Lidlskop

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
borg
Příspěvky: 288
Registrován: 15. 04. 2006, 23:59

Lidlskop

#61

Příspěvek od borg »

aj od pondelka 18.12.2006 budu v lidloch na slovensku v ponuke 2 dalekohlady: ETX-70 a refraktor 70.
Uživatelský avatar
greatgig
Příspěvky: 119
Registrován: 28. 04. 2003, 23:26

Lidlskop

#62

Příspěvek od greatgig »

Martan napsal:
...už jsem také dalekohled otestoval (včera byly trochu vidět hvězdy).

Výtah je zřejmě i pro 2" okuláry? Kolik je malá osa sekundárního zrcátka? Můžete někdo poskytnout všechny rozměry pro Newtwin? viz

http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 951;start=

Dá se už něco říct k tomu, jak dobrá je optika (na krabici není nikde přislíbena parabola, i když to u Meade předpokládám)?

Dík za i dílčí údaje.
Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 4
Registrován: 13. 12. 2006, 20:05

Lidlskop

#63

Příspěvek od Martan »

Pro Foxe: použil jsem vlastní konektor pro napájení (měj jsem takový ten univerzální s mnoha konektory, vypadá jako ježek s několika ostny a ty nepotřebné jsem zalepil izolepou proti nechtěnému zkratu ale jistě lze tentýž konektor v prodejnách se součástkami koupit) a kabel jsem si k němu připájel, použil jsem svůj vlastní zdroj od handheldu.

Pro greatgig: Výtah je pro 2'' okuláry, ve výbavě je adaptér na 1,25'' a fotografický adaptér. + ten zmíněný okulár SuperPlössl ohn. vzd. 26 mm. Ostatní parametry, na které se ptáš, mi v současné době nejsou známy (nejsou nikde uvedeny, ani na krabici ani v manuálu a na internetu jsem je nenašel, jedině bych je musel fyzicky zjistit).
Uživatelský avatar
greatgig
Příspěvky: 119
Registrován: 28. 04. 2003, 23:26

Lidlskop

#64

Příspěvek od greatgig »

Martan napsal: Ostatní parametry, na které se ptáš, mi v současné době nejsou známy (nejsou nikde uvedeny, ani na krabici ani v manuálu a na internetu jsem je nenašel, jedině bych je musel fyzicky zjistit).

Právě to jsem myslel, přeměřit, omlouvám se za nejasnost. Tyto údaje, snad až na průměr zastínění sekundárem, se nikde neuvádějí a tak je může zjistit jen vlastník.

A co optika, jak ukazuje (včera bylo jasno, dneska je jasno...)?
Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 4
Registrován: 13. 12. 2006, 20:05

Lidlskop

#65

Příspěvek od Martan »

greatgig napsal:
A co optika, jak ukazuje (včera bylo jasno, dneska je jasno...)?
Pozoroval jsem velkou mlhovinu v Orionu, zároveň i triedrem na stativu (taky z Lidlu, Bresser 10x50, mám ho asi půl roku), abych měl představu, jak se obrazy obou přístrojů liší a co je v Newtonu vidět navíc. Těším se, až bude vidět např. Jupiter, Měsíc jsem také ještě nepozoroval (nevydržel jsem tak dlouho vzhůru a okna máme přesně na jih, Měsíc bych musel sledovat možná v 5 hodin ráno. Teď toužím mít domek s kopulí ve střeše, někde za Prahou (to mi ale nevyjde, leda že by ten domek nabízeli také v Lidlu, za třetinovou cenu). S tím okulárem 26 mm se i velice příjemně prohlíží obloha bez elektrického pohonu, když se povolí aretace a rukou se hýbe s tubusem, který se drží lehce rukou na konci u zrcadla. Když se dalekohled na montáži dobře vyváží, pohybuje se snadno a lehce, takže lze s tímto okulárem provádet pozorování i bez napájení, podobně jako třeba s dobsonovu montáží. Je i příjemné, že otáčení Země se zkoriguje otáčením pouze jedné osy a objekt nemůžu ztratit, jako u jiných montáží. Samozřejmě že nejpříjemnější je zapnout si pohon a dalekohled sleduje objekt sám.
Uživatelský avatar
tokarew
Příspěvky: 122
Registrován: 21. 09. 2006, 00:11

Lidlskop

#66

Příspěvek od tokarew »

je jeste k mani ten LXD75?dal bych i neco navic ;D
newton bresser 150/1200 eq mon2,triedr 7x50
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Lidlskop

#67

Příspěvek od ladis »

chlapi, poradte. Ve ct jsem si koupil dobsona 200/1200 - po pulroce divani se s triedrem a mapou v ruce. Ma cenu zitra koupit lidlskop refraktor 70/700? Jako druhy, mobilnejsi dalekohled. Jsem zacatecnik. Stale se rozhoduju zda koupit, ci nikoliv. Poradte ;-)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Lidlskop

#68

Příspěvek od MMys »

Myslím, že nemá. Raději si dovybav toho dobsona. Pokud máš toho dobsona čím a kam vozit, uvidíš, že ho vuyžiješ plně. Lidlskop by asi po prvním podívání putoval do kouta ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Lidlskop

#69

Příspěvek od ladis »

MMys> diky za radu! Auto mam, bydlim v Jicine, za mestem je relativne tmava obloha (i kdyz do idealu to ma take daleko - Hr.Kralove z jedne a Boleslav z druhe strany), tak dobsona snad plne vyuziju. Na ten lidlskop tedy rezignuju, asi je skutecne lepsi prisetrit par korun a dokoupit filtr ci okular...

Diky!
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Lidlskop

#70

Příspěvek od michal.b »

Ja uvazuji nad tim, ze bych si ho koupil jako dalekohled na slunce. Zadne problemy s temperovanim, prumer dostatecny, zvetseni vic jak 100 se ve dne stejne pouzit neda...
Uživatelský avatar
quaovar
Příspěvky: 25
Registrován: 19. 12. 2006, 00:37

Lidlskop

#71

Příspěvek od quaovar »

Ahoj, nevíte někdo mají li ještě ten LXD75? Vím, že už je to z minulého pondělka, ale třeba ještě někde vydržel. Problém u Lidlu je, že nemají zveřejněná na sebe čísla, takže člověk nemůže zavolat, a optat se. Asi je to součást obchodní politiky, aby lidi nevolali účelově jen kvůli jednomu druhu zboží.
V Pze je docela dost Lidlů, tak by ještě někde ho mohli mít. Kdyby ho tento týden ještě někde v Pze viděl, tak, ať prosím, napíše :-)
Uživatelský avatar
Tomek
Příspěvky: 192
Registrován: 08. 09. 2004, 22:17

Lidlskop

#72

Příspěvek od Tomek »

quaovar napsal: Ahoj, nevíte někdo mají li ještě ten LXD75? Vím, že už je to z minulého pondělka, ale třeba ještě někde vydržel. Problém u Lidlu je, že nemají zveřejněná na sebe čísla, takže člověk nemůže zavolat, a optat se. Asi je to součást obchodní politiky, aby lidi nevolali účelově jen kvůli jednomu druhu zboží.
V Pze je docela dost Lidlů, tak by ještě někde ho mohli mít. Kdyby ho tento týden ještě někde v Pze viděl, tak, ať prosím, napíše
Dneska začal jeho prodej (takže ne minulý pondělí, ale dneska). Vyprodáno bylo ale asi brzo, alespoň to tipuju tady v Liberci, tady se po nich zaprášilo (sám sem jeden koupil pro kámošku, kerá nějakej chtěla pod stromek ). Jinak neváhej se zejtra mrknout, otevíraj v 7 (víc na www.lidl.cz)
Tomáš Havlík &&www.astrodenik.wz.cz
Uživatelský avatar
quaovar
Příspěvky: 25
Registrován: 19. 12. 2006, 00:37

Lidlskop

#73

Příspěvek od quaovar »

Ano, ode dneška má, aspoň dle létáků, prodej MEADE ETX 70 a nějakého refraktoru 70/700.
Já měl na mysli ale Newton LXD75, který byl v Lidlu od minulého pondělí. Viz předchozí příspěvky v tomto threadu. Proto jsem se ptal někoho z Prahy, kdo ho ještě třeba dnes někde viděl.
3J

Lidlskop

#74

Příspěvek od 3J »

info linka Lídlu je 800115435
ale jsou tam jen v rámci běžné pracovní doby
Uživatelský avatar
radovan
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 12. 2006, 03:07

Lidlskop

#75

Příspěvek od radovan »

quaovar napsal: Ano, ode dneška má, aspoň dle létáků, prodej MEADE ETX 70 a nějakého refraktoru 70/700.
Já měl na mysli ale Newton LXD75, který byl v Lidlu od minulého pondělí. Viz předchozí příspěvky v tomto threadu. Proto jsem se ptal někoho z Prahy, kdo ho ještě třeba dnes někde viděl. Ja jsem toho Newtona videl v patek v Lidlu v Pruhonicich (Uhříněveská 850).
Tusim, ze byl dokonce jeste zlevneny.
Odpovědět