Stránka 2 z 4
M104
Napsal: 09. 12. 2008, 16:30
od Roman (Rick)
fidler napsal: Včera bylo nějaké výročí Sombréra, nebo jste se všichni domluvili ??? To přece nemůže být náhoda !
Jinak moc pěkné snímky. fidler
Na čom sa mali všetci dohodnúť ???
M104
Napsal: 09. 12. 2008, 16:34
od Rossignolek
Jeden člověk vyfotí a další ukazují jak jí fotili oni, jednoduché ne?
M104
Napsal: 09. 12. 2008, 16:44
od Roman (Rick)
Ale napísal to, ako by to všetci nafotili v jeden deň ;D
M104
Napsal: 09. 12. 2008, 17:05
od hamr
Pro Rick,
no půjdu na to zatím opravdu tím kompaktem, ale budu zkoušet ty hodně jasné a OH. Pak se uvidí co dál

.
M104
Napsal: 09. 12. 2008, 17:13
od Roman (Rick)
Tak som si to predstavoval, som zvedavý čo z toho vylezie, napr. také gulovky by mohli byť zaujímavé (pri M15 mi s panákom za 20mm okulárom stačili 4s pri ISO 400 a bola tam ako vyšitá)

.
M104
Napsal: 09. 12. 2008, 19:34
od Alien_MasterMynd
rick01 napsal: Ale napísal to, ako by to všetci nafotili v jeden deň ;D
Ono to tak skoro vypadalo, ja totiz v seznamu novych prispevku klikl na ten tvuj a hodilo mi to stranku, kde nahore misto tveho byl snimek od thynek. Takze jsem taky myslel, ze je rada novych snimku a az dodatecne jsem zjistil, ze ten prispevek, na ktery AF omylem odkazuje je z kvetna

M104
Napsal: 21. 04. 2009, 11:47
od ccerdo
Zdravím,
včera ospalý a už lehce promrzlý jsem po asi hodinovém zápase s technikou namířil na mou velmi oblíbenou galxii...
Jura
info:
27 x 5 min 800ISO
10"NWT, ATC CCF 5A, EQ6 SS, Tvguider, Canon 30Dm
SubRaw, DSS, Photoshop
6°C,
Kunčice po Ondřejníkem
M104
Napsal: 21. 04. 2009, 17:19
od biker.fm
Moje druha fotografie DSO, tentokrat Sombrero.
Se zpracovanim snimku nemam jeste zadnou praxi a podle toho to i vypada.
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 326404.jpg
info:
3x500sec, ISO1800
Canon EOS400D
ED80/600
Pointace 70/500, G1x300, SIMS
8°C
Kuncicky u Basky
Kdyz to porovnam s tim co tady pred chvili dal ccerdo, tak ani nevim jestli mam mit tu drzost svuj snimek zde prezentovat, ach jo. Ale co, kazdy nejak zacinal.
M104
Napsal: 24. 02. 2010, 19:17
od Roman (Rick)
Jeden "vedľajší produkt" fotenia Marsu a Saturna z predvčerajšej noci. Obloha bola celkom priezračná a Mesiac už tiež nerušil, tak som to nastavil na Sombrero a nechal qhy5 fotiť 8 sekundové expozície, zatiaľ čo ja som šiel zatiaľ pod sprchu. Cestou do školy som snímky nechal prebehnúť cez DSS a zistil som sa mi tam podarilo zachytiť aj asteroid 2554 Skiff, ako objekt 16,3mag (vľavo dole pod galaxiou). Info na klik:
M104
Napsal: 24. 02. 2010, 22:51
od Cassi
To Roman: Pekny snimek! Taky jsem o vikendu fotil Sombrero (v hodinove mezere mezi dvema snimky planetky Vesta).
M104
Napsal: 28. 03. 2010, 01:33
od Cassi
Muj posledni pokus o M104
M104
Napsal: 25. 04. 2011, 19:39
od vlkoid
Trochu sirokouhlejsi pohled skoda, ze pocasi nebylo idealni ani pomerne velky pocet expozic to nezachranil.. 24.4.11, C40Da, SKW200/1000, ISO 1600, 23x9min, EQ6, pointace SKW70/500+QHY5, komakorektor MPCC, jasno,opar. Mraw + Registar + PS3
Vetsi verze :
http://www.vlkoid.euweb.cz/images/M104.jpg
nebo
astrofotky:
http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 746854.jpg
M104
Napsal: 14. 04. 2013, 10:16
od dablik
Posledni fotka z vyjezdu do Blatcu. 14x30 s iso 1600, SW 80/400 a nikon D3100. Foceno smerem na jihovychod, takze silne svetelne znecisteni od Prahy. Je to spis pokus s upravou fotek s silnym gradientem. A jak na to koukam, tak se mam jeste co ucit. Taky jsem bojoval s rosenim objektivu kvuli chybejicimu vyhrivani.
M104
Napsal: 13. 05. 2013, 14:22
od alda
Tak další zkouška s C11 a OAG:
http://www.astrolet.cz/_M104.php
Tentokrát jsem zkusil jiné zpracování a tohle mi vylezlo

Snad neurazí a trochu potěší, této potvůrky tu moc není.
M104
Napsal: 18. 05. 2014, 00:23
od Vabra
Sombrero je mrcha nevdecna, sice dost velka a jasna, ale aby z ni vylezlo cokoliv krome jadra a temneho pruhu... to da zabrat.
Snad se mi to alespon trochu povedlo

: