Přehrání videa - kodeky

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Přehrání videa - kodeky

#1

Příspěvek od FunTomas »

MilAN napsal: .
.
.AVI 1.4MB
Akým kodekom je to komprimované? Mne to nejde prehrať.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11421
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Přehrání videa - kodeky

#2

Příspěvek od MaG »

FunTomas napsal:
Akým kodekom je to komprimované? Mne to nejde prehrať.
Použij GSpot, zjistí ti ho:

http://www.stahuj.cz/multimedia/kodeky/gspot/
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24388
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Přehrání videa - kodeky

#3

Příspěvek od MilAN »

FunTomas napsal:
Akým kodekom je to komprimované? Mne to nejde prehrať.Je to v DivX 5.1.1. , Windows Media Player si s tím bez problémů poradí - pokud ne , stačí ho aktualizovat.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11421
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Přehrání videa - kodeky

#4

Příspěvek od MaG »

FunTomas napsal:
Akým kodekom je to komprimované? Mne to nejde prehrať.
Používám osvědčenou metodu.
Nainstaluju XVid 1.01 s podporou DivX a přes něj Codec Pack AllinOne. Při jeho instalaci ale nechám zachovat původní XVid, DivX kodeky.
Ještě se mi nestalo že by mi nějaké Avi nejelo.

http://www.stahuj.cz/multimedia/kodeky/xvidcz/
http://www.stahuj.cz/multimedia/kodeky/codecpack/

Ještě lepší metodou by mohlo být neinstalovat žádné kodeky. Stačí nainstalovat FFD Show.
http://sourceforge.net/projects/ffdshow/

Jinak o tom, že by Windows Media Player přímo uměl bez kodeku přehrát DivX 5.1. jsem ani nevěděl.., zřejmě si ho stáhne?? nevím, nepoužívám ho.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Přehrání videa - kodeky

#5

Příspěvek od FunTomas »

MaG napsal:
.
.
.
Jinak o tom, že by Windows Media Player přímo uměl bez kodeku přehrát DivX 5.1. jsem ani nevěděl.., zřejmě si ho stáhne??
.
.
.
Hoci som tomu neveril ani ja (ale topiaci sa aj slamky chytá) aktualizoval som si prehrávač na verziu 10. Pri spustení videa sa snažil niekde stiahnuť kodeky, nepodarilo sa mu to a opäť som na začiatku, len s tým, že mám super verziu a už aj s dvomi bezpečnostnými záplatami.
Martin, mohol by si to celé presunúť do nejakej inej časti, aby sme nezaprasili príspevky o kométe problémami s Windows.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11421
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Přehrání videa - kodeky

#6

Příspěvek od MaG »

FunTomas napsal:
Hoci som tomu neveril ani ja (ale topiaci sa aj slamky chytá) aktualizoval som si prehrávač na verziu 10. Pri spustení videa sa snažil niekde stiahnuť kodeky, nepodarilo sa mu to a opäť som na začiatku, len s tým, že mám super verziu a už aj s dvomi bezpečnostnými záplatami.
Martin, mohol by si to celé presunúť do nejakej inej časti, aby sme nezaprasili príspevky o kométe problémami s Windows.
Určitě není problém, přesunu to.

Podívej se na mnou uvedený postup. Nainstaluješ XVId a přes něj All in One a bude to. Už nikdy by ti nemělo něco nefungovat.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Přehrání videa - kodeky

#7

Příspěvek od FunTomas »

Díky za pomoc. Nainštaloval som kodeky, odinštaloval som Media Player, nainštaloval som malý Media Player Classic a už všetko funguje. Od istého okamihu mi prestal počítač prehrávať videosúbory, ktoré mi v minulosti išli prehrať. Úmyselne som ale nič nevymazal, takže to pre mňa ostáva záhadou.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11421
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Přehrání videa - kodeky

#8

Příspěvek od MaG »

A kdo ti radil odinstalovat Windows Media Player? Ani jsem netušil, že to de? Mám taky jeho verzi 10.

Nevadí. Prostě zkus tam radši desítku dát, zkus tam mít jak XVid kde jsi určitě zvolil i zapnutí podpory Divx apod. formátů a určitě už máš i ty All in one Pokud ano, tak to bude hrát :)

Podle mého bys mohl v nouzi zkusit to ffd show, s tím ti opravdu půjde vše aniž bys potřeboval kodek.

Jinak já taky přehrávám v Media Player Classic a nemám s tím ale žádný problém.

Kdyžtak sem na ICQ, mailu, Skype..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3912
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Přehrání videa - kodeky

#9

Příspěvek od FunTomas »

MaG napsal: A kdo ti radil odinstalovat Windows Media Player? Ani jsem netušil, že to de? Mám taky jeho verzi 10.
.
.
.
Jinak já taky přehrávám v Media Player Classic a nemám s tím ale žádný problém.
.
.
.
Odinštaloval som ho preto, aby som nemusel stále aktualizovať nejaké jeho bezpečnostné diery.
Media Player Classic som našiel náhodou a maximálne sa mi hodí. Je to presne to čo som chcel, jednoduché a rýchle. Navyše, kodeky fungujú aj v ňom.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Odpovědět