HorseHead Flame Nebula

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24370
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

HorseHead Flame Nebula

#16

Příspěvek od MilAN »

Asi si nerozumíme : ty dlouhé paprsky tam budou vždycky a budou i tak dlouhé, jen to drobné rozdvojení, o kterém psal MMys se dá odstranit
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

HorseHead Flame Nebula

#17

Příspěvek od MP »

MilAN napsal:
Jinak bych určitě zachoval kříž uprostřed, ofset se dělá sekundárem, ne křížem, takže je nutno posuvout zrcátko ( jinak přilepit a pod).
Ono se to rekne, kdyz si nekdo stavi Newtony sam :)
To zrcatko tam neni prilepene, ale pritlacene pliskem v presne formovanem drzaku, do ktereho zapadne. Muselo by se to posunout v miste pripojeni plastoveho drzaku ke kovovemu stredu pavouka, ale tam je poloha dana centralnim sroubem, ktery zrcatko drzi. Jedine rozrezat drzak a upevnit v nem matici pro sroub excentricky. Nejak se mi do toho nechce ...
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
peta
Příspěvky: 432
Registrován: 21. 06. 2002, 20:06

HorseHead Flame Nebula

#18

Příspěvek od peta »

MaG napsal:
Nic odborného, jen věc estetiky. Pravda jsou již poněkud dlouhé, ale taková hvězda s paprsky se mi líbí...
uz jsem to tu myslim nekde psal, napr. lodriguss pouziva pri foceni jeho refraktorem kriz pred objektivem aby ty paprsky na fotce mel.. viz tyto plejady: http://www.astropix.com/HTML/B_WINTER/M45.HTM
petr(zavinac)fajkos.com
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11749
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

HorseHead Flame Nebula

#19

Příspěvek od Psion »

HonzaS má identický Newton jako já a vím, o čem je přesně řeč. Trvalo mi to hezkou chvíli než jsem dalekohled zkolimoval tak, že je vše OK a kreslí hvězdy s nerozdvojenými paprsky bez jakých-koli mechanických úprav. Až se Honzo sejdeme, mrkneme na to a nastavíme to :-).
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11418
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

HorseHead Flame Nebula

#20

Příspěvek od MaG »

Tak to mě překvapilo. Honza mi tvrdil, že se mu ta kolimace stále nelíbí, přesto měl obraz velmi, velmi dobrý při pohledu okem.

Pokud mu to pude seřídit, bude to vážně super.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

HorseHead Flame Nebula

#21

Příspěvek od MP »

Tak mi to nedalo a pokusil jsem se o totez. Ale na Honzu nemam. Navic jsem si nevzal zadny filtr a lovit ve tri rano mlhoviny v mlze nad obzorem, to byl tedy zazitek ...

Newton 200/800, Canon EOS 20D, 8x320sec. pri ISO 1600.

Je na tom videt spatne nastaveny sekundar toho Newtona - paprsky se sice rozbihaji trochu mene, ale Alnitak neni kruhovy !
Na vetsim obrazku toho o moc vic videt neni. V tech podminkach jsem mel exponovat dele, ale dochazely mi baterky, kafe i elan. Budu muset seridit dalekohled a v zime si to zopakovat.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11418
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

HorseHead Flame Nebula

#22

Příspěvek od MaG »

Koukal jsem na snímek z dnešního APODu a tak mě napadlo, že ty nově přepracované verze DSS ve FITS Liberatoru jsou vcelku úžasné.

Příklad - pás Oriona - odkaz na velkou verzi:

http://apod.gsfc.nasa.gov/apod/image/05 ... rtin_f.jpg
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24370
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

HorseHead Flame Nebula

#23

Příspěvek od MilAN »

Chtěl bych se vrátit k nedávnému tématu "vyzkoušejte si zpracování " , k vášnivým diskusím o tom, které zpracování a barvy jsou jedině správné a pod. A teď tu máme profi zpracování Koňské hlavy a můžeme porovnáíat s desítkami věhlasných astrofotografů, jejichž stránky většinou známe. A můžeme asi v diskusích do nekonečna pokračovat . Protože : proč takové či onaké barvy, které že to jsou ty "správné" ...
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11749
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

HorseHead Flame Nebula

#24

Příspěvek od Psion »

Já myslím, že to je otázka vkusu. Každý přece fotíme pro sebe a trocha té ješitnosti nám velí se pochlubit. Nelze najít fotografii, která se bude líbit všem - je to jako se ženami :-)
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11749
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

HorseHead Flame Nebula

#25

Příspěvek od Psion »

MP napsal: Tak mi to nedalo a pokusil jsem se o totez. Ale na Honzu nemam. Navic jsem si nevzal zadny filtr a lovit ve tri rano mlhoviny v mlze nad obzorem, to byl tedy zazitek ...

Newton 200/800, Canon EOS 20D, 8x320sec. pri ISO 1600.

Je na tom videt spatne nastaveny sekundar toho Newtona - paprsky se sice rozbihaji trochu mene, ale Alnitak neni kruhovy !
Na vetsim obrazku toho o moc vic videt neni. V tech podminkach jsem mel exponovat dele, ale dochazely mi baterky, kafe i elan. Budu muset seridit dalekohled a v zime si to zopakovat.

Mě se to takhle líbí fotka má svoje kouzlo a kruh není důležitý.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

HorseHead Flame Nebula

#26

Příspěvek od MP »

No, pokud Ti jde o barevne rozdily, tak ty jsou jednoduse vysvetlitelne - fotim neupravenym Canonem a v tomto pripade bez filtru, takze je jasne, ze je na fotce vic modre, nez cervene. Honza tam zachytil hlavne H-alfa, ja v tech castech, ktere v OIII nejsou videt, mam jen cerveny sum. S barevnym vyvazenim jsem nic nedelal, po odecteni oranzoveho pozadi byly krivky pro vsechny barvy stejne. Jak se ti profesionalni zpracovatele dopracovali k tem oranzovym mlhovinam, to opravdu netusim - muj fotak je na zelenou citlivy az moc a pritom tam skoro zadnou zelenou nemam.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17678
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

HorseHead Flame Nebula

#27

Příspěvek od MMys »

U toho snimku se pise, ze se jedna o kompozici z B/W desek porizenych v R a B oboru. Zeleny kanal je doplneny softwarove (ted hadam ze z pomeru R a B) To v zadnem pripade neni presne. V pripade emisnich mlhovin tohoto typu to pak nevyjde dobre, a protoze tam algoritmus napocita urcity podil zelene, je to do oranzova. To je moje osobni vysvetleni. Vic jsem se nedocetl (bud to tam neni, nebo jsem nehledal dostatecne dlouho)

Presto ten snimek ovsem nema chyba a mnozstvi detailu a struktur je excelentni.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17678
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

HorseHead Flame Nebula

#28

Příspěvek od MMys »

Tak jsem si zkusil diskutovanou oblast pěkně "zeširoka" Borgem. Vzhledem k aktuálním podmínkám (jediná jakž takž jasná noc za celý měsíc, s přízemní mlhou) to dopadlo více než slušně:



Větší verze je na kliknutí, a více informací na http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz/Zeta_Ori.htm
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ivanmsk
Příspěvky: 1463
Registrován: 17. 10. 2005, 02:35

HorseHead Flame Nebula

#29

Příspěvek od ivanmsk »

MMYS umiiiiiii!
Orion N200/900, NEQ6Pro, CG5Adv, CCD Astropix 1.4+, Astropix 4.0, Canon 5D a 600D,  Ivan Majchrovič, ivan(bodka)bpu(slimak)chello(bodka)sk
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

HorseHead Flame Nebula

#30

Příspěvek od MP »

MP napsal: Budu muset seridit dalekohled a v zime si to zopakovat.Jak jsem si predsevzal, tak jsem ucinil :

Dalekohled uz docela funguje, jeste by to asi chtelo nejaky filtr. Nebo naopak vyhodit filtr z Canona ? Nebo oboji ? No, uvidime ...

Tady je jeste trochu vetsi obrazek
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Odpovědět