Re: Zatmění Měsíce 2008
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zatmění Měsíce 2008
Lepší něco než nic. Já už taky pomalu končím on-line přenos. Aspoň jsem měl čas u toho posedět, jinak by hrozilo, že bych seděl víc na balkóně 
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Re: Zatmění Měsíce 2008
Nedaleko Jindř. Hradce: po 24h se vyjasnilo, takže super! prostě paráda.!!!
Udělal jsem si i pár fotek, tak uvidím jak vyjdou ::) , ale s mojema zkušenostma a vybavením asi špatně :-[(Olympus IS-21 a 20x triedr. Film Fomapan 400)
Udělal jsem si i pár fotek, tak uvidím jak vyjdou ::) , ale s mojema zkušenostma a vybavením asi špatně :-[(Olympus IS-21 a 20x triedr. Film Fomapan 400)
Není tak špatné knihy, aby alespoň v něčem nebyla prospěšná(Nullus est liber tam malus, ut non aliqua parte prosit)
Re: Zatmění Měsíce 2008
Na karlovarské webkameře jsem sliboval video ze snímání záběrů z vysílání na kanárech. Lidi, stojí to za tak strašně málo, že to sem raději nedám a opravdu jdu tlouct hlavou do zdi, že jsem nevěnoval více pozornosti záběrům z Norska - měl je skvělé! Inu což - i takový je život. Přeju krásnou noc a díky všem, co se pokusili zprostředkovat nám pozorování z míst, kde bylo lepší počasí. Přestože někteří měli potíže technického rázu, které mě (slušně řečeno) nepotěšily 
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Re: Zatmění Měsíce 2008
22:55 SELČ
Ve stínu Země.
Snímáno kamerou VISION VC56TH, kterou laskavě zapůjčil Bafan. 80 snímků s expozicí 0.6 s. Složeno v Registaxu. Dobson 254/1200 na stolku. Čip v ohnisku.
Ve stínu Země.
Snímáno kamerou VISION VC56TH, kterou laskavě zapůjčil Bafan. 80 snímků s expozicí 0.6 s. Složeno v Registaxu. Dobson 254/1200 na stolku. Čip v ohnisku.
Murphyho zákon seeingu: Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
-
milan1960
Re: Zatmění Měsíce 2008
Ahoj Tomáši.Parádní snímek .Nečekal jsem,že ta kamerka je tak dobrá
.Měj se Milan
Re: Zatmění Měsíce 2008
Na Plzeňsku jasno celou dobu. Po dvou dnech deštiva se to protrhlo právě včas. A 300mm je zatraceně krátký sklo
-
milan1960
Re: Zatmění Měsíce 2008
Ahoj
.Tak jsem měl docela štěstí,že se utvořila u nás v mracích spousta děr a to na celých asi 20 minut.Za tu dobu jsem stačil vynést a zprovoznit svého Newtona na EQ-5 a ještě udělat několik snímků.Byl to sice lov mezi mraky,ale aspoň jsem měl příležitost,kterou jiní dnes v noci neměli.Snímek je udělán v ohnisku Newtona 200/1000,exp.čas 1/4 sec a ISO 1600 Milan 
-
M.Adamovsky
- Příspěvky: 351
- Registrován: 14. 08. 2005, 22:48
Re: Zatmění Měsíce 2008
tak Plzen hlasi krasne pozitivni pozorovani..teda az od 23:40, ale i tak to vazne moc stalo za to....ze zacatku to vypadalo hodne beznadejne, ale nakonec se vyjasnilo a vychutnali jsme krasny konec zatmeni..fotek je spousta a nevypadaji zle (zehnam live wiew u D40), ale ted uz nemam silu..zitra sem neco hodim..
dobrou noc vsem..
M.
dobrou noc vsem..
M.
Re: Zatmění Měsíce 2008
Ahoj, akorát jsem dorazil z Borov u Přeštic a hlásím pozitivní sledování. Zpočátku to vypadalo hodně beznadějně, ta prokletá oblačnost se na pár hodin zasekla na jednom místě, ale potom se to naštěstí trhlo. Měl jsem smůlu i štěstí najednou. Po té beznaději kdy byla všude deka jsem začal po půl 11 vše balit, že pojedu domů, měl jsem vše nandané v autě, startuju a ještě jednou jsem se podíval na oblohu a spatřil jsem pár hvězd, srdce mě zaplesalo když jsem zjistil že se začala dělat díra v mracích. Nikdy jsem neměl složenou montáž rychleji než dneska, uff ty nervy. Akorát jsem zaostřil a oblačnost akorát zmizela. Sice jsem nestihl největší zakrytí, aĺe pár snímku ze zatmění mám. Tady je zákusek, zítra dodám zbytek, tedka už jdu spát
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zatmění Měsíce 2008
aquarius napsal: 22:55 SELČ
Ve stínu Země.To je nádherný snímek!
Ve stínu Země.To je nádherný snímek!
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Re: Zatmění Měsíce 2008
Pro MaG: Děkuji.
Díky vlastní hlouposti jsem udělal z mozaiky zastíněného povrchu jen dva snímky.
Stav k 22:53 až 22:55 SELČ
Díky vlastní hlouposti jsem udělal z mozaiky zastíněného povrchu jen dva snímky.
Stav k 22:53 až 22:55 SELČ
Murphyho zákon seeingu: Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Re: Zatmění Měsíce 2008
Ahoj. Cheb po totální průtrži mračen polojasno. K pozorování jsem se dostal asi 15 minut před max fází. Pozoroval jsem až do 0:15. Pak Měsíc zakryly mraky a ráno jsem vstával do práce, tak jsem šel spát. Bohužej jsem zapomněl doma pohon k montáži, tak je to všechno staticky. Něco přes 300mm a něco afokálně za 25mm okulárem přes ED80. Fotky dodám do oběda.
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is, EQ2, malokuk SW 80/400 http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Re: Zatmění Měsíce 2008
U nás sme nemali zo zatmenia nič.Po celodennom odstraňovaní následkov nočnej veternej smršti som už nemal síl čakať či sa spraví v mrakoch diera a tak som išiel spať.Za 5 min.som mal zatmené aj ja ;D ;D ;D Dík aspoň za fotky!
Dobson SW 254/1200,Lidlskop 70/700,Scopium hold,TV8mm,UHC
Re: Zatmění Měsíce 2008
Praha dopadla tiez zle zo zatmenim. Cely den prsalo (bolo okolo 14°C). Vecer prestavalo prsat, tak som zobral fotak a stativ a vybehol na Petrin.
Nasiel som si miesto s peknym vyhladom na mesto aspon, ked uz Mesiac nebolo vidiet.
Foto Mesiaca tu. Fotku som razantne upravil pomocou kriviek a vysledok som zvyraznil hranicnymi hodnotami Unsharp Mask filtra v Photoshope (cize 500% miera ostrenia a 250 bodov polomer)
Dalsie az 2 foto tu http://picasaweb.google.com/ladislav.ba ... iacaPraha/
Nasiel som si miesto s peknym vyhladom na mesto aspon, ked uz Mesiac nebolo vidiet.
Foto Mesiaca tu. Fotku som razantne upravil pomocou kriviek a vysledok som zvyraznil hranicnymi hodnotami Unsharp Mask filtra v Photoshope (cize 500% miera ostrenia a 250 bodov polomer)
Dalsie az 2 foto tu http://picasaweb.google.com/ladislav.ba ... iacaPraha/
- Roman (Rick)
- Příspěvky: 6266
- Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zatmění Měsíce 2008
Zdravím. U nás v Nitre bolo taktiež zamračené, ale okolo maxima fázy sa nakoniec na chvíľu vyjasnilo, tak som stihol aspoň trochu odpozorovať a spraviť zopár snímkov:
(väčší na klik)
a jeden pokus o HDR:
Technika: 8" Newton, Olympus FE-100 za 25mm plossl. Prvý snímok je s 3x optickým zoomom, HDR bez zoomu.
(väčší na klik)
a jeden pokus o HDR:
Technika: 8" Newton, Olympus FE-100 za 25mm plossl. Prvý snímok je s 3x optickým zoomom, HDR bez zoomu.