Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#1

Příspěvek od VK »

Rozhodl jsem se založit nové téma (doufám, že nebude označeno za nesmyslné). Dotkl se toho MaG v tématu Nesmyslné zkratky.

Napsal: Nás tu ani tak nezajímá, jaký člověk je, ale spíše jak se prezentuje svými výsledky.

V posledních měsících se množí případy, že lidé, kteří se znají jen z tohoto fóra se mají tendenci scházet (sjíždět). Bylo to třeba Star Jizerky (které spoluorganisoval právě MaG a nebo MikroAstroČaj.

Někdy se ale uživatelé nemohou z časových důvodů nebo z důvodů vzdálenosti setkávat tak, jak by chtěli nebo vůbec. A já bych chtěl zjistit: je účelem tohoto fóra taky to, aby se lidé poznali, nebo jen aby si občas vzájemně poradili v tom či onom?

Souvisí to trochu i s tématem Komunikace na INTERNETU - studie (založil Jan). Tohle fórum má víc možností, než které se využívají. Když o něco jde, ukáže se, že je to velmi pružný a uživatelsky přátelský prostředek. Na jiné věci se toto fórum už tolik nehodí.

Mým tak trochu problém: nepochopil jsem dosud (po 2 letech) plně, na co je toto fórum ideální, na co je "průměrně použitelné" a k čemu se naopak příliš nehodí. A myslím, že nejsem sám.

V. K.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#2

Příspěvek od MP »

Rikal jsem si, ze na podobna temata uz nebudu reagovat, protoze jsou prave tim, co ucelem tohoto fora neni.

Strucne : toto forum ma stovky uzivatelu, melo by v nem byt tedy to, co ma smysl sdelovat stovkam lidi. Priklad :

Sdeleni typu "Tehdy a tehdy tam a tam poradam sraz astronomu pro vsechny zajemce" sem patri, aby se zajemci o akci dozvedeli. Odpoved typu "Ja mozna prijedu, ale jeste nevim, jestli mne maminka pusti" uz patri do soukrome zpravy nebo mailu, protoze to asi neni dulezite pro ty stovky lidi.

Podobne je to s informacemi o deni na obloze, s informacemi o pozorovani nebo s technickymi prispevky. Toto forum se stava chatem a kvuli tomu ztraci na citelnosti - je stale tezsi vyhledavat informace vinou narustajiciho mnozstvi balastu. Do temat o pozorovani asi nepatri sdeleni typu "Ja se na to take podivam, az budu mit cas", do technickych temat nepatri prispevky typu "ja vam to ted nebudu vysvetlovat, ale kazdemu je prece jasne, ze to tak je" ani "takhle to urcite neni, i kdyz nevim proc" ani seznamy oprav gramatickych chyb. A uz vubec ne osobni spory nebo nekonecne diskuse maleho poctu lidi o malichernostech. Na ty jsou soukrome zpravy, e-mail, telefon nebo hospoda.

Forum by melo slouzit ke sdileni informaci. Na rozdil od pouhe publikace ( at uz na papire nebo na webu ) ma tu vyhodu, ze zverejneni informaci muze byt reakci na konkretni dotaz, cimz se verejnosti dostane poznatku, ktere by autor sam od sebe treba ani nepublikoval. A ostatni mohou zverejnene informace podle svych poznatku okamzite doplnit nebo opravit.

Takze smysl maji tri typy zprav : konkretni vecny dotaz, konkretni vecna odpoved nebo "samostatna" informace a vecnymi argumenty podlozene doplneni nebo oprava te informace. Vsechno ostatni je balast.

Takze i tento prispevek je balastem. Uprimne se za nej stydim a slibuji, ze se to uz nebude opakovat.

A k tomu blizsimu poznavani - k tomu snad slouzi jine prostredky, nez astronomicke forum. Ja osobne nemam zajem travit cas poznavanim vsech tech 1500 clenu fora a naopak jsem rad poznal radu astronomu, ktere toto forum nezajima. Forum muze slouzit ke zverejneni informace o nejake akci ( a je tu na to i samostatny oddil ), ale ne k blizsimu poznavani lidi.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
Hadra
Příspěvky: 211
Registrován: 23. 05. 2004, 02:23

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#3

Příspěvek od Hadra »

Vidím to podobně... jen dodám, že fórum jistě umožnilo poznání (spíše tedy setkání mnoha lidí, jako jakékoliv komunikační médium). Co se týče balastu, existuje opravdu jednoduchý recept. Nikdo nebude řešit komplexní problém..každý sám jednou za čas vyjede svoji historii příspěvků, které aktuálně mohly být zábavné a k věci - časem pozbyly na hodnotě, ... a smaže je - aspoň část. Celkově by to mohlo ulevit.

Pozn: Toto sdělění bylo asi pochopeno trošku jinak... Projednávaly se dlouho strategie jak vše organizovat - moderátorem atd... a sám Milane píšeš, že 2/3 je tu balastu. To musí s troškou energie řešit prvotně každý sám. Mazat příspěvky, které zmiňuje MP typu " dnes jsem neměl čas, ale zítra se podívám....." a kontinuita není žádná. prostě vidím jestli je to o reakcích které navazují, nebo je to "chatové sdělení" - to je vše. Ale takhle jsem si to urovnal částečně já a netvrdím, že to tak musí být. Nenarušil jsem tím zatím nic. :)
R110/660, CG5 GT, Triedr WO 8x42
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24378
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#4

Příspěvek od MilAN »

Hadra napsal: ..každý sám jednou za čas vyjede svoji historii příspěvků, které aktuálně mohly být zábavné a k věci - časem pozbyly na hodnotě, ... a smaže je - aspoň část. Celkově by to mohlo ulevit. Tohle bych neviděl jako dobrý nápad - protože na  takový příspěvek je navázá další  a.t.d.  a po smazání některých  příspěvků  již celé téma je  zralé na smazání, protože  navazující příspěvky  samy o sobě  potom nedávají smysl.
...........
Toho balastu tady je určitě víc jak 2/3, v současnosti to je už chat a ne fórum
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#5

Příspěvek od Bíba75 »

Plně souhlasím s MP a MILANEM!!Toto je fórum ne chat tak by se měl každý znás tak na fóru chovat !! A né tu hrát nějaké žabomyší války a slovíčkařit tu!!
Vím asi nemám právo tady do toho moc kecat jsem tu krátce ale pouze zděluji svůj názor!! Bíba75.
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#6

Příspěvek od VK »

Děkuji za všechny příspěvky, které byly k věci.

Jsem rád, že se uživatelé fóra zajímají o jeho účel. Každý projekt, který se rozrůstá, musí časem projít určitými změnami, aby si udržel použitelnost v měnících se podmínkách. Už před rokem jsem navrhoval vytvořit funkci "Hledej téma", bylo mi odpovězeno - už nevím kým - že to jako není potřeba. Z příspěvku (především MP) vyplývá, že něco takového opravdu potřeba je. To fórum by skutečně mohlo být přehlednější.

Mrzí mě, že někteří lidé (Biba75) neumějí číst. Píšou něco, co jsem vlastně já už dříve napsal a současně mě obviňují z toho, že já zastávám názor opačný. Bez skutečného přečtení předchozích příspěvků nemá cenu nejen odpověď, ale ani to, že ten předchozí příspěvek někdo napsal. Biba75 nepřesně reaguje i na MP. Takovým způsobem se nedá diskutovat.

V. K.
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#7

Příspěvek od Bíba75 »

To VK.
Promiń že to tak musím napsat ale jsi "jinej"!! Máš pouze svoji pravdu a tý věříš!!Názor jinejch je pro tebe "nic"!!Budu se raději věnovat jiným tématům tohle nemá vejšku!! Ahoj Bíba 75!!
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
cubik.m

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#8

Příspěvek od cubik.m »

VK napsal: Děkuji za všechny příspěvky, které byly k věci.

Jsem rád, že se uživatelé fóra zajímají o jeho účel. Každý projekt, který se rozrůstá, musí časem projít určitými změnami, aby si udržel použitelnost v měnících se podmínkách. Už před rokem jsem navrhoval vytvořit funkci "Hledej téma", bylo mi odpovězeno - už nevím kým - že to jako není potřeba. Z příspěvku (především MP) vyplývá, že něco takového opravdu potřeba je. To fórum by skutečně mohlo být přehlednější.

Mrzí mě, že někteří lidé (Biba75) neumějí číst. Píšou něco, co jsem vlastně já už dříve napsal a současně mě obviňují z toho, že já zastávám názor opačný. Bez skutečného přečtení předchozích příspěvků nemá cenu nejen odpověď, ale ani to, že ten předchozí příspěvek někdo napsal. Biba75 nepřesně reaguje i na MP. Takovým způsobem se nedá diskutovat.

V. K.Vladimíre,promiň,Tobě nejde o to diskutovat,ale prosazovat za každou cenu svůj názor.
------------------------------------------------------------

Pro moderátory:Navrhuji založit anketu,ve které bychom si odhlasovali,zda smazat všechna témata, která se nezabývají astronomíí a jí přidruženým oborům,pochopitelně s tím,že při založení nového,  nesouvisejícího tématu,hned mazat.
A potom by Vladimír snad pochopil,k čemu je toto fórum ideální.
 
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#9

Příspěvek od VK »

cubik.m napsal:
Vladimíre,promiň,Tobě nejde o to diskutovat,ale prosazovat za každou cenu svůj názor.
------------------------------------------------------------

Pro moderátory:Navrhuji založit anketu,ve které bychom si odhlasovali,zda smazat všechna témata, která se nezabývají astronomíí a jí přidruženým oborům,pochopitelně s tím,že při založení nového,  nesouvisejícího tématu,hned mazat.
A potom by Vladimír snad pochopil,k čemu je toto fórum ideální.
 
Tento příspěvek původně vypadal úplně jinak (měl jiný obsah), a to v tom smyslu "Vladimíre, teď už se opravdu bavím" - patrně na můj účet, tím, že si ze mě jiní uživatelé dělají legraci.

cubik.m velmi rychle obsah i tón svého příspěvku změnil, což je dobře. Ovšem jeho návrh znamená vlastně zrušit celou tuto sekci. To nepovažuji za rozumné.

V. K.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24378
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#10

Příspěvek od MilAN »

to V.K.
Ten příspěvek je v úplně jiném Tvém vláknu. Zrovna tak "astronomickém" jako toto. A nezmizel.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
cubik.m

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#11

Příspěvek od cubik.m »

VK napsal:

Tento příspěvek původně vypadal úplně jinak (měl jiný obsah), a to v tom smyslu "Vladimíre, teď už se opravdu bavím" - patrně na můj účet, tím, že si ze mě jiní uživatelé dělají legraci.

cubik.m velmi rychle obsah i tón svého příspěvku změnil, což je dobře. Ovšem jeho návrh znamená vlastně zrušit celou tuto sekci. To nepovažuji za rozumné.

V. K.
Vladimíre,této tvé reakci nerozumím.
Můj příspěvek zněl tak jak zní a nic jsem na něm neměnil a navíc si spojil dva příspěvky ze dvou témat.
V žádném případě se nechci bavit na tvůj účet, protože vím,že tvé příspěvky,týkající se astonomie, jsou na úrovni.Bohužel se shazuješ příspěvky typu nesmyslné zkratky atd.

p.s.
Prosím tě piš na můj emai,ať tady zbytečně neřešíme,co ostatní nezajímá.
Jestli máš strach z prozrazení tvého emalu,tak si založ nový,který můžeš kdykoli zrušit.
Uživatelský avatar
KaoS
Příspěvky: 938
Registrován: 04. 04. 2002, 09:26

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#12

Příspěvek od KaoS »

Myslím, že se to nedá takto generalizovat. Je tu určitě mnoho nadšenců co se astronomii věnují celým srdcem a ty pak mají právě ty informace a věcné připomínky. Jenže na kažého takového člověka tu bude určitě tak deset lidí co se o to zajímají bokem, rádi si občas něco přečtou a tématu třeba ale moc nerozumí. Od těchto lidí příjde určitě spousta "balastu", ale nevidím důvod proč to netolerovat. Přál bych si věcné a informační diskuze jednu za druhou, ale to je bohužel nereálné a jsem rád alespoň za toto.

Pokud si z toho chce někdo udělat chat ohledně skupiny lidí a pozorování tak by mu to nemělo být zazlíváno. Co mě ale dělá větší problém jsou někteří jedinci, kteří se sem mnohdy chodí jen hádat a rozpoutávat konflikty.
Stránka společnosti pro Meziplanetární hmotu, info o kometách, meteorech i planetkách - http://www.kommet.cz
cubik.m

Účel tohoto fóra: mají se uživatelé blíže poznat?

#13

Příspěvek od cubik.m »

KaoS napsal: Myslím, že se to nedá takto generalizovat. Je tu určitě mnoho nadšenců co se astronomii věnují celým srdcem a ty pak mají právě ty informace a věcné připomínky. Jenže na kažého takového člověka tu bude určitě tak deset lidí co se o to zajímají bokem, rádi si občas něco přečtou a tématu třeba ale moc nerozumí. Od těchto lidí příjde určitě spousta "balastu", ale nevidím důvod proč to netolerovat. Přál bych si věcné a informační diskuze jednu za druhou, ale to je bohužel nereálné a jsem rád alespoň za toto.

Pokud si z toho chce někdo udělat chat ohledně skupiny lidí a pozorování tak by mu to nemělo být zazlíváno. Co mě ale dělá větší problém jsou někteří jedinci, kteří se sem mnohdy chodí jen hádat a rozpoutávat konflikty.
Samozřejmě,že jsem měl na mysli jenom témata typu anonymita členú na fóru,nesmyslné zkratky, atd.která mají z astronomií pramálo společného.
Astrofórum budu navštěvovat samozřejmě i když zústane vše při starém.Byl to jen takový nápad a chápu že ne asi nejlepší.
Odpovědět