Re: Zatmění Měsíce 2008

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmění Měsíce 2008

#16

Příspěvek od MaG »

Lepší něco než nic. Já už taky pomalu končím on-line přenos. Aspoň jsem měl čas u toho posedět, jinak by hrozilo, že bych seděl víc na balkóně :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
johnna
Příspěvky: 411
Registrován: 10. 02. 2008, 04:58

Re: Zatmění Měsíce 2008

#17

Příspěvek od johnna »

Nedaleko Jindř. Hradce: po 24h se vyjasnilo, takže super! prostě paráda.!!!

Udělal jsem si i pár fotek, tak uvidím jak vyjdou ::) , ale s mojema zkušenostma a vybavením asi špatně :-[(Olympus IS-21 a 20x triedr. Film Fomapan 400)
Není tak špatné knihy, aby alespoň v něčem nebyla prospěšná(Nullus est liber tam malus, ut non aliqua parte prosit)
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 50

Re: Zatmění Měsíce 2008

#18

Příspěvek od Prazan »

Na karlovarské webkameře jsem sliboval video ze snímání záběrů z vysílání na kanárech. Lidi, stojí to za tak strašně málo, že to sem raději nedám a opravdu jdu tlouct hlavou do zdi, že jsem nevěnoval více pozornosti záběrům z Norska - měl je skvělé! Inu což - i takový je život. Přeju krásnou noc a díky všem, co se pokusili zprostředkovat nám pozorování z míst, kde bylo lepší počasí. Přestože někteří měli potíže technického rázu, které mě (slušně řečeno) nepotěšily :-)
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1976
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Zatmění Měsíce 2008

#19

Příspěvek od aquarius »

22:55 SELČ

Ve stínu Země.

Snímáno kamerou VISION VC56TH, kterou laskavě zapůjčil Bafan. 80 snímků s expozicí 0.6 s. Složeno v Registaxu. Dobson 254/1200 na stolku. Čip v ohnisku.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
milan1960

Re: Zatmění Měsíce 2008

#20

Příspěvek od milan1960 »

Ahoj Tomáši.Parádní snímek .Nečekal jsem,že ta kamerka je tak dobrá :).Měj se Milan
Uživatelský avatar
Boramyr
Příspěvky: 285
Registrován: 22. 09. 2007, 03:37
Bydliště: Útušice
Věk: 42

Re: Zatmění Měsíce 2008

#21

Příspěvek od Boramyr »



Na Plzeňsku jasno celou dobu. Po dvou dnech deštiva se to protrhlo právě včas. A 300mm je zatraceně krátký sklo :)
milan1960

Re: Zatmění Měsíce 2008

#22

Příspěvek od milan1960 »

Ahoj :).Tak jsem měl docela štěstí,že se utvořila u nás v mracích spousta děr a to na celých asi 20 minut.Za tu dobu jsem stačil vynést a zprovoznit svého Newtona na EQ-5 a ještě udělat několik snímků.Byl to sice lov mezi mraky,ale aspoň jsem měl příležitost,kterou jiní dnes v noci neměli.Snímek je udělán v ohnisku Newtona 200/1000,exp.čas 1/4 sec a ISO 1600 Milan :)
M.Adamovsky
Příspěvky: 351
Registrován: 14. 08. 2005, 22:48

Re: Zatmění Měsíce 2008

#23

Příspěvek od M.Adamovsky »

tak Plzen hlasi krasne pozitivni pozorovani..teda az od 23:40, ale i tak to vazne moc stalo za to....ze zacatku to vypadalo hodne beznadejne, ale nakonec se vyjasnilo a vychutnali jsme krasny konec zatmeni..fotek je spousta a nevypadaji zle (zehnam live wiew u D40), ale ted uz nemam silu..zitra sem neco hodim..

dobrou noc vsem..
M.
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

Re: Zatmění Měsíce 2008

#24

Příspěvek od deavi »

Ahoj, akorát jsem dorazil z Borov u Přeštic a hlásím pozitivní sledování. Zpočátku to vypadalo hodně beznadějně, ta prokletá oblačnost se na pár hodin zasekla na jednom místě, ale potom se to naštěstí trhlo. Měl jsem smůlu i štěstí najednou. Po té beznaději kdy byla všude deka jsem začal po půl 11 vše balit, že pojedu domů, měl jsem vše nandané v autě, startuju a ještě jednou jsem se podíval na oblohu a spatřil jsem pár hvězd, srdce mě zaplesalo když jsem zjistil že se začala dělat díra v mracích. Nikdy jsem neměl složenou montáž rychleji než dneska, uff ty nervy. Akorát jsem zaostřil a oblačnost akorát zmizela. Sice jsem nestihl největší zakrytí, aĺe pár snímku ze zatmění mám. Tady je zákusek, zítra dodám zbytek, tedka už jdu spát

http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmění Měsíce 2008

#25

Příspěvek od MaG »

aquarius napsal: 22:55 SELČ

Ve stínu Země.To je nádherný snímek!
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1976
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Zatmění Měsíce 2008

#26

Příspěvek od aquarius »

Pro MaG: Děkuji.

Díky vlastní hlouposti jsem udělal z mozaiky zastíněného povrchu jen dva snímky.


Stav k 22:53 až 22:55 SELČ
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

Re: Zatmění Měsíce 2008

#27

Příspěvek od psmolly »

Ahoj. Cheb po totální průtrži mračen polojasno. K pozorování jsem se dostal asi 15 minut před max fází. Pozoroval jsem až do 0:15. Pak Měsíc zakryly mraky a ráno jsem vstával do práce, tak jsem šel spát. Bohužej jsem zapomněl doma pohon k montáži, tak je to všechno staticky. Něco přes 300mm a něco afokálně za 25mm okulárem přes ED80. Fotky dodám do oběda.
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Uživatelský avatar
Adzo
Příspěvky: 159
Registrován: 05. 03. 2008, 04:06

Re: Zatmění Měsíce 2008

#28

Příspěvek od Adzo »

U nás sme nemali zo zatmenia nič.Po celodennom odstraňovaní následkov nočnej veternej smršti som už nemal síl čakať či sa spraví v mrakoch diera a tak som išiel spať.Za 5 min.som mal zatmené aj ja ;D ;D ;D Dík aspoň za fotky!
Dobson SW 254/1200,Lidlskop 70/700,Scopium hold,TV8mm,UHC
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 52

Re: Zatmění Měsíce 2008

#29

Příspěvek od LaBa »

Praha dopadla tiez zle zo zatmenim. Cely den prsalo (bolo okolo 14°C). Vecer prestavalo prsat, tak som zobral fotak a stativ a vybehol na Petrin.
Nasiel som si miesto s peknym vyhladom na mesto aspon, ked uz Mesiac nebolo vidiet.
Foto Mesiaca tu. Fotku som razantne upravil pomocou kriviek a vysledok som zvyraznil hranicnymi hodnotami Unsharp Mask filtra v Photoshope (cize 500% miera ostrenia a 250 bodov polomer)
Dalsie az 2 foto tu http://picasaweb.google.com/ladislav.ba ... iacaPraha/
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6266
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatmění Měsíce 2008

#30

Příspěvek od Roman (Rick) »

Zdravím. U nás v Nitre bolo taktiež zamračené, ale okolo maxima fázy sa nakoniec na chvíľu vyjasnilo, tak som stihol aspoň trochu odpozorovať a spraviť zopár snímkov:
(väčší na klik)




a jeden pokus o HDR:



Technika: 8" Newton, Olympus FE-100 za 25mm plossl. Prvý snímok je s 3x optickým zoomom, HDR bez zoomu.
Odpovědět