Poměr založených témat k počtu příspěvků

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#1

Příspěvek od VK »

Ahoj shodame,

mám dotaz: jde nějakým nástrojem jednoduše zjistit poměr počtu založených témat a počtu příspěvků napsaných uživatelem?

Na fóru je čím dál větší počet účastníků. Množí se také trvale pasivní účastníci (takoví, kteří po určité době přestali přispívat, a už je to třeba i dlouho).

Na fóru je dobré, že podle způsobu, jakým uživatel píše, jde poznat, jaký člověk to je (samozřejmě, napíše-li toho dostatek). Lidi lze rozdělit do 3 skupin podle toho, jak se stavějí k vývoji světa:

1. lidé, kteří něco dělají,
2. lidé, kteří se dívají, co se kolem děje
3. lidé, kteří vyjeveně zírají a ptají se: "Co se stalo?"

Domnívám se, že výše zmíněný poměr může být hrubým ukazatelem tvořivosti účastníka fóra.

V. K.

vah

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#2

Příspěvek od vah »

Ještě bych doplnil :

4. lidi co se zabývají kravinama
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#3

Příspěvek od MaG »

4a. Lidi co se jen hádaj ..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Kunzov
Příspěvky: 202
Registrován: 25. 07. 2003, 18:19
Bydliště: Lipník nad Bečvou

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#4

Příspěvek od Kunzov »

ja si myslim, ze tohle nema s astronomii nic spolecneho
Pozoruju z Oderských vrchů. N 200/1000, R 70/700, CEL 12x70.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#5

Příspěvek od MaG »

Jasně, proto je to taky v diskuzi na téma Astronomické fórum a ne třeba v pozorování..

Myslím, že to ukazuje na jedno - když se zde na něco Shodama zeptáš, odpovědi se jen tak nedočkáš.

A slušelo by se dodat, když tu není Shodam každý den, což chápu, pak je diskuze moderována špatně. Jinak by např. v tomto tématu nevznikly takové příspěvky jaké vznikají.

Nicméně bod 4a si nenechám vymluvit. Je škoda, že se tu někdy jen zbytečně osočujeme..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#6

Příspěvek od michal.b »

MaG napsal:
Nicméně bod 4a si nenechám vymluvit. Je škoda, že se tu někdy jen zbytečně osočujeme..
To me taky mrzi. Velmi dobry zpusob jak to omezit je pockat 5 minut s poslanim sveho prispevku, pak si ho znova precist a zamyslet se, jestli je to opravdu to co chci ostatnim sdelit. Vrele doporucuji :)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#7

Příspěvek od MaG »

michal.b napsal:

To me taky mrzi. Velmi dobry zpusob jak to omezit je pockat 5 minut s poslanim sveho prispevku, pak si ho znova precist a zamyslet se, jestli je to opravdu to co chci ostatnim sdelit. Vrele doporucuji :)
Člověče ty jsi v podstatě vylepšil pravidlo "večer napiš, ráno přečti" na pravidlo využitelné na webu. Dnes je vše uspěchané. Člověk něco napíše a pak toho lituje. Nicméně. Na fóru je také možnost svůj příspěvek editovat či smazat. Takže.

Dobře, odešli to hned, ale pak se vrať a přečti si to ještě jednou a podle toho se zachovej :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24378
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#8

Příspěvek od MilAN »

Tím ovšem nevyřešíš tohle :

Tak jsme si 1:1
Bezva už se těším na další slovní souboj
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#9

Příspěvek od MaG »

MilAN napsal: Tím ovšem nevyřešíš tohle :

Tak jsme si 1:1
Bezva už se těším na další slovní souboj

Hmm to se blíží pravidlu 4..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#10

Příspěvek od shodam »

VK napsal: Ahoj shodame,

mám dotaz: jde nějakým nástrojem jednoduše zjistit poměr počtu založených témat a počtu příspěvků napsaných uživatelem?
obávám se, že s tímhle moc nepomůžu. fórum počítá u členů pouze příspěvky a ne založená témata. na to by byl třeba nějaký nový skriptík. nicméně vzhledem k tomu, že i pouhý počet příspěvků tu občas dělá zlou krev, neplánuju podobné statistiky nijak rozšiřovat.

Myslím, že to ukazuje na jedno - když se zde na něco Shodama zeptáš, odpovědi se jen tak nedočkáš.
jestliže má někdo dotaz na konkrétní osobu, pak bych řekl, že je nejlepší, když se obrátí přímo na ní. v tomto případě buď emailem nebo interní poštou tady na fóru. pokud jsem snad někdy někomu touto cestou neodpověděl, velmi se omlouvám a pokusím se toho v budoucnu vyvarovat. na rovinu ovšem říkám, že jsem už dávno rezignoval na to přečíst vše, co se zde na fóru objeví. to je bohužel zcela nad mé síly... neznamená to ovšem, že už se astrofóru nevěnuji. občas by stačila jen krátká poznámka, že tam a tam je třeba nějaký moderátorský zásah a já to určitě za hlavu nehodím ;)

..mimochodem až do včerejška jsem byl na dovolené a tam si počítač s sebou neberu...
Uživatelský avatar
TomasN
Příspěvky: 221
Registrován: 19. 01. 2005, 20:37

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#11

Příspěvek od TomasN »

Někde na zahraničním fóru jsem viděl hodnocení jednotlivých příspěvků (jako - fakt dobrý, pomohlo mi to, až po - blábolíš nesmysly) a používali to na hodnocení členů. Připadá mi, že by to bylo lepší, než pouhý počet příspěvků.
astrofoto.unas.cz

Na každou otázku existuje jednoduchá snadno pochopitelná nesprávná odpověď.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#12

Příspěvek od MaG »

TomasN napsal: Někde na zahraničním fóru jsem viděl hodnocení jednotlivých příspěvků (jako - fakt dobrý, pomohlo mi to, až po - blábolíš nesmysly) a používali to na hodnocení členů. Připadá mi, že by to bylo lepší, než pouhý počet příspěvků.
No to by bylo vynikající, ale musel bych mít jistotu že hodnotit smí každý jen jednou a jen registrovaní uživatelé. To už by snad šlo zneužít jen minimálně. A stačil by i smajlík s úsměvem a mračící se, nebo ruka s palcem nahoru či dolů a kolikrát.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
TomasN
Příspěvky: 221
Registrován: 19. 01. 2005, 20:37

Poměr založených témat k počtu příspěvků

#13

Příspěvek od TomasN »

MaG napsal: No to by bylo vynikající, ale musel bych mít jistotu že hodnotit smí každý jen jednou a jen registrovaní uživatelé. To už by snad šlo zneužít jen minimálně. A stačil by i smajlík s úsměvem a mračící se, nebo ruka s palcem nahoru či dolů a kolikrát.Ano, přesně tak to tam bylo - jen registrovaní a k danému příspěvku pouze jednou.
astrofoto.unas.cz

Na každou otázku existuje jednoduchá snadno pochopitelná nesprávná odpověď.
Odpovědět