Pozorování a hudba??!!

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hvrož
Příspěvky: 59
Registrován: 08. 09. 2009, 15:27

Pozorování a hudba??!!

#121

Příspěvek od hvrož »

Mně stačí kuňkání žab z nedalekého rybníku vše ostatní je rušivý element.Musím slyšet hodinový stroj. 8-)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5634
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#122

Příspěvek od Konihlav »

zaskrtl jsem 2ku a 5ku ;-)

pri pozorovani mam rad klid absolutni :-)
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Pozorování a hudba??!!

#123

Příspěvek od michal.b »

Mně stačí kuňkání žab z nedalekého rybníku vše ostatní je rušivý element.Musím slyšet hodinový stroj. 8-)Ta zminka o rusivem elementu mi pripomela jednu specialitku pozorovaciho stanoviste v Zernovniku. Nedaleko odtud, v Dobre vode, se naleza klaster radu Trapistu. Mnichum obyvajicim klaster zacina den uz ve 3:15 (coz je pro me neco naprosto nepredstavitelneho) a to prvnim rannim vyzvanenim. Takze kdyz slysim zvon klastera, vim ze cas pozorovaci seance uz se pomalu naplnuje :)
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 431
Registrován: 09. 06. 2010, 09:41
Bydliště: Vsetín
Věk: 36

Pozorování a hudba??!!

#124

Příspěvek od Buby »

Oživím toto zajímavé zapadlé téma ;)

Při pozorování poblíž chaty na Hutisku si většinou pustím do beden Pink Floyd, Deep Purple nebo Uriah Heep. Popřípadě když je nálada na houby, tak se uklidňuju poslechem ambientní hudby - Robert Rich, Steve Roach, Terry Oldfield, Michael Stearns, Karl Sanders, TUU, atd.. :)

Když pozoruju někde dál od civilizace, pouštím si většinou noční vysílání českého rozhlasu. Štěkání srnců a chrochtání prasátek jako by najednou přicházelo z větší dálky.

P.S. Projekt TUU vřele doporučuju, těžko se takový underground shání (skupina nemá ani www stránky), ale stojí to za námahu. :D
3 alba by měly viset někde na avaxhome....
Dob 10", Refra 3",4",5" , SC 6" ,a nějaká drobotina.
Uživatelský avatar
demonek
Příspěvky: 689
Registrován: 16. 03. 2009, 18:46

Pozorování a hudba??!!

#125

Příspěvek od demonek »

Tento koníček mě mimo jiné uchvátíl tím,že su sám a mám klid.Ticho, pohoda,nikdo mě ničím neruší a můžu se v klidu kochat. :)
Pokud bych si měl ale něco k pozorování nebo focení něco pustit,tak jako metalista jedině IRON MAIDEN nebo METALLICU (do černého alba včetně) a pěkně na plné kule. ;D Ale to by zas ztratilo to kouzlo,takže dál zůstanu pěkně potichu.
Uživatelský avatar
Andrej
Příspěvky: 512
Registrován: 19. 01. 2010, 20:52
Bydliště: Martin, SK
Věk: 38
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#126

Příspěvek od Andrej »

ja mám najradšej pri pozorovaní ticho alebo len slabo pustenú hudbu je jedno akú, len nie hip-hop alebo ľudovky :D, keď som mimo civilizácie, tak trocha hlasnejšie, predsa len nemám záujem o blízke stretnutie s diviakom alebo srnou :)
Lunt LS50THa/B600 | Sky-Watcher Evostar 72ED | Celestron SkyMaster 12x60 | Celestron AstroMaster 114/1000 | Celestron TravelScope 70/400
https://www.astroandy.sk
Uživatelský avatar
smolda
Příspěvky: 27
Registrován: 30. 08. 2010, 16:02

Pozorování a hudba??!!

#127

Příspěvek od smolda »

Tak já při pozorování nechávám puštěný rádio - právě na odhánění zvěře. Při posledním výjezdu do Pohoří na Šumavě jsem zjistil, že se tam nedá chytit snad žádná rozumná stanice  :D CD přehrávač v autě nepouštím,  nevím jakej má odběr, mám slabší baterku (asi se bojím zbytečně). Jinak pokud bych ho pustil, zaznělo by něco metalovýho - třeba Gojira, Finntroll, Mors principium est ... Na žádnej nástroj sice nehraju, ale muzika je můj život, nedokázal bych bez ní existovat :-)
Uživatelský avatar
Aeternitas
Příspěvky: 19
Registrován: 07. 06. 2011, 07:40
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#128

Příspěvek od Aeternitas »

Ja si pustim nejaky dokument o vesmiru, planetach, hvezdach, atd, zavru komp a posloucham pri tom :--)
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Pozorování a hudba??!!

#129

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Zrovna dnes v noci sem otočil MP3 CD během nočního pozorování, obavy z vybití baterie jsou v případě komerčních CD + MP3 + kdovíco rádií o výkonech "4x45 W" zbytečné (pak to člověk otevře a je tam koncák 4x21 W), mám v autě zesilovač a nějaký věci navíc a baterie OK...svižná jízda nízkým přízemním letem po dálnici obnoví baterii...jinak co znělo? Vybrané party severského a germánského metalu (Svartsot, Summoning, Thyrfing, Kromlek) a samozřejmě Eluveitie:-) A vše naplno, byl sem v poli 5 km od nejbližší dědiny...

P.S.: pokud má baterie v háji nebo nad hrobem jeden článek, pak je třeba měnit, jednoho krásnýho dne se ráno už nenastartuje...
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 431
Registrován: 09. 06. 2010, 09:41
Bydliště: Vsetín
Věk: 36

Pozorování a hudba??!!

#130

Příspěvek od Buby »

Svartsot, Summoning, Thyrfing, Kromlek) a samozřejmě Eluveitie:-)
Tak to je pěkná pozorovací hudba. Z uvedených znám Thyrfing a Eluveitie. Takový Thyrfing bych si na pozorování aj pustit mohl, ten vikingský řev by jistě odradil jakoukoli zvěř ;D
Dob 10", Refra 3",4",5" , SC 6" ,a nějaká drobotina.
Uživatelský avatar
Radim_OV
Příspěvky: 148
Registrován: 01. 09. 2005, 19:48
Bydliště: Ljubljana

Pozorování a hudba??!!

#131

Příspěvek od Radim_OV »

To Buby, no tak to nevim, jestli by to odradilo ty divoka prasata.
Nekde jsem cetl vysledek vedeckeho testu , ze prave tahle řvouci hudba se prasatum velmi libi, ze je dokonce pritahuje. Naopak Mozart pusobi pro prasata odpudive.  ;)
OMC300, SCT8
s@fo.de

Pozorování a hudba??!!

#132

Příspěvek od s@fo.de »

Já jsem během pozorování hudbu nikdy neposlouchal, ale zkusit to můžu. A až to zkusím, tak mě jako první napadá pustit si vážnou hudbu.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4577
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Pozorování a hudba??!!

#133

Příspěvek od dvader »

K té vážné hudbě - existují dokonce 2 moc pěkná tématická alba:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Planets
http://en.wikipedia.org/wiki/Music_of_t ... eld_album)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Tramvajak
Příspěvky: 169
Registrován: 22. 06. 2009, 11:35

Pozorování a hudba??!!

#134

Příspěvek od Tramvajak »

Jako Hvrož. Musim slyset klapani stroje, ale vzhledem k tomu ze posloucham techno tak to zas neni moc daleko od meho gusta :-)
Odpovědět