Filmy o astronomii

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vlastofka
Příspěvky: 514
Registrován: 12. 01. 2007, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#46

Příspěvek od vlastofka »

josef01 napsal: To vlastofka:Hirundo rustica,nebo nove obeveny druh?

Novy druh ... vlastofka jarni :]
NWT SW Quattro-250P, SW HelioStar 100 H-alpha
SW CQ350-PRO
ZWO ASI 294 MM Pro, ZWO ASI 432 MM, ZWO ASI 585 MC, ZWO ASI 174 MM mini
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2974
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 46

Filmy o astronomii

#47

Příspěvek od ladis »

Minule 2 dny jsem synchronizoval CZ titulky, ktere prelozil nejaky dobrodinec z titulkykserialum.net, k 1.serii Krajnich mezi. Serie 1 v CZ dabingu je nesehnatelna, titulky dosud v cestine take nebyly. Titulky jsem nacasoval presne pro verzi http://www.mininova.org/tor/362485

odkaz na nacasovane titulky: http://web.iol.cz/ladisweb/data/krajni meze serie 1CZ.rar

Byla to drsna prace, ale vysledek je super, predevsim pusti-li se dily kolem pulnoci ;-)

Takze kdo mate tento serial radi, doporucuji...

Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
A.K.
Příspěvky: 589
Registrován: 20. 08. 2003, 17:26

Filmy o astronomii

#48

Příspěvek od A.K. »

Tak jsem se po dlouhé době podíval na film s astro tématikou. šlo o Sunshine
. Určitě mrkněte na teaser (ten doporučuju) nebo trailer (na odkazované stránce dole).

Skupinka lidí je vyslána ke Slunci, aby "obnovila jeho funkci". Ve filmu ale nejde ani tak o výsledný účinek na Slunce, ale cestu samotnou. V určitých chvílích mi to přípomínalo Vesmírnou odyseu. Je tam i scéna, co by potěšila některé zde na AF diskutující ohledně pobytu člověka ve vesmíru bez skafandru ;)
Aleš Knobloch -- Astronomické informace -- AstroVIEW (web ve vývoji)
Uživatelský avatar
milan kuhejda
Příspěvky: 588
Registrován: 10. 08. 2007, 16:00

Filmy o astronomii

#49

Příspěvek od milan kuhejda »

hodně dávno tomu asi před 25 roky běžel na polské tvp1 seriál COSMOS 1999 na tehdejší dobu hodně dobré
z filmů 1.Alien.Aliens
2.Kontakt,Mise na Mars
starší filmy:Kosmická odysea 2001
Totální KRAVINY:Armagedon,Den nezávislosti
Koule
Uživatelský avatar
milan kuhejda
Příspěvky: 588
Registrován: 10. 08. 2007, 16:00

Filmy o astronomii

#50

Příspěvek od milan kuhejda »

jo a hlavně jsem zapomněl na SUPERKRAVINU
Válka světů a Tom Cruis,to se jim povedlo
honza.ho

Filmy o astronomii

#51

Příspěvek od honza.ho »

Mně se také nejvíce líbil Contact. Dále z oboru, K-Pax a Gattaca. Samozřejmě i Futurama.
Také jsem si "sehnal" nějaké dokumenty od BBC, některé i v HDTV. Zmíním ty zajímávé (v angličtině).

BBC Horizon - Parallel Universes
BBC Horizon - Saturn, Lord of the rings
BBC - Planets (DVD)
Discovery - Greatest discoveries (DVD)
Nasa - 50 years of space exploration
Série Quest for Life (dvd)
Imax - Destiny in space

to Ladis: díky za titulky, super !
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 5269
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 59

Filmy o astronomii

#52

Příspěvek od dvader »

Ahojky,

nemáte náhodou někdo tohle:
http://mikeoldfieldspacemoviedvd.com

Pokud ano, měl bych zájem... ;)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

Filmy o astronomii

#53

Příspěvek od MIZ »

honza.ho napsal: BBC Horizon - Parallel Universes
BBC Horizon - Saturn, Lord of the rings
BBC - Planets (DVD)
Discovery - Greatest discoveries (DVD)
Nasa - 50 years of space exploration
Série Quest for Life (dvd)
Imax - Destiny in space

to Ladis: díky za titulky, super !
Jéé, já bych taky moc rád měl titulky k tomu Saturnu! 8) Můžu poprosit? Taky bych rád viděl to NASA - 50 let...
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
honza.ho

Filmy o astronomii

#54

Příspěvek od honza.ho »

Nemám titulky ani k jednomu, koukám na to v angličtině. Asi nejvíc bych je potřeboval sehnat k Paralelním vesmírům (M theory). Nebo kdyby jste měl někdo nějaký materiál k tomuto tématu v češtině, uvítám SZ.
Uživatelský avatar
Beasty
Příspěvky: 353
Registrován: 29. 03. 2007, 22:18

Filmy o astronomii

#55

Příspěvek od Beasty »

Teď si stahuju Okna Vasmíru dokořán...to je podívaná s Astrro tématikou, která musí uchvátit i toho posledního neastronoma..... Jinak z filmů..........???? Asi na prvním místě Apollo 13 s Tomem Hanksem (jen škoda, že to nemám na DVD:( ) A dále určite Star Trek a Star Wars......:)
3J

Filmy o astronomii

#56

Příspěvek od 3J »

Beasty napsal: Teď si stahuju Okna Vasmíru dokořán...to je podívaná s Astrro tématikou, která musí uchvátit i toho posledního neastronoma..... Jinak z filmů..........???? Asi na prvním místě Apollo 13 s Tomem Hanksem (jen škoda, že to nemám na DVD:( ) A dále určite Star Trek a Star Wars......:)
Nechceš sem dát odkaz odkud ztahuješ Okna vesmíru dokořán ?
Mám je sice na VHS ale zoubeček času přece jen již zahlodal :-/
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 885
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 46

Filmy o astronomii

#57

Příspěvek od Miloš Žák »


Nechceš sem dát odkaz odkud ztahuješ Okna vesmíru dokořán ?
Mám je sice na VHS ale zoubeček času přece jen již zahlodal :-/Ahoj Pepo :)
Jestli pojedes na podzimni MHV muzu Ti to privezt. Klidne sebou vezmu vsecky dokumenty co mam. Jen je nebudu moct palit na DVD ale jen na CD, mam v notesu jen combo...
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
3J

Filmy o astronomii

#58

Příspěvek od 3J »

Ahoj na MHV nejedem , ale moc dík za nabídku. ;)

Navíc myslím, že by si to stáhlo více lidí.

Uživatelský avatar
vlastofka
Příspěvky: 514
Registrován: 12. 01. 2007, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#59

Příspěvek od vlastofka »



Navíc myslím, že by si to stáhlo více lidí.


Ahoj, to je pradva, ja bych byl mezi prvnima :] Na MHV taky nejedu a na netu jsem na Okna vesmiru dokoran jeste nenarazil :[
NWT SW Quattro-250P, SW HelioStar 100 H-alpha
SW CQ350-PRO
ZWO ASI 294 MM Pro, ZWO ASI 432 MM, ZWO ASI 585 MC, ZWO ASI 174 MM mini
Uživatelský avatar
atalli
Příspěvky: 638
Registrován: 31. 07. 2007, 22:12
Bydliště: Uničov

Filmy o astronomii

#60

Příspěvek od atalli »

Tak především je to film s Jodie Foster :KONTAKT
Dá se u něho i trochu bulet... :D
Také moje první sci-fi E.T.Viděno asi víc,jak 30x
No a ty Okna Vesmíru dokořán bych taky chtěl sehnat.O Star Gate se radši zmiňovat asi nebudu.Fan klub S.G. funguje jinde.Fanoušek sice nejsem,ale pár dílů jsem si velice oblíbil.
refr. 70/700 mm,tri 10 x 50,SW 200/1000 mm,ASI 120 mc,ASI 224 mc,ASI 294 mc , C11" 280/2800 mm
https://www.youtube.com/channel/UCIRCDX ... a2rTCn8vKg
Odpovědět