Stránka 12 z 50
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 24. 08. 2010, 11:53
od Konihlav
abych nas vratil k tematu srdce, tak pro ukazku trocha kouzel a zpracovani:
pred:
po:
bystre oko si vsimne o co mi slo - o zpraveni ujetych hvezd ve smeru o jeden pixel
pouceni? pokud mate ve snimku vse ujeto o 1 pixel (no mozna i 2) stejnym smerem, tak to lze napravit - jen je to desna makacka...
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 24. 08. 2010, 14:20
od Sasa3
Sašo3, není nic lepšího, než míjení se v názorech. Já nepochopím, že ty nepochopíš, že je úplně zbytečné setrvávat stůj, co stůj na teorii, a vnucovat ji lidem, kteří mají určité ''neměnné'' podmínky a učí se s tím žít. Pro mě je cenější snažit se o co nejlepší snímek tím, co mám a prosím, dělej to taky tak a ještě prosím, nepokračujme v mlácení prázdné slámy, je už po žních

. Taky jsem přidal smajlík, abych konvenoval.
Tvým astrofotkám zdar!
přeje
Pavebo
P.S. Já přeci vím, že moje sestava je OK
Jenze ja se neozyvam proti tve fotce ci tve sestave. Libi se mi (oboji). Nevim, proc vsude ve vsem vidis nejakou konfrontaci. Nikomu nic nevnucuji. Ozval jsem se akorat proti Konihlavove narazce na roli dlouheho ohniska u tohoto snimku (a ozvu se znova, pokud nekdo bude u podobnych snimku basnit jak bylo to dlouhe ohnisko pro ten snimek dulezite).
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 24. 08. 2010, 18:26
od Konihlav
zděs možno pasmatriť bicolor verzi srdce:

Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 24. 08. 2010, 18:31
od Vabra
Velmi pekny snimecek, Gratuluji!
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 24. 08. 2010, 20:30
od -karneades-
taky mě mrjavitsa, nej snímeček té potvory na AF
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 24. 08. 2010, 20:36
od Psion
Pěkný, takové 3déčko...
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 25. 08. 2010, 00:14
od Vabra
pouceni? pokud mate ve snimku vse ujeto o 1 pixel (no mozna i 2) stejnym smerem, tak to lze napravit - jen je to desna makacka...Pekne to zafungovalo, nepochlubis se jak jsi to provedl?
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 25. 08. 2010, 09:44
od Sasa3
Hezky Pavle. Ja mam na disku podobna data (Ha + OIII), taky z 21.8. Jeste jsem se ale nedostal ke zpracovani. Snad dneska...
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 25. 08. 2010, 10:43
od Konihlav
Vabra: v podstate jednoduse, oznacim hvezdy a posunu je v rezimu darken vse delam rucne jako za krale klacka (tj. nepouzivam zadne akce).
Sasa3: tak to se moc tesim na Tvuj vysledek OIII hezky prevlada uprostred a vpravo, SII v tom okoli, coz je u meho ruzoveho srdce videt.
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 26. 08. 2010, 00:48
od Sasa3
Tak tady to je. Taky jsem si stred srdce pred par dny (21.8.2010) vyfotil. Na mozaice, kterou jsem fotil den pred tim, me zaujala ta jasna oblast uprostred, tusim Mel 15 (na klik v 75% velikosti):
SV80S (80/480mm) + TV0.8x, Atik314L, Ha (7nm Baader) 9x10min, OIII (5nm Astrodon) 23x10min, Ricany. FWHM na jednotlivych snimcich: kolem 5". R=Ha, G=B=OIII. Dat je malo, svitil Mesic, tak jsem to radeji jenom decentne zpracoval a moc na krivky netlacil. Jeste jsem to radeji zmensil, kvuli sumu.
Jen pro zajimavost. Pri poslednich trech OIII snimcich uz Mesic zapadl. Pozadi oblohy bylo 5x nizsi, nez na prvnim OIII snimku. Za tech poslednich 30 minut jsem tak nabral ekvivalent 2.5 hodin expozice pri svitu Mesice, co se tyce vysledneho SNR. Takze kdyz sviti Mesic, tak fotit uzkopasmove jde, je to ale otazka efektivnosti. Casem jsem dospel k tomu, ze mi to za to nestoji, a tak vetsinou, kdyz takhle sviti Mesic nefotim. To, na co se clovek nadre za celou noc, jde za novu nafotit za hodinu...
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 26. 08. 2010, 10:00
od Konihlav
Sasa3: pekne, pekne, s tou OIII to ma zas uplne jiny rozmer
ad foceni pri Mesici - nevim proc, ale me vzdy vyjde nafotit Ha ci SII kdyz je Mesic v nejake fazi a OIII mi vyjde vzdy na uplnek (ale ted to bohuzel nevyslo). U sveho 3nm OIII mam po 10ti minutach pozadi treba kolem 600 ADU (pri kolemnovu treba 200 maximalne 250 ADU). Takze z toho uvozuji, ze mi Mesic muze tzv. polibit pozadi

Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 26. 08. 2010, 10:25
od pavelseb
Sasa3 - moc pěkný, ten střed je suprovej
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 26. 08. 2010, 10:34
od ceres
Tak tady to je. Taky jsem si stred srdce pred par dny (21.8.2010) vyfotil. Na mozaice, kterou jsem fotil den pred tim, me zaujala ta jasna oblast uprostred, tusim Mel 15...
Saso, neodolal som tej nadhernej snimke a spravil som si jej plasticku verziu:
Je to nadhera!
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 26. 08. 2010, 11:34
od Sasa3
To ceres: chyta to za srdce. Taky jsem si s tim takhle chvili hral (tak pekna verze mi z toho ale nevylezla). Nakonec jsem radeji volil decentnejsi zpracovani, i kdyz vim, ze to neni tak atraktivni (takhle to temer odpovida "realite", upravy svetelnych krivek jsou temer linearni, ty gammy je tam jen hodne malo, a je to bez odsumovani, doostrovani a jinych srandicek). Tech dat je malo a pri razantnejsim zatahani za krivky, ci po aplikaci unsharp mask, mi to prislo uz moc zasumele. Takze jsem nemel ani moc motivaci si se snimek vic pohrat.
Mlhovina IC 1805 - srdce
Napsal: 26. 08. 2010, 11:51
od ceres
To ceres: chyta to za srdce. Taky jsem si s tim takhle chvili hral (tak pekna verze mi z toho ale nevylezla). Nakonec jsem radeji volil decentnejsi zpracovani, i kdyz vim, ze to neni tak atraktivni (takhle to temer odpovida "realite", upravy svetelnych krivek jsou temer linearni, ty gammy je tam jen hodne malo, a je to bez odsumovani, doostrovani a jinych srandicek). Tech dat je malo a pri razantnejsim zatahani za krivky, ci po aplikaci unsharp mask, mi to prislo uz moc zasumele. Takze jsem nemel ani moc motivaci si se snimek vic pohrat.

Nemaj strach, je to parada. Na Tvojich obrazkoch ale aspon vidno, ze pri ich spracovani premyslas a snazis sa zachytit podstatu objektu. Ked si pozeram na "srdcia" tu na AF, tak si ako jediny vystihol, o so tu vlastne v tom strede ide. Gratulujem a ostatnym odporucam, aby sa aspon obcas u Sasu inspirovali ::)