CG-5 Advanced - problém

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#166

Příspěvek od Bresser-maxi »

Artaban viem kdeje je pri tej hviezde na Porrima?? nespominam si ale viem kde je mam Stellarium 0.10 tam to všetko presne je
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

CG-5 Advanced - problém

#167

Příspěvek od Artaban »

Bresser-maxi: Tak fajn a nepiš prosím tlustým písmem. Není to nutný.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#168

Příspěvek od Bresser-maxi »

jj ten z Lidla ako som snim spokojní
:D

a diki za privitanie
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#169

Příspěvek od Bresser-maxi »

Pavuk ti si ma nejak nepotešil :'( :'( :'( :'( :'( >:( >:( >:( >:( :D

jaj 4 mesiace :(((((
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#170

Příspěvek od Bresser-maxi »

a ak sa da vidiet volnym okom to znamena ze teleskopom to bude total približene???
:D :D :D
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#171

Příspěvek od Bresser-maxi »

OK :)
xmarekx
Příspěvky: 122
Registrován: 08. 11. 2009, 21:06

CG-5 Advanced - problém

#172

Příspěvek od xmarekx »

Je mnoho dalších objektů, které se kráse Andromedy vyrovná a ani nemusíš čekat 4 měsíce...
CO se přiblížení týče to zrovna ta Andromeda je nejhezčí na malé zvětšení + stejně je tak velká, že jinak než na malé zvětšení se ti do zorného pole nevejde.

Pamatuj si že zhruba platí to, že maximální zvětčení je dvojnásobek průměru v mm. Takže dalekohled s čočkou 70mm snese zhruba zvětšení 140x.

Mrkni se na Saturn, M81, M51, nad ránem na M57 nebo M27....zklamaný nebudeš...
305/1500 Dobson autotrack "flexka" - dárek od ženy,SW 114/1000 na fakt zlý montáži + Yukon scout 30x50, TS 25x100, Astronomic UHC profi, Nagler 7,13,22, Omegon 5, Power Tank SW
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#173

Příspěvek od Bresser-maxi »

Videl som .... Perfektný zažitok Foto sa nepodarilo bo už zašiel >:(za mraky ale krasa :D :D
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#174

Příspěvek od Bresser-maxi »

Saturn som si dnes kukol 12mm a bol krasny aj ked mal cca velkosť ako pismenko na klavesnici
Uživatelský avatar
vagascan
Příspěvky: 121
Registrován: 14. 12. 2010, 13:24
Bydliště: Bratislava

CG-5 Advanced - problém

#175

Příspěvek od vagascan »

bresser.... keby si pockal o pol hodiny dlhsie.. na vychode sa vyjasnilo.. az doteraz kráásna obloha.. dnes som asi pozoroval aj titan... lidlskop 12 mm set okular
Sky-Watcher 254/1200, okulare set SP 25, 10, 6 mm 66° multi coated long eye relief. Trieder Turist 12x40, 30 mW green laser
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#176

Příspěvek od Bresser-maxi »

vagascan: si videl Titana 12 okulárom??? ved ja som kukal saturna 12-kou a vydelsom ho vo velkosti pismena na klavesnici
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

CG-5 Advanced - problém

#177

Příspěvek od Artaban »

vagascan: si videl Titana 12 okulárom??? ved ja som kukal saturna 12-koua vydelsom ho vo velkosti pismena na klavesnici
Lídlákem je Titan vidět dobře, protože má 8,4 mag. a tvůj dalekohled má dosah asi 11 mag. Saturn sice hodně svítí, ale máš šanci vidět další jeho měsíce . Rhea 9,7 mag. Dione 10,4 mag. Tethys 10,3 magnitudy.

Titan byl objevený dalekohledem horší kvality než máš ty. Zvětšení bylo 50x.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#178

Příspěvek od Bresser-maxi »

Vidiš prave si mi povedal co je magnitúda .... DIKI MOC ZA POMOC :D

takže dnes ak nebude nad nitrianskym krajom ani mracika .... aspon nie na Vychode.... tak ich kukam a teda ten lidlovi ma dosah 11 mag??? :)
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

CG-5 Advanced - problém

#179

Příspěvek od Artaban »

Vidiš prave si mi povedal co je magnitúda
Ale di ty kluku ušatá Já ti neřek co to je hvězdná velikost, tedy magnituda. Hledej na netu a naučné a potřebné stránky si dej do záložek Tady jednu máš.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hv%C4%9Bzdn%C3%A1_velikost
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Bresser-maxi
Příspěvky: 135
Registrován: 26. 04. 2011, 12:23

CG-5 Advanced - problém

#180

Příspěvek od Bresser-maxi »

Jaj ja som chcel vediet Lajicky :D :)
Odpovědět