Na akce typu Earth Hour mám sice svůj názor, ale je zajímavé vidět velkoměsta trochu tmavší. Není bez zajímavosti, že mapa zůčastněných je v oblasti Česka a Slovenska pomyslně prázdná (http://www.earthhour.org/home/). Zajímavý článek s jediným účastníkem obcí Hostětín je zde: http://www.denik.cz/ze_sveta/zhasnuta_m ... 90329.html. Velice mě zaujal názor primátora Prahy, který se tváří jako největší propagátor správného osvětlení
Ale asi vystihl celý problém, který se tady teď řeší u SZ:"Tento projekt neznám..." :-/
Je zajímavé, že i architekti si začínají uvědomovat o co jde:http://www.e-architekt.cz/index.php?PId=1331&KatId=92. Jenom mám trochu obavy z toho bílého světla.
Nevím jestli to tu někde už nebylo, ale na strankách Britské astro organizace sem našel simulátor světelného znečištění:http://www.britastro.org/dark-skies/simulator.html?6O