Fotografie IC 5067 a NGC 7000
- Psion
- Příspěvky: 12976
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Tohle nemá Pixi dobře vymyšlené, mělo by to být v jednom okně. Tedy nejdříve se musí udělat Astrometry -> ImageSolver a pak ColorCalibration -> PhotometricColorCalibration a v tomto okénku odškrtnout volbu Automatic catalogue, pokud jej nemáš stažený v počítači. Zásadně dělám kalibraci na složeném, neupraveném a nestrečnutém FIT.
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Diky moc za postup Milane!
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
- alex
- Příspěvky: 350
- Registrován: 12. 05. 2005, 13:15
- Bydliště: Nové Zámky
- Věk: 67
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Ešte skôr, než dostaneme nejakú verziu na mrknutie:
Mne sa zdá, že pozadie je odseknuté, chýbajú tam slabé prechody, možno to bolo odrezané kvôli šumu
Histogram je tiež trošku "mimo".
Toto tu mám len kvôli zvýrazneniu kontrastu:
- LocalHistogram (v troch krokoch: 128; 1,5; 0,3, potom 64... a 32).
- troška HDR
- histogram.
Teším sa na výsledok z DSS
alex
Mne sa zdá, že pozadie je odseknuté, chýbajú tam slabé prechody, možno to bolo odrezané kvôli šumu
Histogram je tiež trošku "mimo".
Toto tu mám len kvôli zvýrazneniu kontrastu:
- LocalHistogram (v troch krokoch: 128; 1,5; 0,3, potom 64... a 32).
- troška HDR
- histogram.
Teším sa na výsledok z DSS
alex
- Přílohy
-
- Pelikan_5PhCC_locHis128-64-32a0,3_3HiSTF_cur.jpg (1.49 MiB) Zobrazeno 412 x
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://ameleg.webzdarma.cz
- Psion
- Příspěvky: 12976
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Jsou to funkcionality, které jen spustím z nějakého GUI. Název objektu by si měl program načíst z názvu souboru, nebo FIT, pokud tam nedoplním svůj a pak po astrometrii rovnou udělat kalibraci kterou chci, viz obrázek. V Pixi je potřeba spoustu mezikroků, třeba nedává smysl skládat nedebayerizované FITs (FastIntegration).
- Přílohy
-
- Calib_PI.jpg (207.93 KiB) Zobrazeno 409 x
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
To Alex: vsak muj vysledek je zaklad slozeny v DSS vcetne nastaveni bayerovi matice v DSS vysledne doladeni je v Pixinsight + vcetne BlurXterminator a DenoiseXterminator - ladeni ale opatrne. Vecer poslu vysledny stack z Pixinsight a DSS jak jsem se dohodl s Martinem a Pavlem pro porovnani.
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
To Psion: takze v image plate solver musim pro spektrografickou kalibraci zaskrtnout policko spektrograficke kalibrace a pak postupovat v plate solveru standartne?
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
- Psion
- Příspěvky: 12976
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Ten obrázek je smyšlený, jen náznak, jak by to mohlo vypadat, normálně tam tyto dvě funkce nejsou
Tedy udělat Plate solving na otevřeném snímku v Pixi a zavřít okno Image Solver, a pak otevřít další okno s Photometric Calibration a udělat kalibraci.
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
To Psion: jo aha ted uz chapu, ja si rikal ze v tom solver scriptu je neco navic ...co tam byt nema
Zkusim jeste udelat znovu postup pres chatgpt, mozna jsem nekde udelal chybu.
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Martine a Pavle tak tady je odkaz na stack z Pixinsight:
https://ibb.co/GvQ7JXVP
dost hrůza, co je s těma hvězdama dost dobře nechápu.
a zde je výsledný stack z Deep Sky Stackeru, kde jsem už předem provedl kalibraci v bayerově masce:
https://ibb.co/Wv23ss92
na oba dba stacky jsem provedl v Pixinsight STF (autostretch) a by bylo vidět co v těch datech je a není.
https://ibb.co/GvQ7JXVP
dost hrůza, co je s těma hvězdama dost dobře nechápu.
a zde je výsledný stack z Deep Sky Stackeru, kde jsem už předem provedl kalibraci v bayerově masce:
https://ibb.co/Wv23ss92
na oba dba stacky jsem provedl v Pixinsight STF (autostretch) a by bylo vidět co v těch datech je a není.
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
V ramci hratek s "velkym" astrografem 250/F3 jeden proflaknuty objekt ted v Ha. Kyslik se sirou az nebude na obloze ta obluda. S tim pocasim jake je a hoodne kratke noci, to vypada na beh na hooodne dlouhou trat nez bude barevny obrazek.
Info ke snimku na astrofotkach
Plna verze na astrobinu
Info ke snimku na astrofotkach
Plna verze na astrobinu
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Dej sem data bez STF.Osty88 píše: ↑25. 05. 2026, 20:27 Martine a Pavle tak tady je odkaz na stack z Pixinsight:
https://ibb.co/GvQ7JXVP
dost hrůza, co je s těma hvězdama dost dobře nechápu.
a zde je výsledný stack z Deep Sky Stackeru, kde jsem už předem provedl kalibraci v bayerově masce:
https://ibb.co/Wv23ss92
na oba dba stacky jsem provedl v Pixinsight STF (autostretch) a by bylo vidět co v těch datech je a není.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
- Psion
- Příspěvky: 12976
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Praha
- Věk: 63
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Ty data jsou úplný nesmysl. Jednak ten z PiXi je JPEG a navíc ještě má v sobě Bayer masku, to je k ničemu. Musí to být čistý složený XISF z Pixi.
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
to Psion: njn ale imgBB nepodporuje formát xisf... Poslal jsem Standovi surový lighty ve fits formátu
Askar 120 APO f7, Askar redukce 0.8x, Askar flattener 1.0x, Celestron SCT 11", Canon EOS 6Dmod., QHY 533 MC, ZWO ASI 120 mini MM, Celestron Advanced VX, Celestron CGEM, Meade LX200GPS, SW 9x50,
- MMys
- Příspěvky: 18574
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
AstroHW Newton Hypergaph 10"/F3 ? Kdo to vyrábí, nebo ti někdo udělal hyperbolu a stavěl jsi sám ? Ale jak to koriguješ ? Starizona 0.75x je korektor pro parabolu, ne hyperbolu. To fakt funguje ? Jakou excentricitu má ta hyperbola ? Nějak mi to hlava nebere.
biker.fm píše: ↑25. 05. 2026, 20:31 V ramci hratek s "velkym" astrografem 250/F3 jeden proflaknuty objekt ted v Ha. Kyslik se sirou az nebude na obloze ta obluda. S tim pocasim jake je a hoodne kratke noci, to vypada na beh na hooodne dlouhou trat nez bude barevny obrazek.
NGC7000-Ha astro-forum.jpg
Info ke snimku na astrofotkach
Plna verze na astrobinu
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
- biker.fm
- Příspěvky: 4675
- Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
- Bydliště: Frydek-Mistek
- Věk: 58
- Kontaktovat uživatele:
Re: Fotografie IC 5067 a NGC 7000
Newton 250/1000 + Nexus 0.75. Na astrobinu spatne pojmenovane (uz jsem to dal opravit).
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.