Bresser Messier R-102
Bresser Messier R-102
myslím, že chápu co jsi chtěl říct. Asi to nebudu nějak řešit a počkám si na zrcadlovku.
Jdu pozorovat, dnes to na obloze vypadá docela dobře.
Jdu pozorovat, dnes to na obloze vypadá docela dobře.
Bresser Messier R-102
To Mike:
Taky jsem asi pred hodinou pozoroval Mesic...sice jen pres zavrene stresni okno ( neumyte sklo! ) v podkrovi ale i tak se mi zdala kvalita obrazu dost dobra.(ale jsem zacatecnik a tohle je muj prvni dalekohled, takze nemuzu srovnavat)
Jinak v podstate souhlasim s tvymi postrehy a muj prvni 'astronomicky zazitek' byl parada!
Jak jsi sam poznamenal, ta pruzna hridel mi tam taky moc nesedi, ale zatim me az tak nechybela a zvladal jsem posun pomoci umelohmotneho kolecka.
BTW Netusil jsem, ze objekty budou tak rychle 'utikat' ze zorneho pole , takze uzvazuji o porizeni motorku. Nevite nekdo, kde by se dal sehnat za dobrou cenu?
Take by me zajimalo jestli se da nekde koupit nastavec na digitalni fotak(kompakt). Mam Panasonic DMC-LZ7 ( http://www.czechcomputer.cz/art_doc-072 ... EE6AD.html )
ktery ma moznost expozice az 60 sekund, ale netusim zda se da vubec kompakt na foceni nebeskych objektu pouzit?
Taky jsem asi pred hodinou pozoroval Mesic...sice jen pres zavrene stresni okno ( neumyte sklo! ) v podkrovi ale i tak se mi zdala kvalita obrazu dost dobra.(ale jsem zacatecnik a tohle je muj prvni dalekohled, takze nemuzu srovnavat)
Jinak v podstate souhlasim s tvymi postrehy a muj prvni 'astronomicky zazitek' byl parada!
Jak jsi sam poznamenal, ta pruzna hridel mi tam taky moc nesedi, ale zatim me az tak nechybela a zvladal jsem posun pomoci umelohmotneho kolecka.
BTW Netusil jsem, ze objekty budou tak rychle 'utikat' ze zorneho pole , takze uzvazuji o porizeni motorku. Nevite nekdo, kde by se dal sehnat za dobrou cenu?
Take by me zajimalo jestli se da nekde koupit nastavec na digitalni fotak(kompakt). Mam Panasonic DMC-LZ7 ( http://www.czechcomputer.cz/art_doc-072 ... EE6AD.html )
ktery ma moznost expozice az 60 sekund, ale netusim zda se da vubec kompakt na foceni nebeskych objektu pouzit?
Bresser Messier R-102
Mike napsal: To fractalus,
*PS: meli jste tam taky jenom jednu?
Ano, pruzna hridelka byla jenom jedna a i na vsech fotografiich teleskopu v manualu je zobrazovana pouze jedna. Me osobne by se co se tyce pohodlnosti ovladani spise hodila pripojena na hrideli deklinace ale po nekolika pokusech jsem zjistil ze tam taky moc nedrzi.
Zatim tedy pouzivam jen ovladani 'na kratko'.
*PS: meli jste tam taky jenom jednu?
Ano, pruzna hridelka byla jenom jedna a i na vsech fotografiich teleskopu v manualu je zobrazovana pouze jedna. Me osobne by se co se tyce pohodlnosti ovladani spise hodila pripojena na hrideli deklinace ale po nekolika pokusech jsem zjistil ze tam taky moc nedrzi.
Zatim tedy pouzivam jen ovladani 'na kratko'.
Bresser Messier R-102
To filip.v:
taky jsem R102 koupil a musim rict, ze je vyborny. Prosim Te, kde jsi objednal ty motory?
Dik za odpoved
taky jsem R102 koupil a musim rict, ze je vyborny. Prosim Te, kde jsi objednal ty motory?
Dik za odpoved
Lídlskopy Messier R102, Skylux 70/700
- Michal Hrachovina
- Příspěvky: 64
- Registrován: 21. 08. 2014, 10:10
Bresser Messier R-102
To mikpp,
levnejsi motory jsou u pana Matouska:
http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/p ... 2&idp=1869
...ale stejne me prijdou dost drahe...zkusim je predelat z neceho jinyho. M.
levnejsi motory jsou u pana Matouska:
http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/p ... 2&idp=1869
...ale stejne me prijdou dost drahe...zkusim je predelat z neceho jinyho. M.
Schmidt-Newton 203/812, Bresser Messier R-102, Bresser 25-75x90, BLUEsky 60/700, Triedr 8-24x50, Kukátko 10x25, Samsung GX-1L s 18-55mm, 70-300mm a 2/58
Bresser Messier R-102
To mikpp:
tady jsem nasel motor pro MON2 jeste o 500 levneji:
http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=369
Vite nekdo o lepsi cene? Poslete odkaz, diky.
tady jsem nasel motor pro MON2 jeste o 500 levneji:
http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=369
Vite nekdo o lepsi cene? Poslete odkaz, diky.
- Michal Hrachovina
- Příspěvky: 64
- Registrován: 21. 08. 2014, 10:10
Bresser Messier R-102
To filip.v,
s kompaktem jde pekne fotit Mesic a asi pujdou i planety (dneska, pokud bude pocasi, zkusim).
Pro foceni muzu pouzivat jenom kombinace 40x, 80x (25mm+ 2x Barlow), 133x (15mm + 2x Barlow) a 200x (10mm + 2x Barlow)...ale nijak to nevadi, protoze to pokryva dobre vechny zvetseni.
Ta zrcadlovka bude skvela na deep sky. A jestli mas nejakou starsi kinofilmovou zrcadlovku se zavitem M42, tak ji muzes prisroubovat hned za dalekohled misto okularu (na konci redukce 2"-1,25" jsou zavity). M.
s kompaktem jde pekne fotit Mesic a asi pujdou i planety (dneska, pokud bude pocasi, zkusim).
Pro foceni muzu pouzivat jenom kombinace 40x, 80x (25mm+ 2x Barlow), 133x (15mm + 2x Barlow) a 200x (10mm + 2x Barlow)...ale nijak to nevadi, protoze to pokryva dobre vechny zvetseni.
Ta zrcadlovka bude skvela na deep sky. A jestli mas nejakou starsi kinofilmovou zrcadlovku se zavitem M42, tak ji muzes prisroubovat hned za dalekohled misto okularu (na konci redukce 2"-1,25" jsou zavity). M.
Schmidt-Newton 203/812, Bresser Messier R-102, Bresser 25-75x90, BLUEsky 60/700, Triedr 8-24x50, Kukátko 10x25, Samsung GX-1L s 18-55mm, 70-300mm a 2/58
Bresser Messier R-102
Planety - s kompaktem, který má ale možnost manuálního nastavení délky expozice a citlivosti anebo jeste lépe moznost videosekvencí s volbou citlivosti.
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
Bresser Messier R-102
ještě mě napadala jedna věc. Nevím jestli to někdo zkoušel. Šla by připojit toto http://www.atc-astro.eu/Sky-Watcher/mon ... yScan.html
na montáž R102ky? když jsem tak koukal na fotky montáží v různých astro obchodech, tak to co tam je jako EQ2 vypadá vzhledově úplně jinak. Ta montáž pod R102 vypadá vzhledově spíš jako EQ5 a proto mě napadlo, jestli by to nešlo upgradovat na GOTO??? možná je to blbost, ale než dát 5000 za motory, to už by bylo lepší si 2k přidat a mít GOTO ???
na montáž R102ky? když jsem tak koukal na fotky montáží v různých astro obchodech, tak to co tam je jako EQ2 vypadá vzhledově úplně jinak. Ta montáž pod R102 vypadá vzhledově spíš jako EQ5 a proto mě napadlo, jestli by to nešlo upgradovat na GOTO??? možná je to blbost, ale než dát 5000 za motory, to už by bylo lepší si 2k přidat a mít GOTO ???
- Michal Hrachovina
- Příspěvky: 64
- Registrován: 21. 08. 2014, 10:10
Bresser Messier R-102
To fractalus,
zkus dalekohled vytahnout ven...je sice krapet tezsi, ale rozdil pri pozorovani je dost velky. Ta pruzna hridel me alespon drzi na ose deklinace, tak ji tam necham. Jinak dekuju, zes mi napsal, ze mas taky jednu
.
Univerzalni drzak na kompakty jde koupit treba na:
http://www.celestron.cz/dalekohledy/pri ... nstvi.html
Ja mam podobny a jsem spokojeny. Myslim, ze Mesic, Jupiter, Saturn i Mars budou na fotkach pekny. Koukni se treba na stranky SKLP http://astronom.8mag.net/sklarp/.
Utikaji rychle...obzvlast pri 200x. Kdyz si montaz dobre ustavis..pohybujes skoro jenom osou rektascenze.
Pro pozorovani otevrenych hvezdokup by se mozna hodil jeste 2" okular 42mm. Pro pozorovani Mesice a Marsu zase nejaky filtr. M.
zkus dalekohled vytahnout ven...je sice krapet tezsi, ale rozdil pri pozorovani je dost velky. Ta pruzna hridel me alespon drzi na ose deklinace, tak ji tam necham. Jinak dekuju, zes mi napsal, ze mas taky jednu
Univerzalni drzak na kompakty jde koupit treba na:
http://www.celestron.cz/dalekohledy/pri ... nstvi.html
Ja mam podobny a jsem spokojeny. Myslim, ze Mesic, Jupiter, Saturn i Mars budou na fotkach pekny. Koukni se treba na stranky SKLP http://astronom.8mag.net/sklarp/.
Utikaji rychle...obzvlast pri 200x. Kdyz si montaz dobre ustavis..pohybujes skoro jenom osou rektascenze.
Pro pozorovani otevrenych hvezdokup by se mozna hodil jeste 2" okular 42mm. Pro pozorovani Mesice a Marsu zase nejaky filtr. M.
Schmidt-Newton 203/812, Bresser Messier R-102, Bresser 25-75x90, BLUEsky 60/700, Triedr 8-24x50, Kukátko 10x25, Samsung GX-1L s 18-55mm, 70-300mm a 2/58
Bresser Messier R-102
To SKLP
mám tento foťák:
http://digineff.cz/fotaky/04/fuji7000/fuji7000.html
má manuál, ale bohužel jen max 15s expozici. Ale skládáním, bych mohl něco získat.
mám tento foťák:
http://digineff.cz/fotaky/04/fuji7000/fuji7000.html
má manuál, ale bohužel jen max 15s expozici. Ale skládáním, bych mohl něco získat.
- KpS
- Příspěvky: 2769
- Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
- Bydliště: Praha Lužiny
- Věk: 80
- Kontaktovat uživatele:
Bresser Messier R-102
Mike napsal:
A jestli mas nejakou starsi kinofilmovou zrcadlovku se zavitem M42, tak ji muzes prisroubovat hned za dalekohled misto okularu (na konci redukce 2"-1,25" jsou zavity). M.
Okulárová redukce z 2" na 1,25" má na konci vnější závit M42x0,75, tedy T2. Např. klasická Praktica ale má závit M42x1. Na T2 se však nechají pořídit různé redukce.
A jestli mas nejakou starsi kinofilmovou zrcadlovku se zavitem M42, tak ji muzes prisroubovat hned za dalekohled misto okularu (na konci redukce 2"-1,25" jsou zavity). M.
Okulárová redukce z 2" na 1,25" má na konci vnější závit M42x0,75, tedy T2. Např. klasická Praktica ale má závit M42x1. Na T2 se však nechají pořídit různé redukce.
Karel
Bresser Messier R-102
fractalus napsal: To mikpp:
tady jsem nasel motor pro MON2 jeste o 500 levneji:
http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=369
Vite nekdo o lepsi cene? Poslete odkaz, diky.Ještě můžete mrknout na tyto stránky: http://server.selltec.com/selltec/engin ... 51500&q0=1
tady jsem nasel motor pro MON2 jeste o 500 levneji:
http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=369
Vite nekdo o lepsi cene? Poslete odkaz, diky.Ještě můžete mrknout na tyto stránky: http://server.selltec.com/selltec/engin ... 51500&q0=1