Bresser Messier R-102

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Uživatelský avatar
filip.v
Příspěvky: 34
Registrován: 16. 02. 2008, 13:43

Bresser Messier R-102

#16

Příspěvek od filip.v »

myslím, že chápu co jsi chtěl říct. Asi to nebudu nějak řešit a počkám si na zrcadlovku.
Jdu pozorovat, dnes to na obloze vypadá docela dobře.
Uživatelský avatar
fractalus
Příspěvky: 9
Registrován: 03. 02. 2008, 06:38

Bresser Messier R-102

#17

Příspěvek od fractalus »

To Mike:

Taky jsem asi pred hodinou pozoroval Mesic...sice jen pres zavrene stresni okno ( neumyte sklo! ) v podkrovi ale i tak se mi zdala kvalita obrazu dost dobra.(ale jsem zacatecnik a tohle je muj prvni dalekohled, takze nemuzu srovnavat)

Jinak v podstate souhlasim s tvymi postrehy a muj prvni 'astronomicky zazitek' byl parada!

Jak jsi sam poznamenal, ta pruzna hridel mi tam taky moc nesedi, ale zatim me az tak nechybela a zvladal jsem posun pomoci umelohmotneho kolecka.

BTW Netusil jsem, ze objekty budou tak rychle 'utikat' ze zorneho pole , takze uzvazuji o porizeni motorku. Nevite nekdo, kde by se dal sehnat za dobrou cenu?

Take by me zajimalo jestli se da nekde koupit nastavec na digitalni fotak(kompakt). Mam Panasonic DMC-LZ7 ( http://www.czechcomputer.cz/art_doc-072 ... EE6AD.html )
ktery ma moznost expozice az 60 sekund, ale netusim zda se da vubec kompakt na foceni nebeskych objektu pouzit?
Uživatelský avatar
fractalus
Příspěvky: 9
Registrován: 03. 02. 2008, 06:38

Bresser Messier R-102

#18

Příspěvek od fractalus »

Mike napsal: To fractalus,

*PS: meli jste tam taky jenom jednu?
Ano, pruzna hridelka byla jenom jedna a i na vsech fotografiich teleskopu v manualu je zobrazovana pouze jedna. Me osobne by se co se tyce pohodlnosti ovladani spise hodila pripojena na hrideli deklinace ale po nekolika pokusech jsem zjistil ze tam taky moc nedrzi.
Zatim tedy pouzivam jen ovladani 'na kratko'.
Uživatelský avatar
mikpp
Příspěvky: 152
Registrován: 28. 01. 2008, 05:19
Bydliště: Krnov
Věk: 56

Bresser Messier R-102

#19

Příspěvek od mikpp »

To filip.v:
taky jsem R102 koupil a musim rict, ze je vyborny. Prosim Te, kde jsi objednal ty motory?
Dik za odpoved
Lídlskopy Messier R102, Skylux 70/700
Uživatelský avatar
deimos
Příspěvky: 71
Registrován: 23. 02. 2007, 23:17

Bresser Messier R-102

#20

Příspěvek od deimos »

Uživatelský avatar
Michal Hrachovina
Příspěvky: 64
Registrován: 21. 08. 2014, 10:10

Bresser Messier R-102

#21

Příspěvek od Michal Hrachovina »

To mikpp,

levnejsi motory jsou u pana Matouska:
http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/p ... 2&idp=1869

...ale stejne me prijdou dost drahe...zkusim je predelat z neceho jinyho. M.
Schmidt-Newton 203/812, Bresser Messier R-102, Bresser 25-75x90, BLUEsky 60/700, Triedr 8-24x50, Kukátko 10x25, Samsung GX-1L s 18-55mm, 70-300mm a 2/58
Uživatelský avatar
fractalus
Příspěvky: 9
Registrován: 03. 02. 2008, 06:38

Bresser Messier R-102

#22

Příspěvek od fractalus »

To mikpp:

tady jsem nasel motor pro MON2 jeste o 500 levneji:

http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=369

Vite nekdo o lepsi cene? Poslete odkaz, diky.
Uživatelský avatar
Michal Hrachovina
Příspěvky: 64
Registrován: 21. 08. 2014, 10:10

Bresser Messier R-102

#23

Příspěvek od Michal Hrachovina »

To filip.v,

s kompaktem jde pekne fotit Mesic a asi pujdou i planety (dneska, pokud bude pocasi, zkusim).

Pro foceni muzu pouzivat jenom kombinace 40x, 80x (25mm+ 2x Barlow), 133x (15mm + 2x Barlow) a 200x (10mm + 2x Barlow)...ale nijak to nevadi, protoze to pokryva dobre vechny zvetseni.

Ta zrcadlovka bude skvela na deep sky. A jestli mas nejakou starsi kinofilmovou zrcadlovku se zavitem M42, tak ji muzes prisroubovat hned za dalekohled misto okularu (na konci redukce 2"-1,25" jsou zavity). M.
Schmidt-Newton 203/812, Bresser Messier R-102, Bresser 25-75x90, BLUEsky 60/700, Triedr 8-24x50, Kukátko 10x25, Samsung GX-1L s 18-55mm, 70-300mm a 2/58
SKLP
Příspěvky: 1184
Registrován: 02. 10. 2003, 21:19

Bresser Messier R-102

#24

Příspěvek od SKLP »

Planety - s kompaktem, který má ale možnost manuálního nastavení délky expozice a citlivosti anebo jeste lépe moznost videosekvencí s volbou citlivosti.
Refraktory achromáty: Celestron C4-R 102/1000mm, Sky-Watcher 80/400mm, Hama 60/700mm. Triedry: Fomei 10x50, Bushnell 8x40
Uživatelský avatar
filip.v
Příspěvky: 34
Registrován: 16. 02. 2008, 13:43

Bresser Messier R-102

#25

Příspěvek od filip.v »

ještě mě napadala jedna věc. Nevím jestli to někdo zkoušel. Šla by připojit toto http://www.atc-astro.eu/Sky-Watcher/mon ... yScan.html
na montáž R102ky? když jsem tak koukal na fotky montáží v různých astro obchodech, tak to co tam je jako EQ2 vypadá vzhledově úplně jinak. Ta montáž pod R102 vypadá vzhledově spíš jako EQ5 a proto mě napadlo, jestli by to nešlo upgradovat na GOTO??? možná je to blbost, ale než dát 5000 za motory, to už by bylo lepší si 2k přidat a mít GOTO ???
Uživatelský avatar
Michal Hrachovina
Příspěvky: 64
Registrován: 21. 08. 2014, 10:10

Bresser Messier R-102

#26

Příspěvek od Michal Hrachovina »

To fractalus,

zkus dalekohled vytahnout ven...je sice krapet tezsi, ale rozdil pri pozorovani je dost velky. Ta pruzna hridel me alespon drzi na ose deklinace, tak ji tam necham. Jinak dekuju, zes mi napsal, ze mas taky jednu ;).

Univerzalni drzak na kompakty jde koupit treba na:

http://www.celestron.cz/dalekohledy/pri ... nstvi.html

Ja mam podobny a jsem spokojeny. Myslim, ze Mesic, Jupiter, Saturn i Mars budou na fotkach pekny. Koukni se treba na stranky SKLP http://astronom.8mag.net/sklarp/.

Utikaji rychle...obzvlast pri 200x. Kdyz si montaz dobre ustavis..pohybujes skoro jenom osou rektascenze.

Pro pozorovani otevrenych hvezdokup by se mozna hodil jeste 2" okular 42mm. Pro pozorovani Mesice a Marsu zase nejaky filtr. M.
Schmidt-Newton 203/812, Bresser Messier R-102, Bresser 25-75x90, BLUEsky 60/700, Triedr 8-24x50, Kukátko 10x25, Samsung GX-1L s 18-55mm, 70-300mm a 2/58
Uživatelský avatar
filip.v
Příspěvky: 34
Registrován: 16. 02. 2008, 13:43

Bresser Messier R-102

#27

Příspěvek od filip.v »

To SKLP
mám tento foťák:
http://digineff.cz/fotaky/04/fuji7000/fuji7000.html
má manuál, ale bohužel jen max 15s expozici. Ale skládáním, bych mohl něco získat.
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2769
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Bresser Messier R-102

#29

Příspěvek od KpS »

Mike napsal:
A jestli mas nejakou starsi kinofilmovou zrcadlovku se zavitem M42, tak ji muzes prisroubovat hned za dalekohled misto okularu (na konci redukce 2"-1,25" jsou zavity). M.
Okulárová redukce z 2" na 1,25" má na konci vnější závit M42x0,75, tedy T2. Např. klasická Praktica ale má závit M42x1. Na T2 se však nechají pořídit různé redukce.
Karel
Uživatelský avatar
Simba
Příspěvky: 99
Registrován: 26. 01. 2008, 19:15
Bydliště: Liberec
Věk: 64

Bresser Messier R-102

#30

Příspěvek od Simba »

fractalus napsal: To mikpp:

tady jsem nasel motor pro MON2 jeste o 500 levneji:

http://www.dalekohledy-foto.cz/www/Prod ... ductId=369

Vite nekdo o lepsi cene? Poslete odkaz, diky.Ještě můžete mrknout na tyto stránky: http://server.selltec.com/selltec/engin ... 51500&q0=1
Odpovědět