Alien_MasterMynd napsal:
Koukni se nekdy do zrcadlove sachty (D)SLR a bude ti jasno
Proste jsou objektivy navrzene na tu vzdalenost 44-48mm od snimace a pres to vlak nejede :-/ Jedina cesta je kompletne novy navrh objektivu. To ale prinasi problemy s obrazovou kvalitou u objektivu, jejichz ohniskova vzdalenost je kratsi nez ta vzdalenost objektiv-snimac. Musi to pak byt kompromisni konstrukce, kdy je hlavni rovina objektivu az za za nim (resi se pomoci rozptylneho clenu).
To jo, o to se take nepru. Zrcadlovky jsou ponekud jina trida. Mne zajimalo ciste vyuziti toho rozkladu na tri cipy. Protoze kamery zvysuji rozliseni docela dramaticky a za nedlohouho by se asi daly pouzivat jako jedine zarizeni na foceni i filmovani. A tam je konstrukce objektivu samozrejme jina nez u zrcadlovky.
Vzdyt jsem psal, ze takhle to nefunguje Funguje to tak, ze vsechny tri vrstvy maji nenulovou pravdepodobnost zachyceni libovolneho fotonu a tim je definovana spektralni charakteristika. Tedy cerveny foton se klidne muze zachytit uz v hornich dvou vrstvach. Druha vec je, ze ze snimace lezou rozdilove signaly (rozdily mezi vrstvami), dale se po kazdem snimku dela dark frame a vzhledem k brutalni odlisnosti barevneho prostoru snimace a RGB prostoru ma prevodni matice pomerne velke koeficienty. Ten rozdil bar. prostoru je zrejme duvodem sumu na vysoke citlivosti a dlouhe casy, snimac sam o sobe ma totiz sum velmi maly, nicmene pri prevodu do RGB se zrejme zvyrazni (tento sum je vyhradne zeleny nebo modry, cerveny jsem nikdy nevidel).
Vyhoda snimace je take to, ze umi HW binning (nazyvany VPS - variable pixel size, kdy si muzu definovat horizontalni a vertikalni rozmer vysledneho "pixelu" - SD10 umi fotit do RAWu i v nizsich rozlisenich, tedy se naskyta moznost, ze to dela pomoci VPS, to musim vyzkouset na dlouhe casy, mel by sum dost klesnout (snad)) a taky umi windowing, kdy se vycita jen zvolena obdelnikova oblast snimace.
PS: X3 snimac zadne filtry nema, to je zalozene ciste na pravdepodobnosti zachyceni fotonu (jako hloubka vniku).
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm
To jo, o to se take nepru. Zrcadlovky jsou ponekud jina trida. Mne zajimalo ciste vyuziti toho rozkladu na tri cipy. Protoze kamery zvysuji rozliseni docela dramaticky a za nedlohouho by se asi daly pouzivat jako jedine zarizeni na foceni i filmovani. A tam je konstrukce objektivu samozrejme jina nez u zrcadlovky. Narust rozliseni to pochopitelne prinese, proto se dalji ty X3 snimace, aby to bylo pouzitelne v normalnim fotaku - treba SD9/10 s 3x3,4MP ma skutecne rozliseni jako priblizne 7-8MP bayer.
Druha vec (a podstatna) je ale velikost snimace - trisnimacove kamery v kategorii par desitek tisic maji pidisnimace a jsou tam stejne problemy jak u kompaktu. Kamera Sony (ted nevim typ z hlavy) se tremi 1/3" snimaci stoji 10000USD
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm
Sony je tradicne extremne predrazene. Srovnatelne pristroje se daji sehnat vyrazne levneji. Treba JVC dela kameru se trmi CCD 1/2" (0,2 lx) za cca 5000USD - tedy za polovic. Jenze i kdybych si ji pujcil treba z prace, jak takovou velkou mrchu pridelat k dalekohledu? ;D V kazdem ripade tohle je uz krapet mimo tema tohoto fora...