CG-5 Advanced - problém
- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23
CG-5 Advanced - problém
Artaban viem kdeje je pri tej hviezde na Porrima?? nespominam si ale viem kde je mam Stellarium 0.10 tam to všetko presne je
CG-5 Advanced - problém
Bresser-maxi: Tak fajn a nepiš prosím tlustým písmem. Není to nutný.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23
- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23
CG-5 Advanced - problém
Pavuk ti si ma nejak nepotešil :'( :'( :'( :'( :'( >:( >:( >:( >:( 
jaj 4 mesiace
((((
jaj 4 mesiace
- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23
CG-5 Advanced - problém
a ak sa da vidiet volnym okom to znamena ze teleskopom to bude total približene???

CG-5 Advanced - problém
Je mnoho dalších objektů, které se kráse Andromedy vyrovná a ani nemusíš čekat 4 měsíce...
CO se přiblížení týče to zrovna ta Andromeda je nejhezčí na malé zvětšení + stejně je tak velká, že jinak než na malé zvětšení se ti do zorného pole nevejde.
Pamatuj si že zhruba platí to, že maximální zvětčení je dvojnásobek průměru v mm. Takže dalekohled s čočkou 70mm snese zhruba zvětšení 140x.
Mrkni se na Saturn, M81, M51, nad ránem na M57 nebo M27....zklamaný nebudeš...
CO se přiblížení týče to zrovna ta Andromeda je nejhezčí na malé zvětšení + stejně je tak velká, že jinak než na malé zvětšení se ti do zorného pole nevejde.
Pamatuj si že zhruba platí to, že maximální zvětčení je dvojnásobek průměru v mm. Takže dalekohled s čočkou 70mm snese zhruba zvětšení 140x.
Mrkni se na Saturn, M81, M51, nad ránem na M57 nebo M27....zklamaný nebudeš...
305/1500 Dobson autotrack "flexka" - dárek od ženy,SW 114/1000 na fakt zlý montáži + Yukon scout 30x50, TS 25x100, Astronomic UHC profi, Nagler 7,13,22, Omegon 5, Power Tank SW
- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23
CG-5 Advanced - problém
Videl som .... Perfektný zažitok Foto sa nepodarilo bo už zašiel >:(za mraky ale krasa

- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23
CG-5 Advanced - problém
Saturn som si dnes kukol 12mm a bol krasny aj ked mal cca velkosť ako pismenko na klavesnici
CG-5 Advanced - problém
bresser.... keby si pockal o pol hodiny dlhsie.. na vychode sa vyjasnilo.. az doteraz kráásna obloha.. dnes som asi pozoroval aj titan... lidlskop 12 mm set okular
Sky-Watcher 254/1200, okulare set SP 25, 10, 6 mm 66° multi coated long eye relief. Trieder Turist 12x40, 30 mW green laser
- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23
CG-5 Advanced - problém
vagascan: si videl Titana 12 okulárom??? ved ja som kukal saturna 12-kou a vydelsom ho vo velkosti pismena na klavesnici
CG-5 Advanced - problém
vagascan: si videl Titana 12 okulárom??? ved ja som kukal saturna 12-koua vydelsom ho vo velkosti pismena na klavesnici
Lídlákem je Titan vidět dobře, protože má 8,4 mag. a tvůj dalekohled má dosah asi 11 mag. Saturn sice hodně svítí, ale máš šanci vidět další jeho měsíce . Rhea 9,7 mag. Dione 10,4 mag. Tethys 10,3 magnitudy.
Titan byl objevený dalekohledem horší kvality než máš ty. Zvětšení bylo 50x.
Lídlákem je Titan vidět dobře, protože má 8,4 mag. a tvůj dalekohled má dosah asi 11 mag. Saturn sice hodně svítí, ale máš šanci vidět další jeho měsíce . Rhea 9,7 mag. Dione 10,4 mag. Tethys 10,3 magnitudy.
Titan byl objevený dalekohledem horší kvality než máš ty. Zvětšení bylo 50x.
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23
CG-5 Advanced - problém
Vidiš prave si mi povedal co je magnitúda .... DIKI MOC ZA POMOC 
takže dnes ak nebude nad nitrianskym krajom ani mracika .... aspon nie na Vychode.... tak ich kukam a teda ten lidlovi ma dosah 11 mag???
takže dnes ak nebude nad nitrianskym krajom ani mracika .... aspon nie na Vychode.... tak ich kukam a teda ten lidlovi ma dosah 11 mag???
CG-5 Advanced - problém
Vidiš prave si mi povedal co je magnitúda
Ale di ty kluku ušatá Já ti neřek co to je hvězdná velikost, tedy magnituda. Hledej na netu a naučné a potřebné stránky si dej do záložek Tady jednu máš.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hv%C4%9Bzdn%C3%A1_velikost
Ale di ty kluku ušatá Já ti neřek co to je hvězdná velikost, tedy magnituda. Hledej na netu a naučné a potřebné stránky si dej do záložek Tady jednu máš.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hv%C4%9Bzdn%C3%A1_velikost
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654 refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
http://planety.g6.cz/
- Bresser-maxi
- Příspěvky: 135
- Registrován: 26. 04. 2011, 12:23