Fotografie IC 5067 a NGC 7000

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12976
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1426

Příspěvek od Psion »

Tohle nemá Pixi dobře vymyšlené, mělo by to být v jednom okně. Tedy nejdříve se musí udělat Astrometry -> ImageSolver a pak ColorCalibration -> PhotometricColorCalibration a v tomto okénku odškrtnout volbu Automatic catalogue, pokud jej nemáš stažený v počítači. Zásadně dělám kalibraci na složeném, neupraveném a nestrečnutém FIT.
Uživatelský avatar
Osty88
Příspěvky: 97
Registrován: 27. 07. 2019, 17:58
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 38

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1427

Příspěvek od Osty88 »

Diky moc za postup Milane!
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
Uživatelský avatar
alex
Příspěvky: 350
Registrován: 12. 05. 2005, 13:15
Bydliště: Nové Zámky
Věk: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1428

Příspěvek od alex »

Ešte skôr, než dostaneme nejakú verziu na mrknutie:

Mne sa zdá, že pozadie je odseknuté, chýbajú tam slabé prechody, možno to bolo odrezané kvôli šumu :?
Histogram je tiež trošku "mimo".

Toto tu mám len kvôli zvýrazneniu kontrastu:
- LocalHistogram (v troch krokoch: 128; 1,5; 0,3, potom 64... a 32).
- troška HDR
- histogram.

Teším sa na výsledok z DSS 8-)
alex
Přílohy
Pelikan_5PhCC_locHis128-64-32a0,3_3HiSTF_cur.jpg
Pelikan_5PhCC_locHis128-64-32a0,3_3HiSTF_cur.jpg (1.49 MiB) Zobrazeno 412 x
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://ameleg.webzdarma.cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12976
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1429

Příspěvek od Psion »

Jsou to funkcionality, které jen spustím z nějakého GUI. Název objektu by si měl program načíst z názvu souboru, nebo FIT, pokud tam nedoplním svůj a pak po astrometrii rovnou udělat kalibraci kterou chci, viz obrázek. V Pixi je potřeba spoustu mezikroků, třeba nedává smysl skládat nedebayerizované FITs (FastIntegration).
Přílohy
Calib_PI.jpg
Calib_PI.jpg (207.93 KiB) Zobrazeno 409 x
Uživatelský avatar
Osty88
Příspěvky: 97
Registrován: 27. 07. 2019, 17:58
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 38

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1430

Příspěvek od Osty88 »

To Alex: vsak muj vysledek je zaklad slozeny v DSS vcetne nastaveni bayerovi matice v DSS vysledne doladeni je v Pixinsight + vcetne BlurXterminator a DenoiseXterminator - ladeni ale opatrne. Vecer poslu vysledny stack z Pixinsight a DSS jak jsem se dohodl s Martinem a Pavlem pro porovnani.
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
Uživatelský avatar
Osty88
Příspěvky: 97
Registrován: 27. 07. 2019, 17:58
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 38

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1431

Příspěvek od Osty88 »

To Psion: takze v image plate solver musim pro spektrografickou kalibraci zaskrtnout policko spektrograficke kalibrace a pak postupovat v plate solveru standartne?
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12976
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1432

Příspěvek od Psion »

Ten obrázek je smyšlený, jen náznak, jak by to mohlo vypadat, normálně tam tyto dvě funkce nejsou :) Tedy udělat Plate solving na otevřeném snímku v Pixi a zavřít okno Image Solver, a pak otevřít další okno s Photometric Calibration a udělat kalibraci.
Uživatelský avatar
Osty88
Příspěvky: 97
Registrován: 27. 07. 2019, 17:58
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 38

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1433

Příspěvek od Osty88 »

To Psion: jo aha ted uz chapu, ja si rikal ze v tom solver scriptu je neco navic ...co tam byt nema :D Zkusim jeste udelat znovu postup pres chatgpt, mozna jsem nekde udelal chybu.
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
Uživatelský avatar
Osty88
Příspěvky: 97
Registrován: 27. 07. 2019, 17:58
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 38

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1434

Příspěvek od Osty88 »

Martine a Pavle tak tady je odkaz na stack z Pixinsight:

https://ibb.co/GvQ7JXVP

dost hrůza, co je s těma hvězdama dost dobře nechápu.

a zde je výsledný stack z Deep Sky Stackeru, kde jsem už předem provedl kalibraci v bayerově masce:

https://ibb.co/Wv23ss92

na oba dba stacky jsem provedl v Pixinsight STF (autostretch) a by bylo vidět co v těch datech je a není.
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4675
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1435

Příspěvek od biker.fm »

V ramci hratek s "velkym" astrografem 250/F3 jeden proflaknuty objekt ted v Ha. Kyslik se sirou az nebude na obloze ta obluda. S tim pocasim jake je a hoodne kratke noci, to vypada na beh na hooodne dlouhou trat nez bude barevny obrazek.

NGC7000-Ha astro-forum.jpg
NGC7000-Ha astro-forum.jpg (237.15 KiB) Zobrazeno 348 x

Info ke snimku na astrofotkach
Plna verze na astrobinu
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4675
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1436

Příspěvek od biker.fm »

Osty88 píše: 25. 05. 2026, 20:27 Martine a Pavle tak tady je odkaz na stack z Pixinsight:

https://ibb.co/GvQ7JXVP

dost hrůza, co je s těma hvězdama dost dobře nechápu.

a zde je výsledný stack z Deep Sky Stackeru, kde jsem už předem provedl kalibraci v bayerově masce:

https://ibb.co/Wv23ss92

na oba dba stacky jsem provedl v Pixinsight STF (autostretch) a by bylo vidět co v těch datech je a není.
Dej sem data bez STF.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 12976
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1437

Příspěvek od Psion »

Ty data jsou úplný nesmysl. Jednak ten z PiXi je JPEG a navíc ještě má v sobě Bayer masku, to je k ničemu. Musí to být čistý složený XISF z Pixi.
Uživatelský avatar
Osty88
Příspěvky: 97
Registrován: 27. 07. 2019, 17:58
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 38

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1438

Příspěvek od Osty88 »

to Psion: njn ale imgBB nepodporuje formát xisf... Poslal jsem Standovi surový lighty ve fits formátu
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 18574
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 53
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1439

Příspěvek od MMys »

AstroHW Newton Hypergaph 10"/F3 ? Kdo to vyrábí, nebo ti někdo udělal hyperbolu a stavěl jsi sám ? Ale jak to koriguješ ? Starizona 0.75x je korektor pro parabolu, ne hyperbolu. To fakt funguje ? Jakou excentricitu má ta hyperbola ? Nějak mi to hlava nebere.
biker.fm píše: 25. 05. 2026, 20:31 V ramci hratek s "velkym" astrografem 250/F3 jeden proflaknuty objekt ted v Ha. Kyslik se sirou az nebude na obloze ta obluda. S tim pocasim jake je a hoodne kratke noci, to vypada na beh na hooodne dlouhou trat nez bude barevny obrazek.


NGC7000-Ha astro-forum.jpg


Info ke snimku na astrofotkach
Plna verze na astrobinu
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4675
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000

#1440

Příspěvek od biker.fm »

Newton 250/1000 + Nexus 0.75. Na astrobinu spatne pojmenovane (uz jsem to dal opravit).
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět