnosti a délce
Též se těším na reporty a přeju hodně pěkných nocí. Hlavnim pristrojem me "hvezdarny" je porad muj refraktor,Není co dodat a ikdyž se to zdá zvláštní, tak to chápu.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12969
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#1717

Příspěvek od Psion »

Gratuluju a jestli je to ten Milanův dobson, tak obzvlášť! Je to sice porušení refraktoriánské přísahy, ale nedá se nic dělat, průměr rozhoduje :)
Maser
Příspěvky: 2304
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 46

Fotky našich miláčků...:-))

#1718

Příspěvek od Maser »

Tak jsem rozšířil své vybavení o pořádný refraktor.
Rozhodl jsem se pro TS Photoline 90/600 FPL-53 APO Triplet


Zatím ho mám na fotostativu, ale časem bude doufám i paralaktická montáž, a tak mimo focení krajiny, východu západu Slunce, Měsíce, ho také využiju na DeepSky. ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12969
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#1719

Příspěvek od Psion »

A jak je na tom optika?
Maser
Příspěvky: 2304
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 46

Fotky našich miláčků...:-))

#1720

Příspěvek od Maser »

Jak to myslíš? :-?
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12969
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#1721

Příspěvek od Psion »

Jestli jsi zkoušel nějaké základní testy, tedy jak to kreslí, jaké to má aberace apod.
Maser
Příspěvky: 2304
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 46

Fotky našich miláčků...:-))

#1722

Příspěvek od Maser »

Jelikož nemám montáž, tak jsem zatím zkoušel fotit jen okolí Polárky a pak také trochu krajiny a Měsíc.
Kresba a kontras je výborný, což jsem čekal.
Co se týká chromatické aberace, tak na to, že jsem použil DSLR s vyjmutým filtrem a tudíž se spektrálním rozsahem až k 1000nm, tak byly hvězdy pořád hodně bodové, i když né úplně, ale to budu ještě podrobněji zkoumat až bude počasí a čas. Na krajině a tom Měsíci ty aberace nejsou prakticky poznat.
Zatím jsem toho moc nenafotil, ale optika nezklamala mé představy. ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12969
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#1723

Příspěvek od Psion »

Tak to je fajn, důležitá je spokojenost majitele.
Uživatelský avatar
Peter S. (cactae)
Příspěvky: 250
Registrován: 21. 03. 2009, 19:11

Fotky našich miláčků...:-))

#1724

Příspěvek od Peter S. (cactae) »

Zvazujem ze si tiez kupim tento refrak od TS aj s riccardi reduktorom.
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Fotky našich miláčků...:-))

#1725

Příspěvek od Vabra »

Tak jsem dal na cestu do Afriky následující astrofoto sestavu:



Hlava SkyWatcher AZ EQ5,
Stativ karbon Gitzo,
Foto objektiv Kowa 350mm F4 plus kamera ATIK 460EX
Pointer Sigma 150mm F2.8 plus Lacerta.

A nejaká ta bižuterie a udělátka...

Hlava a stativ cca mají dohromady 11kg.
Pavel Vabrousek
Odpovědět